19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Odpowiedzi na krzyżówki NYT 28 czerwca 2023 r

Odpowiedzi na krzyżówki NYT 28 czerwca 2023 r

Skocz do: dzisiejszy temat | trudne dowody

Środowe puzzle — jeśli myślisz o rozwiązywaniu krzyżówek jako o ćwiczeniu umysłowym, możesz przygotować swój mózg rozgrzewką. Niektórzy postrzegają mini jako przyjazną drogę do zagadki dnia. Moja własna rutyna składała się z filiżanki kawy i długiego, roztargnionego spojrzenia z okien mojego mieszkania ze szklistym spojrzeniem. Jeśli mogę, lubię być całkowicie pusty przed rozwiązaniem: żadnych pomysłów, tylko pozytywne wibracje.

Po dzisiejszej grze logicznej — zaprojektowanej przez Matta Foxa i Victora Sloana podczas ich pierwszej współpracy — myślę, że potrzebuję lepszej rozgrzewki. Żadna pozytywna informacja zwrotna nie była w stanie przygotować mnie do zakwestionowania tych wskazówek. Zdecydowanie się spociłem, ale cały trzęsę się z powodu braku przygotowania. Wyłączony.

Czy istnieje coś takiego jak wałek z pianki dla twojego mózgu? (Słyszałem, jak mówisz, że to coś, co nazywa się „martini”, i będę szukał jednego po zachodzie słońca.)

Wpisy z istniejącymi tematami pojawiają się parami, przecinając się w sposób, który przywołuje wspólną ekspresję. Na przykład w 3-Down: „Z 14-Across, pierwszym (i ostatnim) prezentem sezonowej piosenki”. Większość z nas zna kolędę „Dwanaście dni Bożego Narodzenia”, w której śpiewak otrzymuje KURTKĘ (3d) na gruszy (14a).

Skrzyżuj 10D z 15A, a odkryjesz „przyczynę chrypki”: żabę w gardle.

Tak się składa, że ​​wszystkie wyrażenia zawierają również zwierzęta — ładny rozkwit, ale wizualna gra słów nie musi być doceniana.

A propos rozgrzewek z krzyżówkami: jeśli dopiero zaczynasz rozwiązywać tę siatkę i uważasz, że jest ona do zaakceptowania, rozważ rozwiązanie czwartkowej łamigłówki. Wskazówka dnia i wskazówki wymagają tego samego myślenia bocznego, co w przypadku tajemnic z zeszłego tygodnia. Po prostu zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby najpierw użyć funkcji „Rebus”, ponieważ motywy czwartkowe czasami upchają więcej niż jedną literę w jednym kwadracie, aby osiągnąć pożądane efekty.

READ  Czy w tym miesiącu wyczyściłeś pamięć podręczną iPhone'a?

17a. Nie wszystkie „zimne sosy” to AIOLIS, ale wszystkie AIOLIS są podawane na zimno, ponieważ ich głównym składnikiem jest majonez. (Gorący majonez brzmi jak koszmary senne albo nazwa punkowego zespołu, którego nie musisz widzieć.)

25a. Dawną „koalicją bliskowschodnią, w skrócie” była Zjednoczona Republika Arabska (UAR). Brief może również opisać wiek Zjednoczonej Republiki Arabskiej: sojusz, który był unią polityczną między Syrią i Egiptem, Trwało to tylko trzy lata.

40 za. Mówimy, że osoba, która „straci wszystko”, jest spłukana. Jak mówimy, osoba, która ryzykuje wszystko, „odchodzi”. Do break”, chociaż to ostatnie zdanie ma to Echa zwycięstwa zamiast zawieść.

44a. „Owocowa czerwień”, o której tutaj mowa, nie jest rodzajem wina, ale kolorem: CERISE (z francuskiego „wiśnia”).

63a. Pojawiła się EUROSTREFA Tylko raz wcześniej w New York Times Crossword i było mi zupełnie obce jako „terytorium walutowe”. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje! (jakiej waluty używają w „Strefa mrokuCzy trzeba otwierać kluczem? Kategoria? skończyłem; Przestanę.)

1 dzień Opierając się na dźwięku wydawanym przez deszcz lub lekkie kroki, „Pit-A-PAT” tworzy piękną, choć niemożliwą do odgadnięcia, wokalną rozmowę. Podejrzewam, że podobnie jak ja, niektórzy z was zostali odrzuceni przez niewidzialny myślnik lub posiadanie alternatywnych form tak jak „pitter-pat”.

11 d. Naprawdę musisz usiąść z napisem „może być mieszkanie”, zanim zdasz sobie sprawę, że „mieszkanie”, o którym mowa, to mieszkanie, a „znak” przed nim będzie brzmiał „WYNAJMOWAĆ”. (Spędziłem zbyt dużo czasu próbując wymyślić rebus, który zamieniłby ten wpis w TOALET – jakby to w jakikolwiek sposób odpowiadało na wskazówkę.)

15 dzień Stosowanie japońskich „mat ze słomy”, znanych jako TATAMIS, sięga przeszłości do Japonii w VIII w. W XXI wieku maty te są nie tylko popularną formą wystroju, ale są także przydatnym słowem dla Spelling Bee, gdy znajdziesz się z T, A, M i I.

READ  Balatro: Bardzo złożona gra karciana, która zawładnie Twoim weekendem

46 dł. Gdy całuję moje „Cześć, mamo!” Czy tutaj jest poprawna pisownia, nie była to pierwsza rzecz, która przyszła mi do głowy. Sceną, którą uważam za najbardziej „stereotypową” dla Jumbotrona, jest Kiss Cam, w której ukryta kamera zmusza widzów do zamknięcia ust na żądanie krzyczącego tłumu.

nie błyszczące: Jestem podekscytowany widząc, że ta łamigłówka zadziałała w moje urodziny! Po poprzedniej zagadce z Timesa Victor napisał do mnie zainteresowany budowaniem krzyżówek i nie brakowało mu propozycji tematów. Po tym, jak zidentyfikował wyrażenia takie jak „świnia w kocu”, przyszło nam do głowy, że możemy przedstawić te wyrażenia za pomocą krzyżyków w poprzek iw dół.

Od ostatniej układanki zacząłem studia podyplomowe z architektury i mam nadzieję, że znajdę więcej czasu na tworzenie krzyżówek.

Zwycięzca: Ta układanka jest dedykowana pamięci mojego ojca, Gilberta Sloane’a, który odszedł spokojnie 24 maja w wieku 94 lat. Chociaż nie widział układanki w druku, wiedział, że została zaakceptowana. Kiedy odwiedzamy, pracujemy nad układanką obok siebie. Pomysł na temat wziąłem z książki o angielskich osobliwościach i zdałem sobie sprawę, że istnieje wiele zwierzęcych wyrażeń w tej samej formie. Matt uprzejmie zgodził się ze mną pracować. Wiele się nauczyłem podczas naszej współpracy.

Jestem reumatologiem w Korpusie Pokoju (byłem wolontariuszem w latach 1981-1983). W październiku tego roku moja żona Sandra Gong i ja będziemy obchodzić 35. rocznicę ślubu. Jesteśmy dumnymi rodzicami dwóch uroczych córek w wieku 24 i 19 lat.

Uwaga: Zgłoszenia zostaną tymczasowo zamknięte od 3 lipca i zostaną ponownie otwarte 17 lipca. Redaktorzy łamigłówek przejrzą łamigłówki, które zostały już przesłane w tym czasie, więc możesz nadal o nich słyszeć, gdy zgłoszenia zostaną zamknięte.

The New York Times Crossword ma otwarty system przesyłania, a łamigłówki można przesyłać online.

READ  Odpowiedzi do krzyżówki NYT na czwartek, 6 lipca 2023 r

Aby uzyskać wskazówki, jak zacząć, przeczytaj naszą serię Jak zrobić krzyżówkę.

Nadal czujesz dryf? Abonenci mogą zerknąć na klucz odpowiedzi.

Czy próbujesz przejść do głównej strony gry? Możesz go znaleźć tutaj.