1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Setki pracowników Amazona protestują przeciwko wpływowi firmy na klimat, nakazując powrót do biura

Setki pracowników Amazona protestują przeciwko wpływowi firmy na klimat, nakazując powrót do biura

SEATTLE (AP) – Wzywając dyrektorów generalnych do „większego wysiłku”, setki pracowników Amazon protestowało przeciwko temu, co nazwali brakiem postępów firmy w osiąganiu celów klimatycznych i niesprawiedliwym mandatem powrotu do biura podczas demonstracji w porze lunchu w siedzibie głównej w Seattle w środę.

Protest nastąpił tydzień po dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy Amazona i miesiąc po wejściu w życie polityki powrotu pracowników do biura przez trzy dni w tygodniu.. Wcześniej liderzy zespołów mogli decydować o tym, jak będą działać ich przesyłki.

Pracownicy wyrażali swoją frustrację tempem wysiłków firmy zmierzających do ograniczenia emisji dwutlenku węgla — „emisja w górę, czas do pracy” — i namawiali Amazon do przywrócenia władzy liderom zespołów, jeśli chodzi o miejsce pracy.

Ubrany w czarny piracki kapelusz i czerwony trencz Church Hindley, inżynier ds. zapewnienia jakości, powiedział, że praca z domu pozwoliła mu żyć lepiej i zdrowiej.

„Jestem tutaj, ponieważ odmawiam siedzenia bezczynnie, podczas gdy mandaty są dyktowane odgórnie, które nie mają sensu i szkodzą planecie oraz ranią rodziny i ludzi” – powiedziała Hindley. „I po prostu dostajemy miejsce w biurze dla ich zachęt podatkowych.”

w obecnej sytuacjiAmazon powiedział, że wspiera pracowników, którzy wypowiadają się.

W środę rano organizatorzy oszacowali, że ponad 1900 pracowników zobowiązało się wyjść na cały świat, z czego około 900 w Seattle. Wielu uczestniczyło zdalnie, ale setki zebrały się w regionach Amazonii – Czteropiętrowy budynek w centrum Seattle wygląda z zewnątrz jak trzy połączone ze sobą szklane kule.

„Dzisiaj wygląda na to, że może to być początek nowego rozdziału w historii Amazona, kiedy pracownicy techniczni wychodzący z pandemii powstali i powiedzieli:„ Nadal chcemy poznać opinię na temat tej firmy i kierunku, w jakim zmierza ta firma ”- powiedziała Elisa Ban , były pracownik Amazona i współzałożyciel Amazon Employees.For Climate Justice, grupy zajmującej się zmianami klimatycznymi, założonej przez pracowników Amazona.

READ  Kontrakty terminowe Dow rosną, ponieważ rynek czeka na ogromną podwyżkę stóp Fed

A Amazon, który polega na paliwach kopalnych do zasilania samolotów, ciężarówek i furgonetek wysyłających paczki na całym świecie, ma ogromny ślad węglowy. Pracownicy Amazon głośno krytykowali niektóre praktyki firmy.

W corocznym oświadczeniu skierowanym do inwestorów Amazon powiedział, że zamierza wdrożyć 100 000 elektrycznych pojazdów dostawczych do 2030 r. i osiągnąć emisję dwutlenku węgla netto do 2040 r. Ale działacze twierdzą, że firma musi zrobić więcej i zobowiązać się do zerowej emisji do 2030 r.

„Chociaż wszyscy chcemy się tam dostać jutro, dla firm takich jak nasza, które są bardzo energochłonne, mają bardzo duże zasoby transportowe i pakujące oraz fizyczne aktywa budowlane, zajmie to trochę czasu”, powiedział Brad Glaser, rzecznik Amazona w oświadczenie.

Glaser powiedział, że odkąd więcej pracowników wróciło do biura, w kampusie firmy South Lake Union oraz w innych ośrodkach miejskich pojawiła się dobra energia. Jednak ponad 20 000 pracowników podpisało petycję wzywającą Amazon do ponownego rozważenia swojego mandatu powrotu do biura.

W notatce z lutego dyrektor generalny Amazon, Andy Jassy, ​​powiedział, że firma podjęła decyzję o powrocie pracowników firmy do biura co najmniej trzy dni w tygodniu po zaobserwowaniu, co działało podczas pandemii. Powiedział, że między innymi kierownictwo wyższego szczebla monitorowało wydajność pracowników i rozmawiało z liderami w innych firmach. Powiedział, że doszli do wniosku, że pracownicy są bardziej osobiście zaangażowani i łatwiej współpracują.

W notatce z prośbą do pracowników Amazona o zadeklarowanie udziału w strajku organizatorzy stwierdzili, że firma „musi przywrócić autonomię swoim zespołom, które najlepiej znają swoich pracowników i klientów, aby mogły podejmować najlepsze decyzje dotyczące pracy zdalnej, osobistej lub hybrydowej, i swoim pracownikom, aby wybrali zespół, który umożliwi im pracę tak, jak potrafią”. Działają lepiej”.

Pamela Hayter, kierownik projektu w Amazon, uruchomiła wewnętrzny kanał Slack o nazwie „Remote Advocacy” po tym, jak firma ogłosiła swoją politykę powrotu do biura. Jej 33 000 członków dzieli się historiami o tym, jak polityka powrotu do biura wpłynęła na ich życie.

READ  Prawdopodobny wydaje się spontaniczny strajk. Czy powinienem teraz kupić samochód?

— powiedział Hayter podczas protestu w Seattle, wywołując aplauz tłumu.

Strajk następuje po szeroko zakrojonych cięciach kosztów w Amazon, ze zwolnieniami dotkniętymi osobami pracującymi w reklamie, zasobach ludzkich, grach, sklepach, sprzęcie i Amazon Web Services, dziale przetwarzania w chmurze firmy.

Podobnie jak inne firmy technologiczne, w tym matka Facebooka Meta i matka Google Alphabet, Amazon zwiększył zatrudnienie podczas pandemii, aby zaspokoić popyt ze strony Amerykanów pozostających w domu, którzy coraz częściej robią zakupy online, aby chronić się przed wirusem.

Siła robocza Amazona w magazynach i biurach podwoiła się do ponad 1,6 miliona w ciągu około dwóch lat. Ale popyt spadł, gdy najgorsze z pandemii ustąpiło. Firma w zeszłym roku zaczęła wstrzymywać lub odwoływać plany rozbudowy magazynów lub redukcji 27 000 miejsc pracy od listopada.