24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Putin mówi, że Rosja nie ma planów ataku na Polskę ani Łotwę |  Wiadomości ze świata

Putin mówi, że Rosja nie ma planów ataku na Polskę ani Łotwę | Wiadomości ze świata

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartkowym wywiadzie, że Rosja będzie walczyć o swoje interesy, ale nie jest zainteresowana rozszerzaniem swojej wojny na Ukrainie na inne kraje, takie jak Polska i Łotwa.

Prezydent Rosji Władimir Putin przemawia podczas wywiadu z prezenterem amerykańskiej telewizji Tuckerem Carlsonem w Moskwie, Rosja, 6 lutego 2024 r., na tym zdjęciu z wideo opublikowanego 8 lutego 2024 r. (za pośrednictwem REUTERS)

Putin podzielił się tymi uwagami w dwugodzinnym wywiadzie udzielonym Tuckerowi Carlsonowi. Była to jego pierwsza rozmowa z amerykańskim dziennikarzem od czasu inwazji Rosji na Ukrainę prawie dwa lata temu.

Odkryj dreszczyk krykieta wyłącznie w jakości HD. Przeglądaj teraz!

Zapytany, czy wyobraża sobie scenariusz, w którym rosyjskie wojska zostałyby wysłane do Polski, członka NATO. Putin odpowiedział:

„W jednym tylko przypadku, jeśli Polska zaatakuje Rosję. Dlaczego? Nie jesteśmy zainteresowani Polską, Łotwą ani żadnym innym miejscem. Dlaczego mielibyśmy to robić? Nie mamy interesu”.

Wywiad przeprowadzono we wtorek w Moskwie i będzie transmitowany na stronie tuckercarlson.com.

Putin przemawiał po rosyjsku, a jego uwagi zostały przetłumaczone na angielski. Zaczął od obszernych uwag na temat stosunków Rosji z Ukrainą, Polską i innymi krajami.

Kreml powiedział, że Putin zgodził się na wywiad z Carlsonem, ponieważ podejście byłej prezenterki Fox News różniło się od „jednostronnych” relacjonowań konfliktu na Ukrainie przez wiele zachodnich serwisów informacyjnych.

Uważa się, że Carlson ma bliskie powiązania z byłym prezydentem USA Donaldem Trumpem, który ma zostać kandydatem Partii Republikańskiej w listopadowych wyborach prezydenckich w USA.

Trump wzywa do eskalacji wojny na Ukrainie, gdzie administracja Bidena zdecydowanie wspiera rząd ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i narzeka na przesłaną dotychczas wielomiliardową pomoc.

Ze swojej strony Carlson powiedział, że relacje zachodnich mediów na temat wojny były stronnicze na korzyść Kijowa.

Odblokuj świat korzyści dzięki HT! Od inteligentnych biuletynów po powiadomienia o nowościach w czasie rzeczywistym i spersonalizowany kanał informacyjny – wszystko jest tutaj, na wyciągnięcie ręki! – Zapisz się teraz! Otrzymuj najświeższe wiadomości ze świata i najnowsze wiadomości z Indii w Hindustan Times.

READ  Minister mówi, że jesienią w Polsce dochodzi do 15 tys. spraw rządowych dziennie