4 maja, 2024

Szkoły w Teksasie powstają i upadają

Jeśli TCU Kiedy w tę niedzielę zobaczy swoje nazwisko na boisku, być może będzie musiał podziękować Jamilowi ​​Nelsonowi Jr. za sprowadzenie go na boisko.

Z dziewięcioma drużynami biorącymi udział w turnieju męskiej NCAA w najnowszych prognozach bracketologii sportowej USA TODAY i czterema zespołami we wstępnym ogłoszeniu pierwszej 16-stki, Big 12 stało się walką powietrzną na konferencji, gdzie każde zwycięstwo jest wzmocnieniem wznowienia. Jednak wśród przewidywanych drużyn Horned Frogs weszły w sobotę jako jedna z tych drużyn, które wciąż muszą udowodnić, że są godne tej oferty, a podczas tak ważnej konferencji istotne jest zdobycie zwycięstw nad dolną połową drużyn Wielkiej 12 podobnie jak Droga w porównaniu ze stanem Kansas nr 10.

Po przeciętnej pierwszej połowie Horned Frogs obudzili się i na siedem minut przed końcem objęli 10-punktowe prowadzenie i wyglądali nieźle, gdy na 30 sekund przed końcem objęli pięciopunktowe prowadzenie.

Potem doszło do fatalnego faulu po rzucie za trzy punkty, po którym wszystkie rzuty wolne były wykonywane, aby utrzymać Kansas State przy życiu. Po tym, jak obie drużyny wymieniły po dwa rzuty wolne, słaba strata w środku doprowadziła do remisu Wildcats na 15 sekund przed końcem, gra najwyraźniej zmierzała do dogrywki, a Horned Frogs ponieśli druzgocący upadek na Manhattanie.

Ale syn legendy o św. Józefie wkroczył w coś, co wyglądało na chaotyczną grę finałową. Z obrońcą prosto w twarz Nelson oddał rzut za trzy punkty i dał TCU prowadzenie na sekundę przed końcem, a cały kort Stan Kansas Nie udało się, zapewniając TCU zwycięstwo, którego desperacko potrzebowało.

Nie było to poczwórne zwycięstwo, ale Rogate Żaby musiały wygrać trzy z kolejnych czterech meczów (Technika Teksasu, Baylora I BU) to mecze Quad 1, co oznacza, że ​​TCU rozpocznie najcięższy okres w sezonie, zajmując miejsce w pierwszej czwórce w Wielkiej Dwunastce, co automatycznie zapewni im awans do ćwierćfinału turnieju konferencyjnego. Dlatego w sobotę największymi zwycięzcami i przegranymi w bańce są żaby rogate.

Zwycięzcy

Floryda

Jednak nie patrz teraz FloSIda Robi się gorąco, wyruszam w drogę do Pokonaj Gruzję Odnosząc siódme zwycięstwo w ostatnich ośmiu meczach, jednocześnie zdobywając poczwórne zwycięstwo 2. Bulldogs zaatakowali Florydę w ofensywie w pierwszej połowie, prowadząc aż 11 w pierwszej klatce, ale obrona Gators wzmocniła się w drugiej połowie utrzymać Gruzję na poziomie 37% w ostatnich 20 minutach. Duet obrony, składający się z Waltera Claytona Jr. i Ziona Poulina, również prowadzi tę drużynę do sukcesu, ponieważ w ostatnich ośmiu rozgrywkach zdobywał średnio 34,4 punktu na mecz.

Gators odwrócili się od wyniku 1:3 w rozgrywkach konferencyjnych, po czym zwyciężyli Kentucky I wielkie zwycięstwo u siebie z Rudo brązowy W ostatnich tygodniach, choć nie jest to ładne, najlepsze, co mogą powiedzieć o siedmiu porażkach w sezonie, to to, że wszyscy zmierzyli się z przeciwnikami z Quad 1. Floryda będzie miała szansę wzmocnić swoje CV i być może osiągnąć przewidywane 7 rozstawień na wyjazdach . Alabama w następnym tygodniu.

READ  Spotkała opcję Dominica Smitha, aby pomóc Bullpen

Zespoły SEC w Mississippi

Szkoły SEC w Magnolia State powinny utrzymać swoje obecne pozycje w przewidywanym polu po zwycięstwie nad mieszkańcami piwnic konferencji.

Chris Jans wolałby, aby jego zespół zajął 64. miejsce, zamiast grać w czołowej czwórce, jak w zeszłym sezonie Wygraj z Arkansas Zostało dane Stan Missisipi Trzy zwycięstwa z rzędu po rozpoczęciu gry w SEC przy stanie 3-6 plasują ich w środku stawki. Północne Starkville Missisipi Wykorzystał powrót w drugiej połowie przeciwko Missouri, aby zakończyć trzymeczową porażkę, która strąciła Rebeliantów ze szczytu SEC.

Przed obiema drużynami drugie spotkanie w tym sezonie pomiędzy obiema drużynami. Ole Miss pokonała stan Mississippi w pierwszym meczu u siebie, a środowe starcie pomiędzy rywalami ze stanu może zadecydować w marcu o tym, kto zakwalifikuje się do turnieju, a kto nie.

Cincinnati

Pierwszy sezon w Big 12 nie był zbyt miły Cincinnatiale Bearcats pozostają na zdjęciu z turnieju NCAA po ich schwytaniu Zwycięstwo drogowe na UCF. Wydawało się, że Cincinnati oderwie się od Knights dwucyfrową przewagą w drugiej połowie, ale UCF zdołało dojść nawet do późna. Jednak Cincinnati zdołało uzyskać przewagę Simasa Lukosiusa po stracie i zapewnić zespołowi prowadzenie na dobre.

Trudno przekonać drużynę z rekordem porażek na konferencjach, aby dostała się do turnieju, zwłaszcza gdy w sobotę rozpoczęła się z porażkami w trzech z czterech ostatnich meczów, ale zwycięstwo nad UCF daje Cincinnati trzecie zwycięstwo Quad 1, a wszystko to przy posiadaniu siatki . W rankingu zajmuje 38. miejsce, zaledwie jeden punkt za inną drużyną Bubble TCU, z którą zmierzy się w najbliższą sobotę. Bearcats z pewnością mają dużo pracy, aby wydostać się z czołowej czwórki rankingów, ale sobotnie zwycięstwo utrzymuje ich w walce.

Pittsburgh

Niewiele jest drużyn, które grają równie dobrze Pittsburgh Teraz, który wygrał swój piąty mecz z rzędu 27-punktowe zwycięstwo nad Louisvillewspierany przez Blake'a Hensona, który zdobył imponujące 41 punktów i zdobył dziewięć trójpunktów.

Był to ogromny zwrot w przypadku zespołu, który kilka tygodni temu w ACC miał bilans 10-7, a zaledwie 1-5, a obecnie Pantery zajmują czwarte miejsce w konferencji. Niepewny początek sezonu jest powodem, dla którego Pittsburgh nie ma obecnie przewidywanego miejsca w turnieju – zajmie to miejsce w ciągu najbliższych czterech rund – ale jeśli Panthers będą nadal występować na obecnym poziomie, trudno będzie odmówić im oferty. Mogą także w przyszłym tygodniu odnieść kolejne zwycięstwo Quad 1 na wyjeździe przeciwko innej drużynie bubble ACC w Wake Forest.

READ  Co mógł zmienić Pittsburgh pod rządami Omara Khana i Andy'ego Weddella?

Ogólnie rzecz biorąc, nadzieje na Mountain West

Jeśli Mountain West rzeczywiście będzie w stanie zwabić do wielkiego tańca sześć drużyn, będzie to wymagało konsekwencji ze strony wszystkich pretendentów do konferencji. Stan Boise Udało mi się to zrobić, podczas gdy Stan Kolorado Odniósł najlepsze zwycięstwo dnia w konferencji.

Stan Kolorado, który obecnie zajmuje 9. miejsce w przewidywanej kategorii, po przejęciu kontroli może awansować o jedno miejsce 20-punktowe zwycięstwo nad wiodącym w konferencji stanem Utah, co zapewni drużynie Rams czwarte zwycięstwo Quad 1 w sezonie, jednocześnie utrzymując ich w pogoni za tytułem konferencji. Z drugiej strony Boise State prowadził interesy przeciwko Fresno State po zwycięstwie 90-66niezbędne zwycięstwo drużyny będącej obecnie jedną z czterech ostatnich drużyn biorących udział w turnieju.

Kolorado

Nie było drużyny, która potrzebowałaby więcej zwycięstw Kolorado Sobota, która rozpoczęła dzień ze stratami przez cztery z ostatnich pięciu dni, a po porażce powróciła do odbicia Uniwersytet Kalifornijski drużyna. Przeciwko kiepskiej drużynie z Południowej Kalifornii sytuacja wyglądała tragicznie, gdy na około 10 minut przed końcem meczu Buffaloes przegrywali 16 punktami, ale byli w stanie odrobić straty i wymusić dogrywkę w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry. Konieczna była druga dogrywka, ale Kolorado było w stanie zapobiec remisowi w ostatniej sekundzie meczu przez Trojany. Zwycięstwo różnicą trzech punktówByło to dopiero drugie zwycięstwo na wyjeździe w tym sezonie.

Niedawne problemy zepchnęły Kolorado do kolejnej czwórki poza przewidywaną stawkę, więc ponowne wywalczenie miejsca będzie trudne, ale Buffaloes nie mogą sobie pozwolić na wyjazd bez zwycięstwa podczas wycieczki do szkół w Los Angeles. Zespół może mieć tylko nadzieję, że zwycięstwo doda im impetu przed ważnym meczem w następną sobotę, kiedy Kolorado będzie gospodarzem innej drużyny Bubble, Utah.

Przegrani

Teksas, Teksas A&M

Dwóch przyszłych rywali z SEC jest na dobrej drodze do zakwalifikowania się do turnieju, ale pojedynki z wysoko notowanymi przeciwnikami na wyjazdach bardzo wzmocniłyby drużynę. Teksas I Teksas A&M Powinni byli wygrać lub przynajmniej rozegrać przekonujący mecz.

Żadna z drużyn nie zbliżyła się jednak do Teksasu Z 21-punktową stratą do Houston Podczas gdy Texas A&M zrezygnował ze 100 cali 25-punktowa strata do Alabamy.

Jeśli chodzi o utrzymanie się w turnieju NCAA, stan Teksas jest na razie w porządku, ale może stracić miejsce w tabeli, jeśli nie wypadnie z dolnej połowy Wielkiej 12. Droga do finałowej trójki również w tym nie pomaga w sezonie zasadniczym mecze rozgrywane są przeciwko czołowym rywalom, co stawia drużynę Longhorns na niebezpiecznym terytorium, jeśli nie uda im się odnieść kolejnego imponującego zwycięstwa.

READ  2022 March Madness Transmisja na żywo: Harmonogram telewizyjny turnieju NCAA, oglądaj transmisję koszykówki online w czwartek

Aggies mieli tydzień do zapomnienia, po tym jak mieli poważne wątpliwości Strata Vanderbilta We wtorek trzecia porażka w Quad 3 w tym sezonie. Po tym Aggie odnieśli ogromny sukces W zeszłym tygodniu doszło do ataku w Tennesseejednak należy szybko naprawić sytuację, jeśli firma Texas A&M nie chce spaść na dwucyfrową pozycję zalążkową.

Obudź Las

Jedna z czterech najlepszych drużyn, Obudź Las Mógł wskoczyć do finałowej czwórki dzięki swojemu pierwszemu zwycięstwu w Quad 1 przeciwko Wirginii.

Zamiast tego Demon Deacons mają teraz wynik 0-5 przeciwko drużynom Quad 1.

Wake Forest przystąpiło do pierwszego dnia rozgrywek 49ers w I lidze, zdobywając średnio co najmniej 80 punktów na mecz, ale padło ofiarą defensywy Virginii, strzelając zaledwie 35% skuteczności w ciągu dnia i zdobywając 47 punktów najmniej w sezonie. Pomimo walki Wake Forest utrzymał się w defensywie i miał kilka okazji do objęcia prowadzenia w końcówce, jednak nie był w stanie ich wykorzystać, mimo że Cavaliers strzelali 1 z 11 z linii rzutów wolnych.

Sobota była dla Wake Forest straconą szansą na wzmocnienie swojego CV, ale nie należy tracić wszelkiej nadziei; Będzie miała okazję wzmocnić się w nadchodzącym wielkim tygodniu dla Demon Deacons: będą oni gospodarzami Rising Pittsburgh We wtorek i książę w sobotę w meczach, które w dużej mierze okażą się koniecznością do wygrania.

lokaj

Po Klęska Creightona Dwa tygodnie temu wyruszył w trasę, aby odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu, lokaj Wyglądał na gotowego do umocnienia swojego miejsca w turnieju w ostatnim miesiącu sezonu zasadniczego.

Pierwsza połowa przeciwko Bluejays u siebie w sobotę była obiecująca, a Bulldogs prowadzili jednym punktem, ale druga połowa była ponura. Atak Creightona wzrósł, a Butlerowi zrobiło się zimno, w tym 1 na 11 za łukiem po trafieniu pięciu trójek w pierwszej połowie. Pod koniec Butler odniósł u siebie 22-punktową stratę.

To było trudne kilka tygodni dla Bulldogs, ponieważ przegrali trzy z czterech ostatnich, a wszystkie porażki przypadły drużynom z pierwszej 16-stki w rankingach. Ankieta dotycząca trenerów lekkoatletycznych USA TODAY. Z bilansem 16-10 Butler walczy o mistrzostwo dzięki czterem zwycięstwom w Quad 1 i teoretycznie ma do rozegrania jeszcze dwa mecze z przeciwnikami z Quad 1 w łatwiejszej końcówce sezonu zasadniczego, ale Bulldogs nie mogą sobie na to pozwolić. błędy, które utrudniały powrót do czterech najlepszych drużyn nie na miejscu.