27 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W związku z nasilającą się kontrolą w Unii Europejskiej Apple stara się załagodzić spór dotyczący francuskiego iPhone’a 12

W związku z nasilającą się kontrolą w Unii Europejskiej Apple stara się załagodzić spór dotyczący francuskiego iPhone’a 12

  • Apple twierdzi, że wyda aktualizację oprogramowania dla iPhone’a 12 we Francji
  • Francja twierdzi, że aktualizacja powinna umożliwić wznowienie sprzedaży iPhone’a 12
  • Apple twierdzi, że nadal wątpi w wyniki badania promieniowania we Francji
  • Belgia twierdzi, że zwróciła się do Apple z prośbą o aktualizację oprogramowania w całej UE
  • Belgia nie widzi ryzyka dla użytkowników, a Dania twierdzi, że nie jest zaniepokojona

PARYŻ, 15 września (Reuters) – Firma Apple Inc (AAPL.O) zobowiązała się w piątek do aktualizacji oprogramowania swoich iPhone’ów 12s we Francji w celu rozstrzygnięcia sporu dotyczącego poziomu promieniowania, ale obawy w innych krajach europejskich sugerują, że być może będzie musiało podjąć podobne działania gdzie indziej .

W tym tygodniu Francja zawiesiła sprzedaż telefonów iPhone 12 po tym, jak testy wykazały naruszenia limitów narażenia na promieniowanie.

Apple zakwestionował te ustalenia, twierdząc, że iPhone 12 uzyskał certyfikat kilku międzynarodowych organów jako zgodny ze światowymi standardami, ale w piątek poinformował, że wyda aktualizację oprogramowania, która będzie uwzględniać metody testowania stosowane we Francji.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat naukowcy przeprowadzili wiele badań w celu oceny zagrożeń zdrowotnych związanych z telefonami komórkowymi. Według Światowej Organizacji Zdrowia nie udowodniono żadnego szkodliwego wpływu na zdrowie.

Jednak ostrzeżenie Francji dotyczące promieniowania, oparte na wynikach testów różniących się od tych przeprowadzonych w innych krajach, wzbudziło obawy w całej Europie.

Belgijski Minister Stanu ds. Cyfryzacji powiedział, że zwrócił się do Apple z prośbą o aktualizację oprogramowania iPhone’a 12 w całej Unii Europejskiej, chociaż stwierdził, że na podstawie wstępnej oceny przeprowadzonej przez belgijski organ regulacyjny telefon nie stwarza żadnego zagrożenia dla użytkowników.

Niemcy oświadczyły, że skontaktowały się z władzami francuskimi, aby znaleźć rozwiązanie na poziomie UE, natomiast Włochy mają zamiar poprosić Apple o aktualizację oprogramowania iPhone’a 12s w tym kraju, według źródła rządowego w Rzymie.

READ  Nadchodzi iOS 16.1.2 z kilkoma aktualizacjami i poprawkami

Jednak drugie źródło w rządzie włoskim podało, że jakiekolwiek wnioski skierowane do Apple lub odrębne decyzje władz włoskich zostaną wydane dopiero po zakończeniu francuskiego śledztwa.

Holenderski Urząd ds. Infrastruktury Cyfrowej oświadczył, że prowadzi również własne dochodzenie, które potrwa dwa tygodnie, i kontaktuje się z Apple oraz władzami niemieckimi i francuskimi. Agencja podała, że ​​otrzymała telefony od zaniepokojonych konsumentów.

Francuski rząd z zadowoleniem przyjął aktualizację oprogramowania Apple, twierdząc, że zostanie ona szybko przetestowana i powinna umożliwić wznowienie sprzedaży stosunkowo starego modelu iPhone’a 12, który miał premierę w 2020 roku.

„Wypuścimy aktualizację oprogramowania dla użytkowników we Francji, aby uwzględnić protokół używany przez francuskie organy regulacyjne. Z niecierpliwością czekamy na stałą dostępność iPhone’a 12 we Francji” – oznajmiło Apple w oświadczeniu.

„Jest to związane ze szczególnym protokołem testowym stosowanym przez francuskie organy regulacyjne i nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa” – dodała.

Firma Apple regularnie udostępnia aktualizacje oprogramowania swoich telefonów i komputerów, często w celu rozwiązania problemu związanego z bezpieczeństwem. Mogą skupić się na konkretnym modelu lub regionie, a Apple czasami wypuszcza takie aktualizacje kilka razy w miesiącu.

Testy kończyn

Francuska Krajowa Agencja Częstotliwości Radiowych (ANFR) podała we wtorek, że współczynnik absorpcji właściwej (SAR) iPhone’a 12 – miara szybkości pochłaniania energii o częstotliwości radiowej przez organizm z urządzenia – jest wyższy niż dopuszczalny prawnie, co prowadzi do sprzedaż zostaje zawieszona. .

Zmiana francuskich przepisów w 2020 r. umożliwiła przeprowadzanie testów SAR na kończynach – np. trzymaniu telefonu w dłoni – a także na głowie i ciele, gdzie indziej. We francuskich testach SAR, które nie powiodły się w przypadku iPhone’a 12, zmierzono go w odległości 0 mm w porównaniu do 5 mm w testach wbudowanych w ciało.

Belgijski minister cyfryzacji Mathieu Michel stwierdził w piątkowym oświadczeniu, że chociaż przegląd telefonu przez krajowy organ regulacyjny IBPT nadal trwa, wstępne wyniki były „uspokajające” i nie ma potrzeby wycofywania telefonu z rynku w 2019 r. Belgia.

READ  Everquest II wprowadza nowe skrzynki z łupami i natychmiast je sprawdza

Powiedział jednak, że skontaktował się z Apple i poprosił go o „przegląd aktualizacji oprogramowania w podobny sposób w całej Europie”.

Dania również starała się uspokoić właścicieli telefonów, twierdząc, że jej organ ds. bezpieczeństwa nie podejmie działań w związku z ustaleniami Francji i że nie zaniepokoił się poziomem promieniowania wynikającym z używania iPhone’a 12.

„Na podstawie dostępnych informacji duński urząd ds. zdrowia stwierdził, że można nadal używać iPhone’a 12 bez obaw” – stwierdziła w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Eksperci branżowi stwierdzili, że nie ma żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa, ponieważ limity regulacyjne, oparte na ryzyku oparzeń lub udaru cieplnego na skutek promieniowania telefonu, zostały ustalone znacznie poniżej poziomów, przy których naukowcy znaleźli dowody szkodliwości.

„Podejrzewam, że ostatecznie cały incydent zostanie szybko zapomniany” – powiedział Ben Wood, starszy analityk w CCS Insight, podkreślając, że iPhone 12 jest starszym modelem.

Firma Apple wypuściła we wtorek iPhone’a 15, a iPhone’a 12 nie można kupić bezpośrednio w Apple. Można je jednak kupić od osób trzecich, które mają na stanie lub sprzedają stare telefony.

Największym problemem mogło być potencjalne wycofanie produktu, któremu Francja groziła, jeśli Apple odmówi aktualizacji oprogramowania.

Całkowite przychody Apple w ubiegłym roku w Europie wyniosły około 95 miliardów dolarów, co czyni region drugim co do wielkości po obu Amerykach. Niektóre szacunki sugerują, że w zeszłym roku sprzedano w Europie ponad 50 milionów iPhone’ów.

Amerykańska firma nie dzieli swojej sprzedaży według kraju czy modelu.

(Raporty Elisabeth Pineau i Tassilo Hummela w Paryżu, Elviry Polliny w Mediolanie, Hakana Ersene w Berlinie i Toby’ego Sterlinga w Amsterdamie – Przygotowanie Mahometa do Biuletynu Arabskiego – Przygotowanie Mahometa do Biuletynu Arabskiego – Przygotowanie Mahometa do Biuletynu Arabskiego) Dodatkowe raporty Dominique’a Vidalona i Supanthy Mukherjee. Tekst: Ingrid Melander i Silvia Aloisi, redakcja: Mark Potter i David Evans.

READ  Gmail dodaje śledzenie przesyłek przed sezonem świątecznych zakupów

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Tassilo jest z wykształcenia prawnikiem, który najpierw dołączył do agencji Reuters w Berlinie, a następnie wrócił do pracy w Paryżu. Obejmuje francuską politykę, biznes oraz instytucje Unii Europejskiej i NATO.