22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Public Enemy Chuck D o Juneteenth i Baseball: „MLB próbuje to rozgryźć”

Public Enemy Chuck D o Juneteenth i Baseball: „MLB próbuje to rozgryźć”

Major League Baseball jest jedyną organizacją zrzeszającą cztery główne ligi sportowe mężczyzn w Ameryce Północnej — także NFL, NBA i NHL — która odbywa się w sezonie Juneteenth, upamiętniającym moment, w którym niewolnicy w Teksasie dowiedzieli się, że są wolni 19 czerwca 1865 roku. pół roku po wejściu w życie Proklamacji emancypacyjnej. Juneteenth stał się świętem federalnym w 2021 roku.

Podczas gdy 4 lipca świętuje oddzielenie Ameryki od Brytyjczyków, czerwiec to historyczny czas dla zniewolonych ludzi, których potomkowie dokonali wielkich rzeczy, w tym stając się jednymi z najważniejszych postaci w historii baseballu.

Legendarny raper Chuck D z Rock and Roll Hall of Fame, grupa Public Enemy, dorastał jako wielki fan baseballu. ma Kultowy portret Roberto Clemente, Williego Maysa i Hanka Aarona w jego posiadaniu. Często widuje się go w czapce z daszkiem z literą P. P, przy czym niektórzy zakładali, że to Public Enemy, było dla Pittsburgh Pirates, ponieważ był wielkim fanem Clemente jako gracza i humanitarysty.

Chuck D napisał piosenki, które MLB wykorzystał w reklamach Hall of Fame. Jego najnowszy album, We Wreck Stadiums, to zbiór piosenek poświęconych gwiazdom baseballu z przeszłości. Jest nawet grafika baseballowa Jego książka „Żyj głośno”, Pokaz sztuki prezentujący jego umiejętności jako malarza, który obejmuje ponad 250 obrazów, rysunków i rysunków.

Chuck D pamięta, jak trzy lata temu MLB zmieniło swoje logo z okazji Juneteenth, zmieniając je na czarno-białe, aby uczcić ten dzień. Komentarze na Instagramie MLB dotyczące logo były mieszanką opinii. Ten gest spotkał się z pozytywną reakcją. Niektórzy uważali, że ten krok nie wystarczy. Inni widzieli, jak liga wprowadza problemy społeczne do gry.

To był ruch, który pomógł baseballowi nawet po trzech latach, powiedział Chuck D, i jest to znak, że liga chce uznać i zaangażować czarnych fanów. Chuck D, obecnie 62-letni, powiedział, że nie był fanem MLS od czasu strajku w 1994 roku, ale nadal ma upodobanie do sportu, w którym dorastał.

READ  W ostatnich chwilach Arsenal wrócił z 2-0, aby pokonać Bournemouth

„MLB próbuje to rozgryźć” – powiedział. „Wiesz, praca zespołowa w baseballu, jeśli chodzi o czarnych, była naszym największym rynkiem zbytu. Rozmawiamy zwłaszcza o patriotycznej rozrywce, która była jak baseball, hot dogi i szarlotka – i trochę rasizmu ”.

Aby uczcić Yonanth, baseball uznaje czarną społeczność, ale liczba czarnych graczy urodzonych w Ameryce jest bliska najniższego poziomu od prawie 80 lat. według Badanie przeprowadzone przez USA Today w kwietniuTylko 6,1 procent (58 z 945) graczy w dniu otwarcia było czarnych, co jest najniższą liczbą od 1955 roku.

MLB ma wiele programów, których celem jest różnorodność, równość i integracja. Programy takie jak RBI (Revive Inner Cities Baseball) Służy do „zapewnienia możliwości gry w baseball i softball młodzieży ze społeczności w niekorzystnej sytuacji”. Z perspektywy różnorodności, Chuck D docenił także dziennikarza sportowego Roba Parkera i stronę, którą założył, MLBBro.comaby wyróżnić czarnych i brązowych graczy w grze.

Ponadto Chuck D wskazał na Harolda Reynoldsa, analityka telewizyjnego i byłego głównego łącznika, za jego wysiłki. Dwukrotna gwiazda All-Stars pomogła umieścić piosenki Chucka D o baseballu w MLB.TV. Chuck D został zainspirowany do pisania „Trudno patrzeć, jak poruszają się moje karty baseballowe” podczas pandemii COVID-19. Ukończył piosenkę pod koniec 2020 roku podczas sezonu baseballowego; Wydany w 2021 roku.

Jeśli MLB wykorzystuje Juneteenth jako okazję do uczczenia czarnej społeczności, album Chucka D może pomóc jako nieoficjalna ścieżka dźwiękowa. Album nie jest przeznaczony tylko dla czarnych graczy, ale zawiera piosenki o gwiazdach takich jak Mays i Fergie Jenkins.

„Pandemia zniszczyła sport, więc ludzie szukają treści. Tak się składa, że ​​jest to właściwa rzecz we właściwym czasie”, powiedział Chuck D o swoim najnowszym albumie. „(MLB) może pokazać coś starego – na przykład Hall of Głosowanie na sławę, czy Pete Rose brał udział w Or Barry Bonds, czy cokolwiek innego – a ja mówię: „Hej, słuchaj, jeśli wspominasz coś starego, jestem tam. Wymyślę piosenkę”.

READ  Badania Patriots OC pokazują, że ulga Billa Belichicka przebija wszystko

Podkreślanie Juneteenth jest ważne, powiedział Chuck D, ale baseball powinien to robić, o czym świadczy reakcja niektórych na odwrócone logo. Jednak baseball będzie nadal celebrował Uniteth na wiele sposobów.

MLB dzisiaj, aby pokazać swoje postępy. Idealne wyczucie czasu, podczas gdy większość świata sportu jest poza sezonem.

(Zdjęcie: Chuck D: Kevin Mazur/Getty Images dla Paisley Park)