26 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aktualizacja Pixel Buds Pro dodaje funkcję Clear Calling i nie tylko

Aktualizacja Pixel Buds Pro dodaje funkcję Clear Calling i nie tylko

Po wprowadzeniu dwóch aktualizacji Pixel Buds Pro od premiery w lipcu 2022 r., Google planuje jeszcze większą aktualizację, która dodaje Clear Calling.

Według źródła zaznajomionego z tą sprawą, Google pracuje nad dużą aktualizacją oprogramowania dla Pixel Buds Pro. Następuje to po dodaniu Spatial Audio z obsługą śledzenia głowy w marcu i 5-pasmowym EQ, a także balansem głośności lewy / prawy, w październiku ubiegłego roku.

Po wprowadzeniu Clear Calling na Pixel 7 i 7 Pro w grudniu pojawiła się podobna funkcja w Google Doskonałe słuchawki. Funkcja Clear Calling odfiltrowuje szum tła i wzmacnia głosy, dzięki czemu można lepiej słyszeć ludzi w hałaśliwym otoczeniu, takim jak chodnik lub sklep. W naszych testach sprawdza się dobrze i często skutkuje zauważalną poprawą. Hałas w tle jest nadal słyszalny, ale zostaje zredukowany do sygnału dźwiękowego, który można zignorować.

Na telefonach ta funkcja wymaga Tensor G2 i nie działa w przypadku połączeń VoIP. Nie jesteśmy pewni, czy odpowiednik Clear Calling w Pixel Buds Pro działa całkowicie na słuchawkach, czy też będzie zależeć od sparowanego telefonu.

Drugim dodatkiem jest obsługa „Super Wide Band” w celu poprawy jakości połączeń głosowych z 16 do 32 kHz, co zrobiło Google. pracować na wsparcie w stosie Android Bluetooth.

Kiedy mowa o „szerokopasmowej komunikacji głosowej”, oznacza to komunikację kodeków, w której transmitowane media składają się z zakodowanych ramek pochodzących z mowy (lub innego dźwięku) próbkowanych z częstotliwością 32 kHz.

the Papier SIG Bluetooth Wyjaśnia, jak:

Wprowadzenie mowy szerokopasmowej i ultraszerokopasmowej do profilu HFP podniesie oczekiwania klientów końcowych co do jakości mowy. Mowa ultraszerokopasmowa odpowiada maksymalnej przepustowości audio oferowanej przez usługi głosowe 5G i oferowanej przez wiele usług głosowych OTT (ang. Voice over the top).

Z nielicznych dostępnych dziś informacji na temat Super Wide Band wynika, że ​​jest to ulepszenie w stosunku do HD Voice, które było możliwe dzięki technologii Voice over LTE (VoLTE). W związku z tym może odnosić się do tego, co Clear Calling próbuje osiągnąć w przypadku aktualizacji ukierunkowanej na jakość połączeń. Sądząc po sformułowaniu „usługi głosowe 5G”, przewoźnicy prawdopodobnie również będą musieli wprowadzić modyfikacje, aby w pełni obsługiwać głos wysokiej jakości.

READ  Premiera remake'u Sherlock Holmes: The Awakened 11 kwietnia

Wreszcie, możesz także spodziewać się funkcji Digital Wellbeing związanych ze słuchem. Ma to uwzględniać tylko to, czego słuchasz i jak głośno jest, ale byłoby interesujące zobaczyć szerszą funkcję, która analizuje poziomy dźwięku otoczenia (jak Apple Watch).

Te aktualizacje Pixel Buds Pro są spodziewane w nadchodzących miesiącach i z pewnością zwiększą atrakcyjność słuchawek Google na nadchodzący rok.

Kyle Bradshaw przyczynił się do powstania tego posta.

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.