29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Serena Williams zagra z Danką Kovinic na US Open w poniedziałek

Serena Williams zagra z Danką Kovinic na US Open w poniedziałek

Ale najpierw musi znaleźć sposób na pokonanie Kovinicha. Nigdy nie grali w meczach singlowych na trasie, ale Kovinic ma broń, w tym potężny serwis, by zdenerwować Williamsa w meczu, który w tych okolicznościach byłby również wydarzeniem. Odbędzie się w poniedziałki na stadionie Arthura Ashe’a, na pewno w nocy przy światłach w godzinach największej oglądalności.

Okazja mogła z pewnością dotrzeć do Kovinicha, który był bardziej przyzwyczajony do zewnętrznych dworów. Ale zmierzyła się z dużą sceną na długo przedtem: zdenerwowała Radocano w drugiej rundzie tegorocznego Australian Open na Margaret Court Arena. Ta okazja i scenariusz mogą również dotrzeć do Williams, mistrzyni, której brakuje emocji i jasno dała do zrozumienia, że ​​nie jest fanką pożegnań.

Ale jest tu ogromna luka w osiągnięciach: Williams jest wyraźnie najlepszą zawodniczką tej epoki z 23 tytułami singlowymi Wielkiego Szlema i długą listą pole position. Covinic nie zdobył jeszcze tytułu trasy singlowej.

Jeśli wygra Williams, sześciokrotna mistrzyni US Open, prawdopodobnie w drugiej rundzie zmierzy się z drugą rozstawioną Annette Kontaveit. Chociaż brzmi to jak zły los, Kontaveit zbudował swoją najwyższą ocenę na sile coraz bardziej odległego sukcesu i walczył od marca, częściowo ze względu na następstwa kontraktu Covid-19.

Jest prawdopodobnie najbardziej niedocenianą z pierwszej ósemki, co oznacza, że ​​Williams, jeśli uda jej się zebrać razem swoją wielką grę i ograniczyć bóle i bóle do minimum, już wylądowała na przyzwoitym miejscu w swoich ostatnich mistrzostwach USA.

Trudno powiedzieć, że 42-letnia Venus Williams w tym, co może być jej ostatnim US Open. Od ponad roku nie wygrała meczu singlowego i będzie słabsza w meczu pierwszej rundy z 42. w rankingu Belgijką Alison van Uytvanck. panujący mistrz Wimbledonu, który trzyma swój wielki serwis.Jego pełna gracji budowa, swobodna siła i atletyczny styl przypominają Wenus.

READ  Super Bowl 2024: Chiefs pokonali 49ers w thrillerze dogrywki po podaniu TD Patricka Mahomesa