15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Stopa bezrobocia w Polsce nieznacznie spada w maju

Stopa bezrobocia w Polsce nieznacznie spada w maju

regionie dzisiaj

Środa, 28 czerwca 2023, 10:05

Zdjęcie autorstwa Victorii Labadie / Shutterstock.com

Stopa bezrobocia w Polsce spadła trzeci miesiąc z rzędu w maju, jednak dane z warszawskiego Głównego Urzędu Statystycznego (GUS) ukazały się w poniedziałek.

Stopa bezrobocia spadła w maju do 5,1% z 5,2% w zeszłym miesiącu.

W tym samym miesiącu ubiegłego roku stopa bezrobocia wyniosła 5,4%. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła w maju do 802,3 tys. z 821,9 tys. w poprzednim miesiącu.

Liczba bezrobotnej młodzieży, która odnosi się do osób poniżej 24 roku życia, spadła w maju do 96,3 tys. z 98,3 tys. w poprzednim miesiącu.

Wspieraj Budapest Business Journal

Budowa branży dziennikarskiej godnej tej nazwy jest kosztownym przedsięwzięciem. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym można zaufać, prawdę, dokładność i bez strachu i przychylności.

Firmy wydawnicze na całym świecie mają trudności ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoliłby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla wyników. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcemy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje datki.

READ  Łucznicy-kadeci biją dwa rekordy świata w Polsce Więcej wiadomości sportowych