25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

R.Power zgadza się na pożyczkę w wysokości 190 mln EUR, aby dodać 299 MWp energii słonecznej w Polsce

3 lutego (Renewables Now) – polski deweloper i producent energii słonecznej R.Power Group wyraził zgodę na otrzymanie kredytu w wysokości 864 mln zł (215,2 mln USD / 190,1 mln EUR) od konsorcjum banków na finansowanie projektów fotowoltaicznych o mocy 299 MWp w rynek krajowy.

W skład konsorcjum banków wchodzą ING Bank Śląski SA (GPW: ING), Santander Bank Polska SA (GPW: SPL), Erste Group Bank AG (VIE: EBS), PKO Bank Polski (GPW: PKO) oraz Bank Pekao SA (GPW: PEO). ) ), powiedział R.Power w czwartek.

Elektrownie fotowoltaiczne, które zostaną zbudowane w ramach dofinansowania, są częścią projektów o mocy 400 MW, które R.Power pozyskał w aukcjach OZE odbywających się w listopadzie 2020 i czerwcu 2021 roku. Sprzedaż energii elektrycznej z finansowanych projektów została zabezpieczona poprzez umowa kupna (PPA) i 15-letnie kontrakty na różnice kursowe (CfD).

Najnowsza pożyczka zwiększa kwotę finansowania bankowego, którą R.Power pozyskał w ciągu ostatnich prawie dwóch lat na wsparcie projektów fotowoltaicznych do około 1,64 mld zł. Siłę finansową firmy wspiera także uruchomiony w czerwcu ubiegłego roku program obligacji o wartości 1 mld zł.

Warszawska grupa uruchomiła w zeszłym roku elektrownie słoneczne o mocy ponad 175 MWp i posiada portfel deweloperski w Polsce na poziomie około 6 GWp.

(1 zł = 0,249 USD / 0,220 EUR)

READ  Polska na SEA Games? Organizator przeprosił po zawiązaniu flagi podczas ceremonii otwarcia