15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

SpaceX Falcon 9 rozświetli niebo nad Wybrzeżem Kosmicznym w piątek późnym wieczorem

SpaceX Falcon 9 rozświetli niebo nad Wybrzeżem Kosmicznym w piątek późnym wieczorem

On gra

Według porad nawigacji geoprzestrzennej i Federalnej Administracji Lotnictwa SpaceX zamierza w piątek wieczorem wystrzelić kolejną partię satelitów Starlink.

SpaceX potwierdziło, że w czwartek wieczorem planuje start o 20:32. Jeśli SpaceX nie będzie mógł wystartować w tym czasie, możliwość wykonania kopii zapasowej będzie dostępna do 23:30.

Rakieta Falcon 9 wystartuje z kompleksu startowego Cape Canaveral Space Launch Complex 40 (SLC-40) i będzie podążać południowo-wschodnią trajektorią.

Około osiem i pół minuty po starcie Falcon 9 wyląduje na dronie na Oceanie Atlantyckim. Dopalacz wykona swój 21. lot i jest najbardziej pamiętany z misji Inspiration4, która była pierwszą całkowicie cywilną misją, która dotarła na orbitę, a także z misji Axiom-1.

Kiedy zostanie wystrzelona następna rakieta Florida? Czy dzisiaj jest premiera? SpaceX, NASA i nadchodzący harmonogram wystrzelenia rakiety ULA na Florydzie

Ile satelitów SpaceX Starlink znajduje się na orbicie?

Będzie to najnowsze wystrzelenie satelitów internetowych SpaceX, które zapewniają dostęp do Internetu w niektórych z najbardziej odległych miejsc na Ziemi, w tym na morzu. Według Jonathana McDowella, astrofizyka z Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, SpaceX ma obecnie na orbicie 5941 działających satelitów Starlink. Gdyby Starlink 6-59 miał typowy ładunek satelitarny Space Coast 23, połączyłby SpaceX z 5964 satelitami, aby dostarczać klientom Internet.

Wkrótce start konstelacji Amazonki Kuipera

Niedawno magazyn FLORIDA TODAY doniósł o postępie w konstelacji Internetu satelitarnego Amazon: Project Kuiper. Podczas lunchu zorganizowanego w maju przez National Space Club na Cape Canaveral Brian Hausman, wiceprezes ds. polityki publicznej Amazona, mówił o planach firmy dotyczących wypuszczenia produktu na rynek jeszcze w tym roku.

Mając już zapewnionych ponad 80 startów, ogromna firma, założona przez miliardera Jeffa Bezosa, zamierza wynieść na orbitę połowę konstelacji do lipca 2026 r. I choć Jeff Bezos być może nie jest już dyrektorem generalnym Amazona, jego firma rakietowa Blue Origin To było podpisała kontrakt na wystrzelenie tych satelitów na rakiecie New Glenn z Florydy.

READ  Dowód na istnienie potwora z Cumbrii? Naukowcy znaleźli DNA dużego kota na dzikich owcach w Krainie Jezior

Nie chodzi tylko o Blue Origin, ponieważ Amazon zlecił ULA, Arianespace, a nawet SpaceX wystrzelenie własnych satelitów Kuiper.

Celem Amazona, podobnie jak SpaceX, jest zapewnienie szybkiego i niedrogiego Internetu obszarom na Ziemi o niedostatecznym zasięgu.

Śledź najnowsze wiadomości kosmiczne od zespołu kosmicznego FLORIDA TODAY na floridaday.com/space.

Brooke Edwards jest korespondentką satelitarną Florida Today. Zadzwoń do niej [email protected] Lub dziesiąty: @prokovstars.