9 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Recenzja LEGO 2K Drive (PS5).

Recenzja LEGO 2K Drive (PS5).

LEGO 2K Drive już prawie na miejscu. Ta kolorowa zręcznościowa gra wyścigowa doskonale wykorzystuje swoją licencję i położyła podwaliny pod zabawę i chaotyczną jazdę. Jednak o ile marka LEGO wnosi do takiej gry, wydawca 2K Games wyraźnie dostrzegł znaki dolara na potencjale monetyzacji. Efektem końcowym jest bardzo zabawna gra wyścigowa, która jest nieco stłumiona przez nacisk mikrotransakcji.

Zanim skręcimy w tę króliczą norę, porozmawiajmy najpierw o pozytywach, ponieważ jest ich wiele. Powtórzmy, LEGO 2K Drive to zręcznościowa gra wyścigowa, która w pełni wykorzystuje swoją tytułową markę, oferując zabawę bez kół. W trybie fabularnym spędzisz większość czasu, chociaż możesz także grać w serie pucharowe lub wyścigi dla jednego gracza i oczywiście toczyć akcję online. Innymi słowy, jest sporo rzeczy do zrobienia, zanim przejdziemy do niesamowitych budowniczych w garażu.

A więc tryb fabularny. Jesteś reprezentowany jako początkujący kierowca, którego zadaniem jest rywalizacja w mistrzostwach wyścigowych Bricklandia, których kulminacją jest Grand Prix Sky Cup – którego zwycięzca zostanie koronowany na najlepszego kierowcę wszechczasów. Po drodze szybko spotkasz przyjaciół i wrogów, a opisywanie ich będzie tak głupie i beztroskie, jak można się spodziewać. Jak we wszystkich grach LEGO, jest tu poczucie humoru, które jest atrakcyjne dla graczy w każdym wieku.

Recenzja LEGO 2K Drive – zrzut ekranu 2 z 4

Chociaż głównym rytmem w trybie fabularnym są same wyścigi, poza tymi torami jest wiele innych atrakcji. Cztery mapy piaskownicy dają ci tyle miejsca, ile chcesz, i są cudownie nieograniczone. Być może zainspirowany The Crew 2, Twój samochód będzie automatycznie przełączał się między samochodem ulicznym, terenowym i łodzią podczas przejeżdżania przez różne rodzaje terenu, co oznacza, że ​​możesz pojechać praktycznie wszędzie. Otwarty świat jest również pełen obiektów, ruchu ulicznego i pieszych, którymi można jeździć bez kary. W rzeczywistości przebijanie się przez te rekwizyty LEGO ma wiele zalet: zyskujesz doładowanie, twój samochód odzyskuje trochę zdrowia i jest to po prostu niesamowicie satysfakcjonujące.

READ  System AI tworzy pierwsze od ponad dekady udoskonalenia sortowania kodu - Ars Technica

Każda mapa ma swój własny zestaw przedmiotów kolekcjonerskich, które zachęcają do eksploracji, a także szybkie wydarzenia, misje i inne wyzwania, które Cię zajmą. Niektóre z nich są obowiązkowe i chociaż nie są tak zabawne jak same wyścigi, wszystkie są nieszkodliwe. Jest wystarczająco dużo tej dodatkowej zawartości, aby uzasadnić mapy piaskownicy, i znowu fajnie jest latać bez wysiłku. Niezależnie od tego, czy jeździsz po otwartym świecie, czy bierzesz udział w wyścigach, sama jazda jest łatwa do zrozumienia i daje dużo radości; Duże, mięsiste dryfy ładują twój wskaźnik doładowania, a szybkie drifty i hojny skok pozwalają uzyskać przyzwoitą zwrotność.

Kiedy wychodzisz na tor, wyścigi przypominają wyścigi gokartów. Wynika to w dużej mierze z zakresu ulepszeń i broni, z których będziesz korzystać Mario kartPodobne do torowania drogi do pierwszego miejsca. Niektóre są dość standardowe, jak kierowane pociski rakietowe i bomby, które toczą się do przodu, podczas gdy inne są bardziej innowacyjne. Moc ducha to narzędzie do unikania, które można szybko przekształcić w narzędzie ofensywne, a teleportacja to powrót do LEGO Racers na PS1.

Recenzja LEGO 2K Drive – zrzut ekranu 3 z 4

Możesz zamienić swoją kolekcję pojazdów na inne, które odblokowałeś, a wszystkie mają unikalne bonusy i wagi, które wpływają na to, jak sobie z nimi radzisz. Ponadto system perków pozwala na nakładanie różnych negatywnych efektów. Nic nie jest zbyt skomplikowane i szczerze mówiąc, nie wydaje mi się, żeby wszystko było konieczne w grze takiej jak ta, ale jesteśmy pewni, że niektórzy docenią niewielką dodatkową głębię.

Jeśli nie masz ochoty na żaden z gotowych pojazdów, możesz stworzyć własny, korzystając z superpotężnego trybu budowania. W garażu możesz wybrać oś, z której będziesz budować, a poza tym niebo jest nieograniczone. Do wyboru są setki klocków i elementów LEGO, które możesz umieścić w dowolnym miejscu, jeden po drugim. Możesz zmienić kolory każdego elementu i zastosować efekty specjalne, a następnie wyposażyć go i dowodzić nim, co chcesz. Jeśli chcesz, możesz też zbudować pojazdy, które odblokowałeś, korzystając z instrukcji krok po kroku, a wszystko to ponownie przy użyciu prawdziwych klocków LEGO. Sterowanie kamerą w tym trybie może nieco skomplikować proces kompilacji, ale ogólnie jest to bardzo imponujący zestaw narzędzi.

READ  Adaptacyjne ładowanie pikseli może już nie wymagać budzenia

Jedynym prawdziwym minusem jest to, że obecnie nie możesz udostępniać swoich dzieł online, co wydaje się być ogromną straconą szansą. Oznacza to, że osoby mniej skłonne do budowania nowych samochodów i łodzi będą musiały zamiast tego polegać na odblokowaniu lub udaniu się do Unkie’s Emporium, sklepu w grze, w którym można wydać ciężko zarobione pieniądze.

Recenzja LEGO 2K Drive – zrzut ekranu 4 z 4

Nagradzany za wygrywanie wyścigów, odkrywanie nowych wydarzeń i pokonywanie wyzwań, Brickbux jest główną walutą w LEGO 2K Drive i jest używany w Unkie’s Emporium do kupowania nowych pojazdów, kierowców, a nawet klocków LEGO do trybu budowania. Na pierwszy rzut oka brzmi to dobrze, ale tempo, w jakim zarabiasz Brickbux, jest raczej powolne – zwłaszcza online, gdzie wynik za pierwsze miejsce daje aż 5 Brickbux. Nowy blok konstrukcyjny kosztuje zwykle 4000, podczas gdy postacie to zazwyczaj 6000, a samochody przeważnie 10 000. Po mniej więcej 15 godzinach gry zgromadziliśmy około 25 000 Brickbux.

Oczywiście ta powolna dostawa monety popycha Cię w stronę mikrotransakcji. Możesz kupić duże ilości monet, które następnie możesz przenieść do Brickbux. 500 z nich, które kosztują 4,49 GBP, zamienia się w 10 000 Brickbux. Tak więc około pięć razy więcej za przeciętny pojazd w grze, jeśli nie chcesz szlifować wyścigów w trybie fabularnym. Ty Do Zarabiaj monety w ramach sezonów premium Drive Pass, ale oczywiście dostęp do nich również kosztuje prawdziwe pieniądze. To wszystko brzmi bardzo trudne, zwłaszcza w grze, która jest głównie skierowana do dzieci. Jeśli balans został poprawiony, aby umożliwić ci zarabianie większej ilości Brickbux podczas zwykłej gry, rozwiązałoby to nieco ten problem, ale teraz jest tego trochę za dużo.

Szkoda, bo jak wspomniano, podstawowa gra ma wiele do zaoferowania. Fani LEGO będą zachwyceni trybem budowania, a same wyścigi i otwarty świat, choć prosty, dają wiele radości. Jeśli ominiesz elementy mikrotransakcji i po prostu skupisz się na zabawie, będziesz się świetnie bawić – ale powolne przesuwanie się waluty (i fakt, że gra kosztuje do 60 GBP / 70 USD na początek) sprawia, że ​​gra- w sklepie trudno zignorować.

READ  Najlepsze telewizory do kupienia w 2023 roku

Wniosek

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem LEGO, wyścigów zręcznościowych, czy obu, ta gra jest od nas bardzo polecana, z niefortunnym zastrzeżeniem, że oferuje również bardzo solidną monetyzację. Dotykowe otwarte światy mają odpowiednią ilość do odkrycia, tryb fabularny uderza w doskonały ton, a sama jazda jest świetną zabawą. Co więcej, niesamowity tryb budowania pozwala tworzyć własne szalone samochody, chociaż szkoda, że ​​nie możesz dzielić się nimi ze znajomymi. Niestety, mikrotransakcje są trudne do zignorowania i przyciągają to, co poza tym jest kreatywnym i charyzmatycznym kierowcą.