21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Santos prawdopodobnie zostanie mianowany kolejnym trenerem reprezentacji Polski

Santos prawdopodobnie zostanie mianowany kolejnym trenerem reprezentacji Polski

WARSZAWA, Polska (AP) – prezes polskiego związku piłki nożnej opublikował na Twitterze swoje zdjęcie z byłym trenerem Portugalii Fernando Santosem – dzień przed konferencją prasową mającą na celu nazwanie nowego trenera Polski.

Tweet Cezarego Kuleszy brzmiał: „Do zobaczenia jutro na konferencji prasowej”.

Kulesza ogłosi to na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wcześniej w poniedziałek na internetowym portalu Sport.pl i udostępnionym przez Gazeta.pl wideo pojawił się 68-letni Santos opuszczający kolejkę dla VIP-ów na warszawskim lotnisku. Kierowca czarnej limuzyny pomógł Santosowi z bagażem, gdy opuszczał lotnisko.

Polska nie przedłużyła kontraktu byłego trenera Czesława Micniewicza po pierwszym od 36 lat awansie do fazy pucharowej mistrzostw świata 2022 w Katarze. Kontrakt Michniewicza wygasł 31 grudnia.

Kulesa powiedział, że nowym trenerem jest obcokrajowiec z doświadczeniem w prowadzeniu drużyny narodowej. Doniesienia mediów wcześniej łączyły innego byłego menedżera Portugalii, Paulo Bento, i wielkiego Liverpoolu, Stevena Gerrarda, z tą pracą.

Santos opuścił organizację po ośmiu latach jako trener Portugalii po porażce w ćwierćfinale mistrzostw świata z Marokiem w Katarze. Odszedł pośród kontrowersji po tym, jak posadził Cristiano Ronaldo w fazie pucharowej turnieju.

Santos poprowadził Portugalię do Mistrzostw Europy 2016 – pierwszego międzynarodowego trofeum tego kraju – oraz inauguracyjnego tytułu Ligi Narodów w 2019 roku. Trenował Grecję na Euro 2012 – gdzie dotarła do ćwierćfinału – oraz na Mistrzostwach Świata 2014.

Zanim Kulesza opublikował swój tweet, minister sportu Polski Kamil Bordniczczuk zdawał się zapowiadać ogłoszenie we wtorek, kiedy napisał na Twitterze, aby pogratulować Związkowi Piłki Nożnej, nazywając Santosa trenerem odnoszącym sukcesy, mówiąc: „Doświadczenie pracy z wielkimi gwiazdami, zaczynając od @Cristiano ”.

___

Również w AP Soccer: https://apnews.com/hub/soccer i https://twitter.com/AP_Sports