12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Reporter „Twitter Files” Matt Taibi zamyka Twittera po tym, jak Elon Musk uczynił go „bezużytecznym”

Reporter „Twitter Files” Matt Taibi zamyka Twittera po tym, jak Elon Musk uczynił go „bezużytecznym”

Matt Taibbi, jeden z starannie dobranych wydawców tak zwanych „Plików Twittera”, powiedział swoim czytelnikom w piątek, że rezygnuje z Twittera po tym, jak Chief Twit ograniczył w tym tygodniu linki do Substack.

W piątek na Twitterze Zaczął blokować użytkowników od angażowania się w tweety zawierające linki do artykułów Substack i blokowania wszelkich polubień, retweetów i komentarzy z tych postów. Ponadto użytkownicy nie byli w stanie przypiąć żadnych tweetów na górze swojego profilu, jeśli zawierali łącze Substack.

To było Szeroko spekuluj Twitter wyłączył Substack z witryny, ponieważ jest to platforma do publikowania online Został uruchomiony niedawno Nowa funkcja o nazwie Substack Notes, która udostępnia kanał podobny do Twittera dla autorów i subskrybentów witryny biuletynu.

„Pisarze zasługują na swobodę udostępniania linków do Substack lub gdzie indziej. Ta nagła zmiana przypomina, dlaczego pisarze zasługują na model, który pociąga ich do odpowiedzialności, nagradza świetną pracę pieniędzmi i chroni wolność prasy i wolność wypowiedzi” – powiedział Substack współzałożyciele Chris Best, Hamish McKenzie i Jairagh.Sethi w piątkowym oświadczeniu. „Ich źródła utrzymania nie powinny być powiązane z platformami, na których nie są właścicielami swoich relacji z publicznością i gdzie zasady mogą się zmieniać według kaprysu”.

Ponieważ Twitter był główną platformą, na której autorzy Substack mogli udostępniać swoje biuletyny i artykuły, a Musk w dużej mierze polegał na dziennikarzach Substack przy publikowaniu swoich profili na Twitterze, posunięcie to spotkało się z Powszechny sprzeciw za pośrednictwem portalu społecznościowego. Nawet od niektórych z niego najzagorzalsi obrońcy.

El-Tayeb nie był zadowolony po brutalnym i kontrowersyjnym wywiadzie z Mehdim Hassanem z MSNBC na temat niektórych błędów jego profili na Twitterze, że nie mógł Zaangażowany Jego najnowszy post na Substack jest krytyczny wobec MSNBC i Hasana.

Po Opublikuj na czacie Substack To, że wyłączenie łączy Substack na Twitterze „potencjalnie uczyniłoby platformę bezużyteczną dla mnie”, Taibbi wysłał wiadomość e-mail do swoich subskrybentów, ogłaszając, że żegna się z Twitterem.

READ  Od zaoszczędzenia 1000 dolarów do zarobienia 25 milionów dolarów rocznie

„Wcześniej tego popołudnia dowiedziałem się, że linki Substack zostały zablokowane na Twitterze. Ponieważ możliwość udostępniania moich artykułów jest głównym powodem korzystania z Twittera, spanikowałem i zapytałem, co się dzieje” – napisał.

„Okazuje się, że Twitter jest zdenerwowany nową funkcją Substack Notes, którą postrzega jako wrogą konkurencję” – kontynuował Taibah. „Kiedy zapytałem, jak mam sprzedawać swoją pracę, dano mi możliwość opublikowania moich artykułów na Twitterze zamiast na Substack”.

Doszedł do wniosku: „Nie ma zbytniego napięcia; zostaję w Substack. Wszyscy byliście dla mnie wspaniali, podobnie jak kierownictwo tej firmy. Od początku przyszłego tygodnia będę korzystać z nowej funkcji Substack Notes (która wszyscy będziecie mieli dostęp) zamiast Twittera”. Decyzja ta wydaje się mieć swoją cenę, jeśli chodzi o przyszłe zgłoszenia na profilach na Twitterze. Było warto i zawsze będę wdzięczny tym, którzy dali mi możliwość pracować nad tą historią, ale człowieku, to szalona planeta”.

Krótko po tym, jak Eltayeb wysłał pożegnalny e-mail na Twitterze, Musk Nieobserwujący Reporter profilu na Twitterze.

Jak na ironię, nagłe wyjście Teb z Twittera następuje po pierwszym Toczący się kamień Dziennikarz wielokrotnie chwalił Muska jako „dobrego dla Twittera”, jednocześnie odmawiając potępienia cenzury dziennikarzy przez szefa Twittera.

„Nie, nie bardzo tego chcę”, powiedział Taibi w czwartek, zapytany, czy byłby skłonny skrytykować Muska za Zablokuj dostęp do kont na Twitterze na prośbę rządu Indii.

Po odejściu Taiby na Twitterze Hassan nie mógł się powstrzymać przed zrobieniem zdjęcia pożegnalnego.

„Czekaj, dosłownie dzień po tym, jak powiedziałeś mi, że Elon Musk go kocha i podziwia, zwłaszcza z powodu sposobu, w jaki Musk obchodzi się z Twitterem, jego odmowy krytykowania Elona Muska, dobro pozostawia Muska na Twitterze? Dosłownie nie możesz tego zmyślić, „Gospodarz MSNBC ćwierkanie.

READ  Dlaczego majowe dane o zatrudnieniu komplikują obraz inflacji dla Fed