26 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Tanie mieszkania poniżej 1000 dolarów są rzadko wynajmowane, a drogich domów jest coraz więcej

Tanie mieszkania poniżej 1000 dolarów są rzadko wynajmowane, a drogich domów jest coraz więcej

Tabliczka do wynajęcia reklamująca dom na północno-wschodnim Kapitolu, na zdjęciu: poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r., w Waszyngtonie
Toma Williamsa/Getty Images

  • Znalezienie taniego czynszu stało się trudniejsze ze względu na wzrost kosztów mieszkań w ciągu ostatniej dekady.
  • Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda odkryli, że liczba domów wynajmowanych za mniej niż 1000 dolarów dramatycznie spadła.
  • Tymczasem połowa najemców wydaje na mieszkanie ponad 30% swoich dochodów.

Jeśli masz problem ze znalezieniem taniego wynajmu, nie jesteś sam: znalezienie mieszkania o niskim czynszu jest trudniejsze niż kiedykolwiek.

Z nowego raportu wynika, że ​​w ciągu ostatniej dekady podaż domów do wynajęcia za mniej niż 1000 dolarów miesięcznie spadła, podczas gdy podaż domów do wynajęcia za 1000 dolarów lub więcej rośnie. Nowy raport Z Harvard Joint Centre for Housing Studies.

Jak wynika z analizy danych ze spisu powszechnego 2022 przeprowadzonej przez badaczy z Harvardu, liczba domów wynajmowanych za mniej niż 600 dolarów po uwzględnieniu inflacji spadła z około 9,4 miliona w 2012 r. do 7,2 miliona w 2022 r. Domy wynajmowane w cenie od 600 do 799 dolarów spadły z około 9 milionów do 5,8 miliona sztuk. Jednocześnie liczba domów wynajmowanych za co najmniej 2000 dolarów miesięcznie wzrosła ponad dwukrotnie, z około 3,2 miliona do 7,3 miliona.

Media nieobsługiwane przez AMP.
Kliknij, aby uzyskać pełną wersję mobilną.

To kolejny dowód na kryzys dostępności mieszkań, z którym boryka się wiele miast w całym kraju. Milionów Amerykanów nie stać na czynsz i z trudem wiążą koniec z końcem Osiągnięcie własności domu.

Nawet wielu najemców i właścicieli domów, których stać na mieszkanie, nie czuje się na siłach, aby się przeprowadzić ze względu na wysokie oprocentowanie kredytów hipotecznych i czynsze rynkowe. Na szczęście oczekuje się, że w tym roku dynamika czynszów ulegnie spowolnieniu, ponieważ budowniczowie ścigają się, aby je podnieść Duża ilość nowych budynków wielorodzinnych Połączony. Perspektywy dostępności cenowej są jednak ponure.

READ  Kontrakty terminowe na USA rosną wraz z danymi o sprzedaży detalicznej, pierwsza oferta publiczna na pokładzie: dzisiejsze wiadomości giełdowe

Główną przyczyną gwałtownego wzrostu kosztów mieszkań w ostatnich latach jest dotkliwy niedobór mieszkań wśród mieszkańców 3,8 miliona I 6,5 miliona sztuk. Od czasu pandemii nastąpił również wzrost liczby pracy zdalnej Pomóż zwiększyć popyt i koszty – Domy w wielu częściach kraju. Od kilku lat ceny domów rosną Rekordowe tempo.

Badanie Harvardu wykazało, że połowa amerykańskich najemców wydaje ponad 30% swoich dochodów na czynsz i media, co sprawia, że ​​ich mieszkania są nieopłacalne według powszechnie stosowanej miary przystępności cenowej. Spośród 22,4 mln gospodarstw domowych obciążonych czynszem 12,1 mln wydaje ponad połowę swoich dochodów na koszty mieszkania. Bezdomność też jest w modzie nowy rekord.

Najemcy o średnich dochodach – zarabiający od 30 000 do 74 999 dolarów rocznie – odnotowali najbardziej dramatyczny wzrost kosztów mieszkań w latach 2019–2022. Oraz w Kalifornii, gdzie młodsi pracownicy odnotowali spadek dochodów. W ciągu ostatnich kilku dekad wskaźniki posiadania domów gwałtownie spadłyLiczba jednostek o wartości 2000 dolarów i więcej podwoiła się.

Podwyżki czynszów mają miejsce w czasie, gdy coraz więcej Amerykanów uważa, że ​​nigdy nie będzie właścicielem domu: według danych tylko 41% najemców uważa, że ​​istnieje szansa na posiadanie w przyszłości głównego miejsca zamieszkania. Badanie mieszkaniowe przeprowadzone przez Fed w Nowym Jorku w lutym 2023 r. Jednak większość najemców twierdzi, że woli lub zdecydowanie woli posiadać niż wynajmować.