12 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Poprawione: Perspektywy niższych cen mieszkań na lokalnym rynku mieszkaniowym, jak pokazano na jednej z interaktywnych map

Poprawione: Perspektywy niższych cen mieszkań na lokalnym rynku mieszkaniowym, jak pokazano na jednej z interaktywnych map

„Widzieliśmy [home] Ceny gwałtownie wzrosły w ciągu ostatnich dwóch lat. Więc to się teraz zmienia. „Stopy procentowe wzrosły”, powiedział Powell dziennikarzom w czerwcu. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że oprocentowanie kredytów hipotecznych znacznie wzrosły. I widzisz zmieniający się rynek mieszkaniowy. Oglądamy to, aby zobaczyć, co się stanie. W jakim stopniu rzeczywiście wpłynie to na inwestycje mieszkaniowe? Nie jestem do końca pewny. Jak to wpłynie na ceny mieszkań? Nie jestem do końca pewny.”

„Powiedziałbym, że jeśli kupujesz dom lub kogoś lub młodej osoby, która chce kupić dom, potrzebujesz trochę Resetowanie. Musimy wrócić do miejsca, w którym podaż i popyt znów się zgadzają, gdzie inflacja znowu spada, a oprocentowanie kredytów hipotecznych znów spada”.

to jest czyste „Reset mieszkaniowy” Rezerwy Federalnej Da to nabywcom domów większy wybór (tj stan magazynowy wysoki) i więcej przestrzeni oddechowej (tj. mniej Wojny licytacyjne). Znak zapytania – przyznał Powell w czerwcu – spowoduje spadek cen mieszkań? Historycznie ceny domów pozostają stałe, dopóki gospodarka nie narzuci ręki sprzedawcy.

Aby lepiej zrozumieć, dokąd zmierzają ceny mieszkań, szczęście Skontaktowaliśmy się z CoreLogic, aby sprawdzić, czy firma dostarczy nam informacji zaktualizowany Sierpniowa ocena największych regionalnych rynków mieszkaniowych w kraju. Aby określić potencjał niższych cen mieszkań w okolicy, CoreLogic Szacowane czynniki, takie jak oczekiwany wzrost dochodów, oczekiwania dotyczące bezrobocia, zaufanie konsumentów, stosunek zadłużenia do dochodu, przystępność cenowa, oprocentowanie kredytów hipotecznych i poziom zapasów. CoreLogic następnie umieścił regionalne rynki mieszkaniowe w jednej z pięciu kategorii, pogrupowanych według prawdopodobieństwa spadku cen mieszkań na tym konkretnym rynku między czerwcem 2022 a czerwcem 2023. Oto grupy, które firma badawcza na rynku nieruchomości wykorzystała do swojej sierpniowej analizy:

  • bardzo wysoko: Ponad 70% szans na niższą cenę
  • wysoki: 50% – 70% szans
  • Przeciętny: 40% – 50% szans
  • trochę: 20% – 40% szans
  • za nisko: 0% – 20% szansy
READ  Inflacja w Wielkiej Brytanii wynosi 11,1% i jest najwyższa od ponad 40 lat

Od czerwca 2022 do czerwca 2023, CoreLogic przewiduje, że ceny domów w USA wzrosną o kolejne 4,3%. Ale to jest na poziomie krajowym. Na poziomie regionalnym na niektórych rynkach występuje duże ryzyko spadku cen.

Spośród 392 regionalnych rynków mieszkaniowych, które przejrzałem, CoreLogic Znaleziono 125 rynków z ponad 50% szansą na spadek lokalnych cen domów w ciągu najbliższych 12 miesięcy. w lipcuCoreLogic odkrył, że 98 rynków ma ponad 50% szans na spadek cen domów w ciągu najbliższych 12 miesięcy. w czerwcu45 rynków było zagrożonych. w majuDo tego obozu wpadło tylko 26 rynków.

Dlaczego CoreLogic wciąż obniża ocenę ryzyka? Sprowadza się to do Dane z rynku nieruchomości w USA napięte. w cyklu rocznym, Istniejące Wyprzedaże Domowe A Sprzedaż nowych domów odpowiednio o 20,2% i 29,6%. ten Największy spadek aktywności mieszkaniowej od 2006 roku.

„Potencjał niższych cen domów stale rośnie, ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych osiągnęło nowy szczyt w czerwcu, a popyt na mieszkania znacznie spadł”, mówi Salma Hebb, zastępca głównego ekonomisty w CoreLogic. Fortunami.

Ryzyko pogorszenia koniunktury nadal koncentruje się na obszarach, które doświadczyły bardzo wysokiego wzrostu cen mieszkań w ciągu ostatnich dwóch lat, ale nie tego samego poziomu wzrostu populacji i dochodów, oraz obszarów, które historycznie są bardziej wrażliwe na wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych i oznaki stagnacji.

Spośród 392 regionalnych rynków mieszkaniowych, które zmierzył CoreLogic, 67 w sierpniu miało „bardzo niskie” szanse na niższe ceny mieszkań w przyszłym roku. W grupie „niskiej” jest jeszcze 133 rynków mieszkaniowych, a w grupie „średniej” 67 rynków. CoreLogic umieścił 85 rynków w „wysokim” obozie. CoreLogic ocenił, że 40 rynków ma „bardzo wysokie” szanse na niższe ceny domów w przyszłym roku. Obejmuje to główne rynki, takie jak Boise, San Francisco i Lake Havasu City.

READ  Zwolnienia na Twitterze: Twitter Elona Muska zmniejsza liczbę miejsc pracy w całej firmie

Branża nieruchomości powinna być zawsze w pogotowiu Kiedy Fed przejdzie w tryb antyinflacyjny. W końcu sektor ten jest sektorem najbardziej wrażliwym na stopy procentowe w gospodarce. Jednak niektóre rynki regionalne powinny być bardziej czujne niż inne. Historycznie Kiedy cykl mieszkaniowy „odwraca”, „Przewartościowane” rynki mieszkaniowe są zazwyczaj najbardziej narażone na korektę cen mieszkań.

Według CoreLogic 75% regionalnych rynków mieszkaniowych w kraju jest „przereklamowanych” w stosunku do podstaw ekonomicznych. wiele Te rynki są pienisteOni, podobnie jak Boise, są najbardziej narażeni na korektę cen. Jest jednak jeden duży wyjątek: San Francisco. Podczas gdy CoreLogic twierdzi, że Bay Area jest w „bardzo wysokim” ryzyku spadku cen domów, twierdzi, że rynek nie przecenia tego. Co się dzieje? Centra technologiczne o wysokich kosztach, takie jak San Francisco i Seattle, są mocno dotknięte spowolnieniem technologicznym. Nie tylko ich rynki nieruchomości z najwyższej półki są bardziej wrażliwe na stopy procentowe, ale także ich sektory technologiczne.

Rosnąca grupa firm badawczych zgadza się z CoreLogic, że rynki takie jak Boise i San Francisco są zagrożone niższymi cenami domów. Jednak CoreLogic pozycjonuje Phoenix – rynek, na którym akcje wzrosły do ​​poziomów z 2019 r. – ponieważ „niskie ryzyko” spadku cen jest zaskakujące. Wyszukaj grupy takie jak Analityka Moody’ego A John Burns Konsultanci ds. Nieruchomości Spodziewaj się niższych cen domów w Phoenix w przyszłym roku.

“Ludzie nie oczekują cen [in Phoenix] Aby zwiększyć prędkość, lub więcej. Mediana ceny domu w Metro Phoenix spadła w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Jeśli ceny będą spadać wystarczająco długo, ludzie w końcu będą oczekiwać, że ceny będą spadać w przyszłości, a wtedy zobaczymy drugą stronę rynku mieszkaniowego w 2021 r. – powiedział John Wick, niezależny analityk nieruchomości w Phoenix, szczęście.

Masz ochotę na więcej danych mieszkaniowych? Chodź za mną Świergot w Umieść tweeta.

Zapisać się do Funkcje bogactwa Lista e-mailowa, dzięki której nie przegapisz naszych największych funkcji, ekskluzywnych wywiadów i śledztw.

READ  S&P 500 wzrósł trzeci dzień z rzędu, gdy Tesla awansowała