15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Młodzicy Clancy i Marley dołączyli do Harrington w zdobywaniu europejskich medali w Polsce

Młodzicy Clancy i Marley dołączyli do Harrington w zdobywaniu europejskich medali w Polsce


Ostatnio zaktualizowany
|
1 godzinę temu

Kelly Harrington zachowa tytuł olimpijski w wadze lekkiej po zdobyciu co najmniej jednego brązowego medalu na Igrzyskach Europejskich w Polsce w przyszłym roku, podczas gdy młody talent Sligo, Dean Clancy, dołączy do niego na jego pierwszej olimpiadzie w Paryżu po zdobyciu tego tytułu w lekkiej walce.

Cudowne dziecko wagi ciężkiej z Dublina, Jack Marley, przypieczętował swoje miejsce na podium do 92 kg, zdobywając swój pierwszy duży międzynarodowy medal jako dorosły, chociaż Marley będzie musiał wygrać swój półfinał, aby dołączyć do Harringtona i Clancy’ego podczas lotu następnego lata.

Tymczasem mistrzyni świata i Europy, Amy Broadhurst, miała złamane serce, której o włos zabrakło olimpijskiego miejsca i medalu w wadze półśredniej (66 kg), podczas gdy Jenny Lehane odpadła na tym samym etapie w wadze koguciej (54 kg).

Królowa wagi lekkiej Harrington pokonała Szwedkę Agnes Alexiussen 4:1, zdobywając piąty kontynentalny medal i awansując do półfinału kategorii 60 kg, stając się dwukrotną olimpijką.

Złoty medalista z Tokio trzykrotnie pokonał Alexiussena, który cztery lata temu zdobył brąz na imprezie.

Wysokiej jakości mecz oddolny w pierwszych dwóch rundach dzisiejszego dnia. Wchodząc ostatni, Harrington prowadził dwie karty wyników sędziów, dwóch zremisowanych i jeden trzymający go dla Szwecji – co oznacza, że ​​wszystko było do zdobycia w ostatnich trzech minutach.

Dubliner przeszedł jednak przez sprzęgło, aby wygrać rundę finałową i zamiatać karty.

Została ogłoszona zwycięzcą w wyniku niejednogłośnej decyzji z wynikami 30-27 x2, 29-28 x2 i 28-29, a zmierzy się ze swoją poprzedniczką olimpijską, złotą medalistką Rio 2016, Estelle Mosley, która obecnie posiada tytuł mistrza świata – profesjonalistka rywalizująca bokser — w ostatnich czterech w piątek. .Laszlo Geczo / INPHO
Harrington jest podwójnym olimpijczykiem.

Laszlo Geczo / INPHO / INPHO

READ  Duże partnerstwo światłowodowe w Polsce

To było dość proste dla Deana Clancy’ego ze Sligo, byłego mistrza Europy do lat 22, który popisał się rewelacyjnym pojedynkiem, pokonując jednogłośnie 5:0 Gigi Malangę z Włoch i zapewnił sobie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej przyszłego lata.

21-letni Clancy sprawił, że zręczny Włoch wyglądał zwyczajnie, strzelając z każdej strony przez trzy rundy i ostatecznie wystrzeliwując gumową osłonę z ust Malangi.

Trzeba przyznać, że Malanga odniósł własny sukces w ostatniej rundzie, uderzając Clancy’ego lewymi hakami w korpus, ale człowiek ze Sligo ułożył go tak, aby wygrał walkę 30-27 x3 i 29-28 x2.

Clancy zdobył swój pierwszy duży międzynarodowy medal na poziomie seniorskim i będzie chciał to wykorzystać, gdy w piątkowym półfinale do 63,5 kg zmierzy się z Francuzką Sophian Omiha.

Dean-Clancy-Świętuj po walce

Laszlo Geczo / INPHO
Dean Clancy będzie reprezentował Irlandię na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Laszlo Geczo / INPHO / INPHO

20-letni mieszkaniec Dublina, Jack Marley, zmierzy się z o 15 lat starszym przeciwnikiem, Chorwatem Marko Galicem, który również jako zawodowiec ma rekord 14-1 (8 KO).

To Marley, mistrz Europy do lat 22, zabrał Gallic do szkoły, zdobywając niejednogłośną decyzję 4: 1, co w rzeczywistości było wybielaniem 5: 0, ale musiało być niekompetentnym sędzią.

Dokładnie mieszając ciało i głowę, Marley wygrał pierwszą rundę na kartach czterech z pięciu sędziów, z których jeden uważał, że jest zbyt dominujący, aby dać mu rundę 10-8.

Drugi był bliski, a Marley przebił go 3-2 i zapewnił sobie miejsce w półfinale.

Irlandczyk musiał tylko uniknąć katastrofy w ostatniej rundzie i zamiast jechać na rowerze, zatrzymał spust i zmusił Gallica do wygrania rundy na całej planszy.

Z końcowymi wynikami 30-26, 30-27 x2, 29-28 i 28-29, Marley był medalistą Europy – ale jeszcze nie olimpijczykiem. Będzie starał się poprawić tę całą sytuację w piątek przeciwko byłemu brązowemu medalistowi mistrzostw świata i srebrnemu medalistowi Europy, Emmanuelowi Reyesowi z Hiszpanii.

READ  Polska przyjmie dwie kontrowersyjne ustawy dotyczące wpływów rosyjskich w Polsce

Wcześniej mistrzyni świata i Europy w kategorii do 63 kg, Amy Broadhurst, przegrała 3:2 z brytyjską Rosie Eccles w ćwierćfinale do 66 kg i będzie musiała wybrać malowniczą trasę, jeśli chce kontynuować bieg olimpijski.

Z Harringtonem zajmującym miejsce olimpijskie w kategorii 60 kg, Broadhurst rywalizował w następnym dostępnym miejscu w tym tygodniu o pełne dwie kategorie wagowe – czyli 6 kg – powyżej swojego preferowanego przedziału. W końcu rozmiar miał znaczenie, ponieważ pełnoprawny półśredni Eccles wyszedł z tyłu, aby odkopać najmniejsze zwycięstwo nad zmęczoną kobietą z Dundalk.

Broadhurst wygrał pierwszą rundę 4-1, ale naturalnie zaczął męczyć się z dużą dziewczyną w drugiej rundzie, przegrywając 3-2. Walka — i miejsce olimpijskie — dotyczyła ostatniego wpisu. Rzeczywiście, gdyby Broadhurst wygrał to choćby na jednej z pięciu kart wyników sędziów, pojechałby do Paryża.

Dał z siebie wszystko, aby boksować i poruszać zmęczonymi nogami, ale Eccles podjął najbardziej wymowne kroki, aby zarezerwować sobie miejsce na następnych Letnich Igrzyskach i zamiatać rundy.

Broadhurst, lat 26, jest wysoce destrukcyjną siłą wśród lekkich i lekkich spawaczy, a jego potencjał w sporcie zawodowym budzi duże zainteresowanie. Czas pokaże, czy ponownie spróbuje reprezentować Paryż w amatorskich i nieco łatwiejszych światowych eliminacjach, których w przyszłym roku odbędą się dwa.

Jej koleżanka, mistrzyni świata, Lisa O’Rourke, której kategoria 70 kg nie jest kategorią olimpijską, ale teoretycznie mogłaby dojść do 66 kg, ma w międzyczasie coś do powiedzenia na ten temat.

rosie-joy-eccles-s-ogłoszona-zwycięzczynią

Laszlo Geczo / INPHO

Laszlo Geczo / INPHO / INPHO

W wadze półciężkiej (80 kg) Kelyn Cassidy z Waterford wywołał oszałamiające zdenerwowanie byłego mistrza świata, dwukrotnego mistrza Europy i srebrnego medalisty olimpijskiego w Tokio Ołeksandra Kyźniaka z Ukrainy.

Cassidy pięknie boksował przez pierwsze dwie rundy, wygrywając pierwszą 3-2 i drugą.

Mając dowódczą pozycję, Cassidy musi zapobiec katastrofie, ale nie może sobie z tym poradzić. Jego sensacyjne wysiłki w pierwszych dwóch rundach wyraźnie dały się we znaki, aw trzeciej zaczął się rozpadać.

READ  Podgląd: Szwecja vs Szwecja - prognoza, wiadomości zespołu, rankingi

Odjęto mu punkt, gdy pokonał Kiesniaka w wyczerpującym klinczu, a następnie zdobył punkt, gdy Ukrainiec rozpoczął lawinę ataków, aby odnieść zwycięstwo.

Chyżniak w finałowej rundzie uzyskał 5-0 przy 10-8, a wniosek o obniżenie punktów w Cassidy dał Ukrainiec większością decyzji: 29-27×2, 28-27 i 28-28×2.

W pierwszej walce o zainteresowanie Irlandczyków w środę Jenny Lehane, kobieta Meath, również nie zdobyła medalu i miejsca olimpijskiego, przegrywając jednogłośnie w ćwierćfinale kategorii 54 kg z mistrzynią świata z 2014 roku i trzykrotną mistrzynią Europy Stanimirą Petrovą z Bułgarii. .

To był mecz w klatce z niewielką rywalizacją między nimi w żadnej rundzie, ale w końcu Ranger Petrova wykazała się wystarczającą kontrolą, by przechylić rundy.

Lehane, podobnie jak Broadhurst i Cassidy, może wrócić do Paryża w przyszłym roku.