19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rynki azjatyckie są przeważnie niższe, a Japonia oscyluje blisko 33-letnich maksimów

Rynki azjatyckie są przeważnie niższe, a Japonia oscyluje blisko 33-letnich maksimów

45 minut temu

Były chiński oficer wojskowy mówi, że rozmowy między USA a Chinami są ważne, ale nie wyjątkowe

Zhu Bo, starszy pracownik Centrum Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Strategii na Uniwersytecie Tsinghua i emerytowany oficer Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, omawia wyniki wizyty sekretarza stanu USA Anthony’ego Blinkena w Pekinie, mówiąc, że stosunki między dwoma krajami uległy pogorszeniu znajdował się w stanie upadku. spirala na jakiś czas.

55 minut temu

Japońskie akcje przerwały sześciodniową passę wzrostów

Akcje japońskie spadły w poniedziałek, przerywając sześciodniową passę z mocniejszą sprzedażą po południu.

Nikkei 225 spadł o 1%, a spadkom towarzyszyły cykliczne akcje konsumentów, podstawowych materiałów i nieruchomości. Topix spadł o 0,43%, podczas gdy oba indeksy utrzymały się na najwyższych poziomach od 1990 roku.

Jen japoński ustabilizował się po pewnym osłabieniu w stosunku do dolara amerykańskiego. Bank Japonii zakończył zeszły tydzień, pozostawiając niezmienioną politykę pieniężną, w tym bardzo niskie stopy procentowe i brak zmian w systemie kontroli krzywej dochodowości.

Rentowność 10-letnich japońskich obligacji rządowych nieznacznie spadła i ostatnio była notowana na poziomie 0,392%.

– Jihe Lee

3 godziny temu

AstraZeneca przeciąża chiński biznes w obliczu napięć politycznych: Financial Times

Firma farmaceutyczna AstraZeneca rozważa plan wydzielenia swojej chińskiej działalności i notowania w Hongkongu. — poinformował „Financial Times”..

Powołując się na trzy osoby zaznajomione z rozmowami, Financial Times donosi, że brytyjska firma zaczęła omawiać ten pomysł z bankierami kilka miesięcy temu. Jedna z trzech osób powiedziała Financial Times, że notowanie w Szanghaju jest również możliwe.

Zgodnie z planami AstraZeneca podzieli swoją działalność w Chinach na odrębny podmiot prawny, ale zachowa kontrolę nad biznesem.

Powołując się na osobę poinformowaną o planach, Financial Times poinformował również, że osobne notowanie w Hongkongu lub Szanghaju mogłoby odizolować je politycznie od wszelkich działań Chin mających na celu rozprawienie się z zagranicznymi firmami.

Financial Times powiedział, że osobne notowanie może również pomóc inwestorom w pozostałej spółce upewnić się, że są mniej narażeni na ryzyko związane z Chinami.

53 minuty temu

Grupa luksusowego stylu życia premium wyjaśnia, dlaczego wybrała Singapur na swój flagowy sklep Bacha Coffee

5 godzin temu

W przyszłym tygodniu w Azji: kluczowe stopy procentowe dla chińskich kredytów i banków centralnych w Azji Południowo-Wschodniej

Tydzień rozpoczynający się 19 czerwca będzie kluczowym okresem dla banków centralnych w regionie, a Ludowy Bank Chin skupi się na ogłoszeniu podstawowej stopy kredytowej i kluczowych spotkaniach politycznych, które odbędą się w Azji Południowo-Wschodniej.

Uważnie będą też obserwowane dane o inflacji w Japonii, Singapurze i Malezji.

W poniedziałek Stany Zjednoczone świętują dziesiąte federalne święto czerwca. Hongkong publikuje stopę bezrobocia za maj.

Główna stopa kredytu w Chinach za czerwiec ma zostać ogłoszona we wtorek, a bank centralny oczekuje dalszego złagodzenia. RBA opublikuje również protokół ze swojego ostatniego posiedzenia w sprawie polityki pieniężnej.

We wtorek Hongkong opublikuje również dane o inflacji za maj.

W środę opublikowany zostanie indeks cen producentów w Korei Południowej za maj. Bank Japonii opublikuje protokół z kwietniowego posiedzenia.

Chiny kontynentalne i Tajwan będą obchodzić Święto Smoczych Łodzi w dniach 22-24 czerwca, a Hongkong wznowi handel w piątek.

W czwartek opublikowane zostaną dane handlowe z Nowej Zelandii za maj. Na ten dzień zaplanowane są również decyzje banków centralnych na Filipinach iw Indonezji.

W piątek opublikowane zostaną specjalne indeksy PMI dla Australii i Japonii oraz dane o inflacji dla Japonii, Malezji i Singapuru.

– Jihe Lee

5 godzin temu

Ceny ropy spadają o ponad 1%

Ceny ropy spadły o ponad 1%, ponieważ obawy o ożywienie gospodarcze w Chinach utrzymywały się na horyzoncie po tym, jak główne banki obniżyły swoje prognozy PKB na 2023 r. dla największego na świecie importera ropy.

Kontrakty terminowe na ropę Brent spadły o 1,46% do 75,49 USD za baryłkę, podczas gdy kontrakty terminowe na ropę US West Texas Intermediate spadły o 1,39% do 70,78 USD za baryłkę.

Chłodne oczekiwania ożywienia gospodarczego w Chinach zniweczyły ponad 2% wzrost obu wskaźników w zeszłym tygodniu.

„Perspektywy zwiększonego popytu w Chinach pomogły podnieść ceny ropy naftowej w zeszłym tygodniu. Pekin przyznał lokalnym rafineriom większe niż zwykle kwoty importowe ropy naftowej” – napisali analitycy ANZ w poniedziałkowej notatce.

-Lee Ying Chan

47 minut temu

Pinduoduo czy Meituan? Firma zarządzająca aktywami waży

7 godzin temu

CNBC Pro: Wzrost światowych zapasów. Analitycy uwielbiają te nazwy — jedna daje wzrost o ponad 80%.

Amerykańskie akcje nie są jedynymi, które wzrosły w tym roku.

Niektóre światowe indeksy podążyły za tymi wzrostami i rosły.

Analitycy pozostają optymistami co do niektórych części rynku amerykańskiego, ale niektórzy spodziewają się, że rynki międzynarodowe wypadną lepiej w tym roku.

CNBC Pro sprawdził akcje MSCI World, S&P 500 i byłego US Vanguard FTSE All-World Index Fund pod kątem globalnych nazw ze znaczącym wzrostem.

Powstałe akcje mają rekomendacje kupna od ponad 65% analityków, którzy je opisują, oraz średnią cenę docelową na wzrost o co najmniej 30%.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan

7 godzin temu

CNBC Pro: Alibaba i nie tylko: Morgan Stanley wymienia 5 globalnych akcji, które wzrosły o co najmniej 50%

Morgan Stanley spodziewa się, że pięć najlepszych akcji w Azji wzrośnie o ponad 50% w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Bank z Wall Street jest zwyżkowy w wielu azjatyckich akcjach, ponieważ indeks MSCI Asia-Pacific Equity Index wszedł w nową hossę, co oznacza wzrost o 25% w stosunku do najniższego poziomu z października ubiegłego roku.

Alibaba to najlepszy wybór banku inwestycyjnego w chińskim sektorze internetowym.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej o pozostałych czterech akcjach tutaj.

– Ganesh Rao

Piątek, 16 czerwca 2023 r., 16:23 czasu wschodniego

Akcje zamknęły się niżej, a S&P 500 utrzymał najlepszy tydzień od marca

Akcje zamknęły się w piątek na minusie, a S&P 500 odnotował najlepszy tydzień od marca.

30-akcyjny Dow Jones Industrial Average spadł o 108,94 punktu, czyli 0,3 procent, do zamknięcia na poziomie 34 299,12. Mocny Nasdaq Composite spadł o 0,7%, kończąc sesję na poziomie 13 689,57, podczas gdy S&P 500 spadł o 0,4%, zamykając się na poziomie 4 409,59. Piątkowe spadki S&P 500 i Nasdaq Composite przerwały passę sześciu sesji z rzędu.

Zobacz listę…

Indeks S&P 500.

pt., 16 czerwca 2023 r., 10:11 czasu wschodniego

W podstawowym badaniu konsumenckim gwałtownie spadają oczekiwania inflacyjne

Oczekiwania inflacyjne konsumentów spadły w czerwcu, wspierając Rezerwę Federalną w walce z rosnącymi cenami.

Ściśle przeprowadzone badanie konsumentów przeprowadzone przez University of Michigan wykazało, że roczna prognoza spadła do 3,3%, w porównaniu z 4,2% w poprzednim miesiącu. To najniższy poziom od marca 2021 roku.

READ  Inwestorzy uciekający z firmy planującej fuzję z Truth Social podają ją do publicznej wiadomości

Główny odczyt sondażu wyniósł 63,9, lepiej niż szacunki Dow Jones na 60,2 i więcej niż 59,2 w maju.

– Jeffa Coxa

pt., 16 czerwca 2023 r., 09:50 czasu wschodniego

Prezes Fed Barkin „wygodnie” na dalsze podwyżki, jeśli inflacja się nie poprawi

Prezes Rezerwy Federalnej z Richmond, Thomas Barkin, powiedział w piątek, że podniesie stopy procentowe, jeśli inflacja nie będzie dalej spadać.

„Chcę powtórzyć, że naszym celem jest inflacja na poziomie 2% i że nadal staram się wierzyć w wiarygodną historię, że spowolnienie popytu stosunkowo szybko przywraca inflację do tego celu. Jeśli nadchodzące dane nie potwierdzają tej historii, jestem w”, powiedział Barkin w przygotowanych uwagach do przemówienia w Maryland „Czuję się komfortowo, robiąc więcej”.

„Zdaję sobie sprawę, że stwarza to ryzyko poważniejszego spowolnienia, ale doświadczenia lat 70. dają wyraźną lekcję: jeśli zbyt szybko wycofa się inflację, inflacja wróci silniejsza, wymagając od Fed, aby zrobił więcej, z większymi szkodami” – powiedział. dodany. „To nie jest ryzyko, które chcę podjąć”.

Barkin jest w tym roku członkiem bez prawa głosu w Federalnym Komitecie Otwartego Rynku, który ustala stopy procentowe.

– Jeffa Coxa

pt., 16 czerwca 2023 r., 07:47 czasu wschodniego

Waller z Fed mówi, że walka z inflacją będzie kontynuowana

Gubernator Rezerwy Federalnej Christopher Waller zapowiedział w piątek, że bank centralny nie wycofa się z wysiłków na rzecz obniżenia inflacji.

„Misją Fed jest wykorzystywanie polityki pieniężnej do wypełniania swojego podwójnego mandatu, a na razie oznacza to podnoszenie stóp procentowych w celu walki z inflacją” – powiedział Waller w uwagach przygotowanych do przemówienia w Oslo w Norwegii.

Odnosząc się do marcowego kryzysu bankowego, odrzucił pogląd, że jednym z powodów była podwyżka stóp procentowych przez Fed.

Powiedział: „Zadaniem liderów banków jest radzenie sobie z ryzykiem stopy procentowej i wszyscy liderzy banków właśnie to robili. Nie jestem zwolennikiem zmiany stanowiska polityki pieniężnej w związku z obawami dotyczącymi nieefektywnego zarządzania w kilku bankach”.

– Jeffa Coxa