26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

USA wyślą wojska do Polski i Rumunii

Wczytano nowy film: USA wyślą wojska do Polski i Rumunii

தமிழாக்கம்

தமிழாக்கம்

USA wyślą wojska do Polski i Rumunii

Pentagon zapowiedział, że dodatkowe 3000 żołnierzy USA będzie pomagać w obronie sojuszników NATO w Europie Wschodniej, a koncentracja Rosji na granicy z Ukrainą zagraża stabilności w regionie.

Stany Zjednoczone wkrótce przeniosą dodatkowe wojska do Rumunii, Polski i Niemiec. Chcę jasno powiedzieć o jednej rzeczy. To nie są trwałe ruchy. Są to ruchy zaprojektowane w odpowiedzi na obecne środowisko bezpieczeństwa. Co więcej, siły te nie będą walczyć na Ukrainie. Zamierzają zapewnić silne bezpieczeństwo naszym sojusznikom z NATO. Po pierwsze, 1000 żołnierzy przebywających obecnie w Niemczech powróci do Rumunii w najbliższych dniach. Jest to pułk szturmowców, jednostka kawalerii konnej zaprojektowana do szybkiego rozstawienia i szybkiego ruchu. Zwiększą liczebność amerykańskich żołnierzy obecnie w Rumunii do około 900. Po drugie, w najbliższych dniach przeniesiemy dodatkowe siły około 2000 żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych do Europy. 82. Dywizja Powietrzna utrzymuje w Polsce komponenty batalionu piechoty i kluczowych adiutantów, a 18. Korpus Powietrznodesantowy przenosi do Niemiec wspólną, sprawną kwaterę główną. Po trzecie wreszcie, siły te są same, oprócz 8500 personelu w Stanach Zjednoczonych na posterunku alarmowym, który ogłosiłem w zeszłym tygodniu. Tych 8500 nie jest obecnie rekrutowanych, ale miasto jest gotowe, jeśli zostanie wezwane przez NATO do odpowiedzi lub w innych sytuacjach, zgodnie z wymaganiami sekretarza generalnego lub pod przewodnictwem prezydenta Bidena.

Ostatnie odcinki Kryzys na Ukrainie

READ  Monitorowanie powydatkowe programu pracy dla uchodźców ukraińskich w Polsce (wrzesień 2022 r. - luty 2023 r.) - marzec 2023 r. - Polska