8 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zajęło to 48 godzin, ale tajemnica awarii masowego routera Asus została rozwiązana – Ars Technica

Zbliżenie / Szczegóły portów ethernetowych routera Asus DSL-AC88U, zrobione 30 listopada 2017 r. (Zdjęcie: Olly Curtis/MacFormat Magazine/Future via Getty Images)

W środę Asus oprowadził użytkowników na całym świecie trafił do internetu Aby zgłosić, że ich urządzenie nagle zawiesiło się bez wyraźnego powodu, a następnie, po częstych restartach, przestawało działać co kilka minut, ponieważ w urządzeniu zabrakło pamięci.

Dwa dni później tajwański producent sprzętu w końcu odpowiedział na prośby o pomoc. Awaria firmy Powiedział, był wynikiem „Błąd podczas konfigurowania pliku ustawień serwera”. Po naprawieniu błędu większość użytkowników musi tylko ponownie uruchomić swoje urządzenie. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, zespół wsparcia firmy doradził użytkownikom zapisanie bieżących ustawień konfiguracyjnych i przywrócenie ustawień fabrycznych. Firma również przeprosiła.

To było frustrujące kilka dni dla wielu użytkowników, którzy próbowali rozwiązać problem. Milczenie Asusa w tym okresie zwiększyło frustrację.

„To jest kupa BS. Dlaczego Asus nie przedstawia jakiegoś oświadczenia wyjaśniającego, co się dzieje?”, narzekał jeden z użytkowników.

Asus nadal nie podał szczegółów dotyczących błędu konfiguracji. Kilku użytkowników przedstawiło online wyjaśnienia, które wydają się poprawne.

„16 grudnia Asus przesłał uszkodzony profil do ASD, wbudowanego demona bezpieczeństwa, który można znaleźć w wielu ich routerach” — mówi jedna osoba. książki. „Ponieważ routery automatycznie aktualizowały i pobierały uszkodzony profil, zaczęło mi brakować miejsca w systemie plików i pamięci, co spowodowało awarię”.

Wyjaśnienie odpowiadało na pytanie, dlaczego routery działają nieprawidłowo, ale pojawiło się nowe pytanie: dlaczego dotyczy to routerów, nawet jeśli zostały skonfigurowane tak, aby nie aktualizowały się automatycznie i nie przeprowadzono ręcznej aktualizacji? Asus jeszcze nie rozwiązał tego problemu, ale prawdopodobną odpowiedzią jest to, że plik definicji ASD, który znajduje się w pamięci i skanuje urządzenia pod kątem zagrożeń bezpieczeństwa, jest aktualizowany niezależnie od tego, czy automatyczne aktualizacje są włączone.

READ  Brzydki Sweter Roku firmy Microsoft ma dla Ciebie sugestię: jest Clippy

Długie i krótkie rzeczy są takie, że 48-godzinna tajemnica dotycząca nieprawidłowo działających routerów Asus została rozwiązana, a problem rozwiązany. Przywracamy teraz normalne zaplanowane korzystanie z Internetu.