21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

Giełda dzisiaj: aktualizacje na żywo

godzinę temu

Akcje Boeinga spadły

Akcje Boeinga spadły o prawie 3% w przedłużonym obrocie po tym, jak firma wstrzymała dostawy swoich 787 Dreamlinerów z powodu problemu z kadłubem.

Firma nie będzie mogła wznowić dostaw, dopóki nie pokaże FAA, że naprawiła problem. Jednak produkcja będzie kontynuowana i Boeing nie spodziewa się, że problem będzie wymagał dodatkowych prac nad 787.

Zobacz listę…

Akcje Boeinga na jeden dzień

godzinę temu

Raport o wydatkach na konsumpcję osobistą – preferowana przez Fed miara inflacji – został opublikowany w piątek

Nie tylko inwestorzy obserwują indeks cen PCE. Przedstawiciele banku centralnego również obserwują raport, ponieważ jest to ich preferowana miara inflacji.

Indeks Wydatków na Konsumpcję Osobistą, publikowany przez Biuro Analiz Ekonomicznych, pokazuje zmiany cen towarów i usług nabywanych przez konsumentów.

Oczekuje się, że styczniowy odczyt, który ma się ukazać o 8:30 czasu wschodniego, wykaże wzrost podstawowych wydatków na konsumpcję osobistą o 4,4% rok do roku i wzrost o 0,5% w porównaniu z poprzednim miesiącem, według ekonomistów ankietowanych przez Dow Jones. .

Jednym z powodów, dla których Fed preferuje PCE, jest to, że indeks obejmuje Bardziej kompleksowy zakres towarów i usługW porównaniu z popularnym indeksem cen konsumpcyjnych.

Darla Mercado

2 godziny temu

Akcje robią największe ruchy po godzinach

Te trzy firmy trafiają na pierwsze strony gazet w handlu rozszerzonym.

  • Carvana – Akcje wzrosły o 1,7%. dyrektor generalny Ernie Garcia, w obecnej sytuacjiPowiedział, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy firma będzie pracować nad osiągnięciem szacunkowych 1 miliarda dolarów rocznych redukcji kosztów. Internetowy sprzedawca używanych samochodów odnotował stratę w wysokości 7,61 USD na akcję, większą niż oczekiwana strata w wysokości 2,28 USD na akcję, oszacował Refinitiv. Carvana wygenerowała przychody w wysokości 2,84 miliarda dolarów, mniej niż oczekiwane 3,1 miliarda dolarów.
  • Block — Akcje płatności mobilnych wzrosły o 6,5% po tym, jak Block odnotował lepsze niż oczekiwano przychody w swojej grupie Wyniki czwartego kwartału. Firma odnotowała przychody w wysokości 4,65 miliarda dolarów, pokonując szacunki Refinitiv na poziomie 4,61 miliarda dolarów. Jednak pomijając nietrafione szacunki, odnotował skorygowany zysk w wysokości 22 centów na akcję w porównaniu z oczekiwaniami na poziomie 30 centów na akcję.
  • Warner Bros. Discovery — Akcje spadły o prawie 1% w przedłużonym obrocie po tym, jak Warner Bros. Discovery miał rozczarowujące wyniki w ostatnim kwartale. Grupa zajmująca się mediami i rozrywką odnotowała stratę w wysokości 86 centów na akcję przy przychodach w wysokości 11,01 mld USD. Analitycy ankietowani przez Refinitiv mówili o stracie 21 centów na akcję przy przychodach w wysokości 11,36 mld USD.
READ  Klient Costco twierdzi, że w tajemnicy ujawnił metki z cenami hurtownika

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przeprowadzkach po godzinach.

-Sara Maine

2 godziny temu

Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły

Kontrakty terminowe na akcje w USA niewiele się zmieniły w czwartek wieczorem po tym, jak S&P 500 przerwał czterodniową passę spadków.

Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 43 punkty, czyli o 0,13%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,12% i 0,19%.

-Sara Maine