15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Skrajnie prawicowa grupa tożsamościowa wydala AfD – Politico

Skrajnie prawicowa grupa tożsamościowa wydala AfD – Politico

Przywódcy Identity Group zagłosowali teraz za wykluczeniem AfD na dwa tygodnie przed tym, jak miliony ludzi pójdą do urn, aby głosować w wyborach europejskich.

„Partia Alternatywa dla Niemiec przechodzi od jednej prowokacji do drugiej” – stwierdziła Le Pen. Powiedział We francuskiej telewizji po głosowaniu. Dodała, że ​​partia jest „wyraźnie kontrolowana przez grupy ekstremistyczne”.

Sonda dotycząca wyborów do Parlamentu Europejskiego na podstawie sondaży

Więcej danych z sondaży z całej Europy można znaleźć na stronie Sonda polityczna Sonda.

W ostatnich miesiącach francuska przywódczyni skrajnej prawicy Le Pen wielokrotnie dystansowała się od Alternatywy dla Niemiec (AfD), partii, która w ostatnich latach przybiera coraz bardziej ekstremalny charakter – co wydaje się stanowić część szerszych wysiłków mających na celu zmianę stanowiska jej partii wizerunek w kraju i za granicą. I sprawić, by w oczach francuskich wyborców wyglądało to mniej ekstremalnie.

Rozłam w dużej mierze rozpoczął się w styczniu, po dochodzeniu otwarty Politycy AfD wzięli udział w tajnym spotkaniu prawicowych ekstremistów, podczas którego omawiano tzw. plany „reimigracji” polegające na deportacji cudzoziemców i „niezintegrowanych” obywateli. Po rozejściu się wieści o spotkaniu Le Pen oświadczyła, że ​​„całkowicie nie zgadza się” z planami deportacji.

Jednak wiele skandalów wokół AfD dotyczyło Kraha, głównego kandydata tej partii.

W kwietniu niemiecka policja aresztowała jednego z doradców parlamentarnych Kraha pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Chin. Wkrótce potem niemieccy prokuratorzy wszczęli wstępne dochodzenie w sprawie zarzutów, że Krahe przyjmował płatności od Rosji i Chin „w zamian za pracę posła do Parlamentu Europejskiego”.

READ  Trzęsienie ziemi w Afganistanie: po trzęsieniu ziemi o sile 5,9 zginęło ponad 900 osób