22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Novak Djokovic mówi, że przegapi US Open

Novak Djokovic mówi, że przegapi US Open

Impas między Novakiem Djokovicem a rządem USA nieuchronnie zakończył się w czwartek, gdy niechroniony mistrz Wimbledonu wycofał się z US Open.

Stany Zjednoczone zniosły kilka ograniczeń związanych z koronawirusem i podróżami. Jednak niezaszczepieni cudzoziemcy nadal nie mogą wjeżdżać do kraju. Djokovic, który zachorował na Covid-19 co najmniej dwa razy, konsekwentnie odmawiał zaszczepienia, argumentując, że powinna to być osobista decyzja, a nie warunek.

„Niestety tym razem nie będę mógł pojechać do Nowego Jorku, aby wziąć udział w US Open”, Djokovic napisał na Twitterze W czwartek rano, na godziny przed losowaniem turnieju, które ma rozpocząć się w poniedziałek. „Dziękuję Ci #NoleFam Przesłań miłości i wsparcia. Powodzenia dla moich kolegów graczy! Pozostanę w dobrej formie iw pozytywnym duchu i będę czekał na możliwość ponownego startu w zawodach. Do zobaczenia wkrótce świat tenisa! „

Odmowa szczepień Djokovica wywołała burzę polityczną w styczniu, kiedy ogłosił, że otrzymał specjalne zwolnienie z wjazdu do Australii i udziału w Australian Open, pierwszym dużym turnieju tenisowym w tym roku.

Djokovic ostatecznie opuścił kraj, nie broniąc tam swojego singlowego tytułu, po zakończeniu epickiego wydarzenia pełnego wydarzeń Wyrok przez panel trzech sędziów To potwierdziło decyzję rządu australijskiego o anulowaniu wizy sportowej gwiazdy.

Djokovic mógł zagrać w French Open i Wimbledonie po tym, jak Francja i Anglia złagodziły wymagania dotyczące szczepień gości. ale jak jest Siedziałem obok Pucharu Wimbledonu w lipcu Po zdobyciu swojego 21. tytułu Wielkiego Szlema Djokovic powiedział, że wydaje się mało prawdopodobne, aby zagrać w US Open, ponieważ nie miał planów szczepień i nie spodziewał się, że rząd USA zmieni swoje zasady.

Amerykański Związek Tenisowy powiedział na początku tego lata, że ​​nie będzie starał się o zwolnienie w imieniu Djokovica.