15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

TVN7 nadal nie ma polskiej licencji

Fot. Adam Kliczek, http://zaczas.pl

Polska Grupa TVN Discovery, popularny kanał rozrywkowy TVN7, ostrzega, że ​​nie może być bezpłatną usługą stacjonarną bez przedłużenia koncesji KRRiT.

W oświadczeniu podał, że TVN7 rok temu złożył wniosek o przedłużenie licencji dla KRRiT i jeszcze go nie otrzymał, pomimo posiadania licencji od holenderskiego regulatora. Dodał: „Zgodnie z polskim prawem kanał naziemny nie może być nadawany na koncesji zagranicznej. Kanał nadawany na koncesji holenderskiej jest dostępny tylko dla niektórych widzów korzystających z usług operatorów kablowych i satelitarnych. Brak przedłużenia może oznaczać koniec emisji TVN7 w obecnej formie i utraty miejsca na multipleksie MUX-2.

Grupa TVN Discovery kontynuuje: „To bezprecedensowa sytuacja – do tej pory nie było przypadku, aby KRRiT nie przedłużyła istniejącej koncesji gruntowej. Brak wydania polskiej licencji przez KRRiT dotyka przede wszystkim odbiorców, tracąc najpopularniejszy kanał rozrywkowy wybierany przez miliony Polaków każdego dnia. Prawie 30% widzów ogląda telewizję naziemną, która jest całkowicie darmowa”.

TVN stwierdza, że ​​Discovery Group podejmie wszelkie możliwe kroki prawne, jeśli przedłużenie licencji nie zostanie przyznane.

Mówi również, że nieudzielenie przedłużenia koncesji naruszyłoby umowę o stosunkach handlowych i gospodarczych między Polską a Stanami Zjednoczonymi, co prezydent RP Andrzej Duda zauważył w weto zwanym tzw. w rezultacie odkrycie. Wyjście z polskiego rynku.

READ  Kraj rewolucji piwnej w Polsce stał się drugim co do wielkości producentem w Europie