1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Raport biznesowy w dziedzinie obronności: zapowiedź sympozjum kosmicznego;  Inicjatywy kosmiczne Lockheed;  Polska preferuje serwis Abramsa;  Nawet więcej.

Raport biznesowy w dziedzinie obronności: zapowiedź sympozjum kosmicznego; Inicjatywy kosmiczne Lockheed; Polska preferuje serwis Abramsa; Nawet więcej.

Dzień dobry z Colorado Springs. W tym tygodniu będę uczestniczył w Sympozjum Kosmicznym!

Kilka miesięcy temu Lockheed Martin opowiedział wam o technologiach kosmicznych, które staną się powszechne do 2050 roku. Niedawno rozmawiałem z Donem Tenneyem, wiceprezesem ds. strategii i rozwoju biznesu w Lockheed Martin Space, aby ujawnić niektóre wojskowe technologie kosmiczne, nad którymi firma pracuje. Teraz – wiele z nich jest już lub wkrótce znajdzie się na orbicie.

Jeszcze w tym roku Lockheed Martin planuje wystrzelić TACSAT, co oznacza Tactical Satellite.

„To naprawdę zademonstruje umiejętności szermiercze i komunikacyjne [intelligence, surveillance and reconnaissance]„powiedział Denny. „Jest przeznaczony do udziału w serii ćwiczeń, które demonstrują międzydomenową łączność zabijania sieci”.

Ten satelita należy do Agencji Rozwoju Kosmicznego Transport Layer-Transza Zero Zaprojektuj i „zmniejsz ryzyko w przyszłych ratach oraz zapewnij elastyczność prototypowania nowych ładunków” – powiedział Denny.

„Pokazuje, w jaki sposób przestrzeń kosmiczna zapewnia globalną świadomość bojową, wrażliwość, łączność, nawet w najtrudniejszych, spornych obszarach” – powiedział.

TACSAT dostarczy również pierwszy ładunek 5G.mil firmy Lockheed Martin. 5G.mil jest tym, co firma nazywa wysiłkami mającymi na celu połączenie różnych rodzajów broni. Ładunek komunikacyjny na podczerwień, zasadniczo urządzenie tłumaczące, umożliwiłby zasobom wojskowym w powietrzu, na lądzie i morzu komunikowanie się ze sobą drogą elektroniczną.

„Pomaga nam mieć więcej [communications] Instrukcje z tego samego urządzenia, jeśli wolisz, w szybszy sposób niż wcześniej” – powiedział Denny.

Następny jest Pony Express 2, który nie ma nic wspólnego z końmi ani dostarczaniem poczty. Jest to sponsorowany przez przedsiębiorstwo wysiłek, który „zademonstruje sieć kratową i taktyczny system komunikacji w kosmosie”. Satelity wielkości tostera poruszają się w jednej linii za pomocą sztucznej inteligencji.

Sztuczna inteligencja „śledzi telemetrię i inne funkcje szybciej niż my” – powiedział Denny. Mechanizmy pozwolą statkowi kosmicznemu „utrzymać ciasne formacje w promieniu dwóch kilometrów [of] aby zademonstrować sobie nawzajem umiejętność korzystania z wysoce wydajnego napędu jonowego, który normalnie nie jest używany w tego typu statkach powietrznych.

Jaka jest wartość umieszczenia sieci kratowej w kosmosie?

„Umieszczenie sieci kratowej w kosmosie pozwala nam szybciej się komunikować, przetwarzać szybciej i mieć odporność na to, w jaki sposób polegamy na tych konkretnych możliwościach w kosmosie w przypadku awarii” – powiedział Tenney.

READ  Pierwsze referendum imigracyjne partii rządzącej w Polsce zbiega się z wyborami

Kolejna technologia, nad którą pracuje firma: satelity sześcienne, które mogą ulepszać inne satelity znajdujące się już na orbicie. Przez dziesięciolecia, po wystrzeleniu satelity, cokolwiek opuszcza ziemską atmosferę, pozostaje niezmienione, bez względu na to, jak długo okrąża planetę. Ale to wkrótce może się zmienić.

Lockheed opracowuje system LINUSS, co oznacza Lockheed Martin In-space Upgrade Satellite System. „LINUSS zademonstruje, w jaki sposób można ulepszyć CubeSaty, aby dodać nowe możliwości i wydłużyć żywotność projektu, aby stale ulepszać konstelacje satelitów” – powiedział Denny. „Inną rzeczą, którą zamierza zrobić LINUSS, jest posiadanie na pokładzie zdolności rozpoznawania małych domen kosmicznych”. LINUSS został wprowadzony na rynek w zeszłym roku i wkrótce zostanie przetestowany.

Firma wykorzystuje potencjał swojego LM 400, autobusu satelitarnego wielkości lodówki, który ma zostać wystrzelony po raz pierwszy jeszcze w tym roku.

„To, co tak naprawdę projektujemy wokół LM 400, to optymalizacja i podkreślenie podobieństw zarówno w misjach, jak i klientach, więc obejmuje klientów cywilnych, komercyjnych i wojskowych, umożliwiając nam szybką produkcję i znaczne obniżenie kosztów” – powiedział Denny.

Satelita, wielkości tysięcy satelitów, które Agencja Rozwoju Kosmicznego ma nadzieję kupić, jest rekonfigurowalny, co oznacza, że ​​może pomieścić różne czujniki, takie jak komunikacja, obrazowanie lub radary. Lockheed planuje zbudować 18 satelitów LM 400 do 2028 roku.

Wróćmy teraz do kosmosu w wydarzeniu 2050, o którym wspomniałem wcześniej. Kilku decydentów, pracowników Kongresu i wojskowych przejrzało eksponaty, a wielu wypełniło ankietę. Oto kilka wniosków i wniosków dotyczących czterech kluczowych obszarów:

Po pierwsze, sztuczna inteligencja nieuchronnie odegra niezwykle ważną rolę w kosmosie. „Sztuczna inteligencja naprawdę wspiera przyszłość” – powiedział Tenney. „50 procent naszych uczestników, z którymi przeprowadziliśmy ankietę, stwierdziło, że sztuczna inteligencja będzie miała większy wpływ niż jakakolwiek inna technologia prezentowana w 2050 roku”.

W przemyśle kosmicznym spodziewany jest „szybki wzrost gospodarczy”. „38 procent uważa, że ​​gospodarka kosmiczna będzie stanowić 10 procent lub więcej światowej gospodarki do 2050 roku” – powiedział Denny.

Niektóre „80 procent uważa”, że społeczność kosmiczna nie otrzymuje obecnie wystarczających inwestycji, aby wdrożyć technologie, które chcemy zobaczyć, powiedział Denny.

„Wreszcie 66 procent respondentów naszego badania stwierdziło, że wierzy, że do 2050 r. będziemy mieli gospodarkę księżycową”, powiedział, mając na myśli „rzeczy na Księżycu mają wpływ na to, jak żyjemy”.

READ  Viessmann otworzy w Polsce instalację ciepłowniczą za 200 mln euro

Witamy

Dotarłeś do podsumowania biznesowego bezpieczeństwa Markusa Weisgerbera. Jeśli jesteś na Sympozjum Kosmicznym, przywitaj się! Prześlij nam swoje wskazówki i uwagi [email protected] Lub @Marcus informuje. Zobacz archiwum Security Business Brief TutajI powiedz znajomym Rejestr!

Jeśli szukasz czegoś do zrobienia tego wieczoru, o 17:00 (czasu górskiego) będę gospodarzem koktajlu i rozmowy w firmie Phantom Canyon Brewing Company. Major Bill Duddles, kierownik programu Space Enterprise Consortium, MJ z Centrum Systemów Kosmicznych. Porozmawiamy z Jonesem o tym, co robią Siły Kosmiczne Stanów Zjednoczonych, aby przyciągnąć startupy i firmy komercyjne dzięki unikalnym technologiom. Biuro przy drzwiach wejściowych.

Oto szczegóły: Making the Front Door: How Space Force organizuje się w Phantom Canyon Brewing Company przy 2 E Pikes Peak Ave, Colorado Springs, CO 80903. Upewnij się, że jesteś zarejestrowany, Tutaj.

Sympozjum Kosmiczne jest wyjątkowe Skupia liderów kosmicznych z całego świata, nie tylko dla wojskowych programów kosmicznych, ale także dla przedsięwzięć cywilnych i komercyjnych. Nigdy nie wiadomo, kto się pojawi. Elon Musk, Jeff Bezos, Richard Branson – wszyscy lub każdy z nich jest możliwy. Do niedawna w wydarzeniu uczestniczyli także Rosjanie, gdyż kosmos to jeden z nielicznych obszarów współpracy między Waszyngtonem a Moskwą.

Chociaż koncentrujemy się głównie na militarnych kwestiach kosmicznych, tegoroczne sympozjum jest następstwem nominacji przez NASA załogi misji Artemis 2, która będzie prekursorem załogowego powrotu na Księżyc. Pentagon powiedział, że będzie znaczna obecność, w tym sekretarz sił powietrznych Frank Kendall. Szef operacji kosmicznych General Chance Saltzman; generał James Dickinson, szef Dowództwa Kosmicznego USA; John Plumb, zastępca sekretarza ds. polityki kosmicznej; Heidi Shu, podsekretarz ds. badań i inżynierii; Dyrektor Agencji Rozwoju Kosmicznego Derek Tournier; i dyrektor NRO Christopher Scolis.

Oto jest Pełny porządek obrad. Upewnij się, że podążasz za moim kolegą Audrey Decker I Ja Gdy jesteś na Twitterze, dawaj Bezpieczeństwo jest jedno Obserwator na Instagramie. Przez cały tydzień będziemy tam publikować zdjęcia i filmy.

Pojawił się nowy raport McKinsey z dobrymi danymi na temat przyszłości lotów kosmicznych: Koszt wystrzelenia satelitów wciąż spada. „Koszt ciężkich startów na niską orbitę okołoziemską (LEO) spadł z 65 000 USD do 1500 USD za kilogram – spadek o ponad 95 procent”.

READ  Korea Południowa-Polska wzmocni partnerstwo przy nowym projekcie lotniska

McKinsey szacuje, że do 2030 roku na orbicie znajdzie się od 18 000 do 67 000 satelitów, w zależności od różnych czynników. Przyjrzano się sytuacjom niskiego, podstawowego i wysokiego poziomu. Spójrzmy tutaj na środkowy przypadek. „W podstawowym scenariuszu spodziewamy się, że do końca 2030 roku na orbicie znajdzie się 27 000 aktywnych satelitów, prawie czterokrotnie więcej niż obecnie” – czytamy w raporcie. „Aby utrzymać tę liczbę przez przewidywany czas życia, należałoby wystrzelić od 4000 do 5000 satelitów rocznie”.

Wysokie oszacowanie zależy od tego, czy rakieta SpaceX Starship zadziała. Jeśli tak, aby osiągnąć wysokie oceny, flota rakiet wielokrotnego użytku musiałaby być wystrzeliwana codziennie.

Kto wystrzeliwuje najwięcej satelitów? W ten sposób SpaceX planuje wystrzelić 42 000 statków kosmicznych Starlink, aby zapewnić szerokopasmowy dostęp do Internetu.

W wydarzeniach związanych z kosmosem Premier Polski Mateusz Morawiecki spotkał się w zeszłym tygodniu z przedstawicielami sił zbrojnych w Stanach Zjednoczonych. W Anniston Army Depot w Alabamie Morawiecki widział, jak siły amerykańskie i polskie trenują z czołgami Abrams; Polska kupuje 366 Abramsów. Tam dyskutowali o utworzeniu magazynu serwisowego Abrams w Polsce. Pierwsza wiadomość raporty. „Rozmawialiśmy o możliwości stworzenia centrum serwisowego dla czołgów Abrams” – powiedział.

Polska Agencja Prasowa: „Morawicki [said] Zależało mu na przesunięciu inwestycji na rynek polski, który, jak mówił, jest ogromny pod względem utrzymania i rozwoju sprzętu wojskowego.

Morawieckiego w fabryce Lockheed Martin w Marietta w stanie Georgia Podpisano Wiele z pierwszych polskich myśliwców F-35 stealth. Lockheed ma dostarczyć pierwszy z 32 polskich samolotów w 2024 roku. Oczekuje się, że ostatni pojawi się w 2030 roku.

Tymczasem Rumunia powiedziała: Przeznaczony do kupienia F-35 Piraci. Rumunia lata już amerykańskimi myśliwcami F-16.

Wykonywanie ruchów

Dział spraw rządowych i operacji w Waszyngtonie firmy Textron zatrudnił Theodore’a „TC” Williamsa, byłego pracownika Senackiej Komisji Sił Zbrojnych i emerytowanego pułkownika armii amerykańskiej, na stanowisko dyrektora wykonawczego ds. legislacyjnych.