21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Lotnisko Dulles gotowe do transformacji po 60 latach

Lotnisko Dulles gotowe do transformacji po 60 latach

Zawieszenie

Ponieważ międzynarodowy port lotniczy Dulles wychodzi z globalnej pandemii i przygotowuje się do świętowania w tym roku 60. rocznicy, lotnisko przygotowuje grunt pod renowację, która, jak ma nadzieję, utoruje drogę dla jego przyszłości.

Plany budowy 14-bramkowej bramy zostały ogłoszone na początku tego roku i są częścią szerszego wysiłku modernizacyjnego w Dulles, który od dawna służy jako międzynarodowy ośrodek regionu. W ramach tego procesu lotniskiem zarządza Richard Golinowski, który przez ponad dwie dekady pełnił różne funkcje w Washington, DC Airports Authority. Został mianowany dyrektorem lotniska we wrześniu ubiegłego roku.

Golinowski rozmawiał z The Washington Post o wychodzeniu z pandemii w Dallas, planach przyszłej ekspansji i korzyściach z rozszerzenia Srebrnej Linii. Ten wywiad został lekko zredagowany.

s: Jak sprawy mają się w dzisiejszych czasach w Dallas i jak blisko jesteś operacji sprzed pandemii?

a: Lotnisko tętni życiem. To niezwykłe, jak wiele osób zaczyna wracać i wsiadać do samolotu, aby podróżować. Jesteśmy blisko 85 procent stanu, w jakim byliśmy w 2019 r. Więc w tej chwili nieco wyprzedzamy nasze budżety. I wygląda na to, że w 2023 będziemy prawdopodobnie mieć około 90 procent tego, co byliśmy w 2019. Około 95 procent naszych franczyz jest otwartych i zarabia, więc radzimy sobie całkiem nieźle.

s: Co napędza wzrost lotów? Czy przewoźnicy wracają i ponownie uruchamiają usługę, czy przybywają nowi przewoźnicy?

a: Mamy mieszankę tych dwóch. Umawiamy się z kilkoma liniami lotniczymi. Ostatnim był Iberia jadący do Madrytu. Byli z nami kilka lat temu. Ale nasi obecni przewoźnicy dodają usługę. United dodał Amman, Jordania; Etiopczyk dodał Lome, Togo; A Avianca dodała Kostarykę. Allegiant to kolejny nowy przewoźnik. Rozpoczęli służbę domową w Jacksonville na Florydzie i Austin w zeszłym roku. Miejmy nadzieję, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, do listopada United zacznie obsługiwać Kapsztad.

Więcej pytań i odpowiedzi z twórcami wiadomości transportowych

s: Jak długo prowadzisz program w Dallas?

READ  Jak podaje źródło, brytyjski organ nadzoru bankowego nadal nalega na wprowadzenie planu metra do poniedziałku

a: Minęło około 11 miesięcy. Jestem we władzach od 27 lat, więc znam wielu ludzi tutaj, w Dulles. Ale na lotnisku jest wiele ciekawych miejsc, o których wcześniej nie wiedziałem. Pojadę na wielką wycieczkę. Ktoś zawsze pokazuje mi coś nowego, więc to bardzo ekscytujące.

s: Dulles obchodzi w tym roku swoje 60. urodziny. Co wszyscy zaplanowaliście?

a: 60. rocznica będzie miała miejsce 17 listopada, więc na tym budujemy. W tym tygodniu zorganizujemy kilka wydarzeń, w tym upominki promocyjne dla pracowników i klientów. Urządzamy przyjęcie za pośrednictwem naszego Komitetu Dullesa. I zaczęła dostrzegać, jeśli przyjechałeś na lotnisko, tablice i transparenty zapowiadające 60. rocznicę. Zaangażujemy nie tylko pracowników urzędu, ale także wszystkie osoby, które na co dzień pracują na lotnisku. Na lotnisku pracuje około 14 000 osób, które wspierają operacje i wszyscy są bardzo podekscytowani.

s: Czy w wieku 60 lat Dallas zaczyna pokazywać swój wiek?

a: Tak to jest. Zaczynamy dostrzegać problemy w niektórych starszych budynkach i naprawiamy je. Oczywiście w ciągu ostatnich kilku lat staraliśmy się jak najlepiej kontrolować nasz budżet, ale teraz, gdy wszystko zaczyna się poprawiać, zaczynamy oszczędzać pieniądze na konserwację części naszej starej infrastruktury.

s: Ostatnio Dulles dostał od Dullesa ważne wieści. Czy możesz mi powiedzieć więcej o 14-bramkowym lobby i co to oznacza dla podróżnych?

a: Jeśli znasz stadion C/D – to jest Consolidated Concourse – kiedy został zbudowany, został zbudowany jako „obiekt tymczasowy”. Cóż, istnieje już od 20 czy 30 lat. Zawsze mieliśmy zamiar go zastąpić, więc ta nadchodząca część, Concourse East, będzie pierwszym etapem rewitalizacji lotniska w Dallas. Będzie to dodanie 14 bramek, które zostaną zbudowane bezpośrednio nad stacją kolejową C. Jeśli znasz ten dworzec dzisiaj, kiedy wsiadasz i wysiadasz z pociągu, czeka Cię długi spacer do bramy. Nowe lobby zostanie zbudowane bezpośrednio na tej stacji kolejowej, więc pojawi się bezpośrednio po schodach ruchomych i windach w lobby.

READ  Piloci American Airlines osiągają wstępne porozumienie w sprawie nowego kontraktu

Budynek Dullesa zyskuje dzięki ustawie o infrastrukturze Biden

s: Jak długo to potrwa?

a: Mamy nadzieję, że uda nam się to zrobić do 2026 roku.

s: Jak to pasuje do większego masterplanu DLS?

a: Po zbudowaniu tego wejścia z czasem rozbudujemy je na terenie lotniska i ostatecznie zastąpimy je wulkanem C/D. W tej chwili przechodzimy przez proces planowania, aby określić najlepszy sposób na zrobienie tego. Jeśli pomyślisz o tym dzisiaj, byłoby jedno duże lobby, równolegle do hali C/D, którą mamy dzisiaj.

s: Jak społeczeństwo może uczestniczyć w procesie planowania DLL?

a: Będziemy mieli szereg miejsc lub wydarzeń z udziałem publicznym, gdzie ludzie będą mogli przyjść i zobaczyć, jaki jest nasz początkowy plan i jaki jest nasz plan długoterminowy. Pierwsza sesja odbyła się 27 kwietnia i przygotowujemy się do zaplanowania kolejnej jednej lub dwóch sesji publicznych. Ludzie też mogą Przejdź do serwisu i wysyłaj pytania, wątpliwości lub komentarze dotyczące naszego planu głównego. Należy również zauważyć, że ostatni raz sporządziliśmy plan generalny w 1985 roku. Tak więc obecny plan ma 37 lat i wymaga aktualizacji.

s: Czy jako osoba odpowiedzialna za zarządzanie Dulles słyszysz od swoich pasażerów o funkcjach lub usługach, które chcieliby zobaczyć?

a: Jedną z rzeczy, o których ciągle słyszymy, jest łatwość dostępu do bram. Tak więc częścią głównego procesu planowania jest próba wymyślenia, jak uwzględnić [Transportation Security Administration] Strefy kontrolne w naszych obiektach są nieco lepsze. Ponadto w przypadku lotów powrotnych przyjrzymy się, w jaki sposób usługi celne i ochrona granic mogą usprawnić ich procesy dla osób przybywających do kraju.

s: Jak otwarcie drugiej fazy Silver Line wpłynie na Dallas?

a: To będzie dobre dla lotniska. Myślę, że w końcu przyniesie na lotnisko więcej personelu niż liczba pasażerów. Ale to w porządku. Gdybyśmy mogli łatwiej przewieźć personel na lotnisko – zabierając ich do transportu publicznego zamiast jeździć codziennie po drogach – myślę, że byłoby to dobre dla tego obszaru.

READ  Akcje wykonujące największe ruchy w południe: Carvana, Goldman Sachs i AT&T

s: Dlaczego nie korzysta z niego więcej pasażerów? Czy to długa droga od centrum?

a: Myślę, że to już nie czas. Myślę, szczerze mówiąc, to kwestia bagażu. Ludzie nie chcą nosić bagażu w metrze. Wolą jechać samochodem lub Uberem, wziąć taksówkę lub zabrać na lotnisko z bagażem.

Po latach długiej stagnacji lotnisko Dulles zaczyna się odradzać

s: Wydaje się, że w tej dziedzinie jest trochę uprzedzeń w stosunku do Dullesa – zbyt trudno się do tego dostać lub ludziom się to nie podoba. Dlaczego tak myślisz?

a: To dobre pytanie. Mam nadzieję, że otwarcie srebrnej linii oczyści część z tego postrzegania [Dulles] Bardziej dostępne. Ale z pewnością rozwój na pasie startowym już otworzył i rozszerzył potencjał lotniska Dulles. Myślę więc, że powoli, ale pewnie opuszcza nas ten rodzaj myślenia.

s: Wiem, że tuż przed pandemią Dallas był w pogotowiu wiele lat później Pocieramy dłoń o jej przyszłość. Kiedyś przewyższał National Dallas pod względem liczby pasażerów. Czy myślisz, że Dallas będzie w stanie odzyskać ten impet?

a: Tu przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Mamy duże zainteresowanie i na lotnisko przyjeżdżają linie lotnicze. Mamy w okolicy dużo stłumionego popytu na podróże, a to jest miejsce, w którym można to zrobić. I mamy bardzo dobrą infrastrukturę, aby pomieścić więcej lotów i więcej pasażerów. Poradzimy sobie z tym, w przeciwieństwie do National, który jest w pewnym stopniu pozbawiony dostępu do morza i ma ograniczony rozmiar. Nie mogą rosnąć. Możemy się rozwijać i jesteśmy na to gotowi.