28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Piłka nożna w Michigan jest badana pod kątem kradzieży znaków, a także ogromnej rozgrywki pomiędzy Wielką Dziesiątką

Piłka nożna w Michigan jest badana pod kątem kradzieży znaków, a także ogromnej rozgrywki pomiędzy Wielką Dziesiątką

To jest cyfrowa wersja „Do soboty”. Zarejestruj się tutaj, aby codziennie otrzymywać je na swoją skrzynkę odbiorczą.

Zanim przejdziemy do sobotnich meczów, przyjrzyjmy się wczorajszym doniesieniom z Ann Arbor. Ponadto dołącza do nas Bruce Feldman, aby porozmawiać o pytaniach dotyczących przestępstwa USC.


Szpiedzy kradnący sygnały?

Kolejne śledztwo w Michigan

NCAA ogłosiła wczoraj, że prowadzi dochodzenie w sprawie programu stanu Michigan w związku z zarzutami kradzieży znaków. Oto szczegóły:

  • Kradzież znaków sama w sobie nie jest sprzeczna z przepisami. Bruce Feldman napisał spojrzenie za kulisy pracy szpiegowskiej w 2018 roku. Trenerzy Feldman szacują, że 80–90 procent drużyn uniwersyteckich w jakiejś formie się tym zajmuje. Kradzież znaków oznacza, jak to brzmi: Identyfikuje sygnały dla drużyn przeciwnych, aby wiedziały, jaką zagrają, zanim to nastąpi.
  • Omawiana zasada brzmi Regulamin NCAA 11.6.1Który stanowi: „Osobiste rozpoznanie przyszłych przeciwników poza kampusem (w tym samym sezonie) jest zabronione”. NCAA twierdzi, że Michigan rzuca „szeroką sieć” Aby ukraść znaki rywalizujących drużyn, podało źródło zaznajomione z zarzutami.
  • W środę stan Michigan (który w sobotę gra z Michigan) i inni przyszli przeciwnicy Rosomaków: 10 najlepszych konkurentów, w tym Penn State i Ohio StatePowiadomiono o dochodzeniu.

W Raport YahooŹródła podają, że Michigan może być tak samo „Wykorzystanie nieznanych osób” Uczestniczenie w meczach i banery harcerskie używane przez „zaplanowanych i potencjalnych przeciwników w rozgrywkach College Football Playoff”. Nocny raport ESPN On mówi „Pracownik niskiego szczebla z przeszłością wojskową” To jeden z kluczy do planu.

I nie zapominaj, że w stanie Michigan toczy się dochodzenie w związku z serią naruszeń przepisów poziomu 2. Będziemy Cię na bieżąco informować o rozwoju tej historii.

Pliki Feldmana

Obraźliwe pytania USC

Biorąc pod uwagę wszystkie pytania i krytykę skierowaną pod adresem obrony USC, przestępstwo trojanów jest już kwestionowane. Chociaż trojany notują solidny wynik 7,77 jarda na mecz – drugi wynik w Pac-12 za jaskrawym wynikiem 8,49 jarda Washingtona – ich liczba znacznie spadła w ciągu ostatnich kilku meczów. Trzy tygodnie temu średnia ocen USC na poziomie 7,66 w porównaniu z marną obroną Kolorado (115. miejsce w kraju), ale w meczu z Arizoną wynosiła 6,29, a w meczu z Notre Dame zaledwie 4,16 w meczu, w którym Trojany również pięciokrotnie oddały piłkę. To nie przypadek, że liczba nagłych wypadków w USC tak bardzo spadła.

READ  Chicago Bears uzyskują zgodę na rozpoczęcie rozbiórki Arlington Park – NBC Chicago

Zdaniem trenerów przeciwnych drużyn, jednym z największych problemów, z jakimi borykają się obecnie Trojany, jest to, że ich linia ofensywna może być tak samo problematyczna, jak obrona, a może nawet bardziej.

„To naprawdę słaba grupa” – powiedział jeden z trenerów drużyny przeciwnej, który mierzył się z USC. „To nie wygląda na to, jak powinna wyglądać linia O-line USC. Wygląda na to, że grają z chłopakami, którzy będą w Mountain West. Myślę, że Caleb (Williams) nadrobił wiele z tego, ale może teraz on też się załamuje z tego powodu i zawsze stara się zrobić za dużo.

Statystyki odzwierciedlają ten ostatni punkt. Według PFF Williams, który w 2022 r. był najwyżej ocenianym zawodnikiem pod presją w FBS, jest obecnie 175. zawodnikiem znajdującym się pod presją – czyli piątym najgorszym – w 2023 r. Odzwierciedla to cytat, który powiedział mi doświadczony skaut NFL Poniedziałek: „To tak, jakby za każdym razem próbował zdobyć pięć runów u siebie”.

Ten skaut poczynił interesującą obserwację, która jego zdaniem przyczynia się do innego problemu, z którym boryka się linia Trojanów: „Siedzą w swoich pozycjach przez około 30 sekund, czekając, aż gra się rozkręci i złapią piłkę, a potem jest dużo falstarty i kończy się to strasznym rytmem bez żadnej prędkości.

Fascynujące będzie zobaczyć, jak USC zareaguje na okropny występ w Notre Dame w zeszłym tygodniu. Teraz w następnej kolejności w Utah otrzyma najsilniejszą obronę w Pac-12. Utes prowadzą konferencję w workach i w pośpiechu w obronie.


Penn State i Ohio State mają ogólny bilans 6:0 i 3:0 w Wielkiej Dziesiątce przed sobotnim pojedynkiem. (Scott Teach/Getty Images)

Podział na tydzień 8

Testy kwalifikacyjne i mecze konkurencyjne

Konsekwencje dla play-offów College Football

Południe: nr 7 w Penn State (6-0, 3-0 Big Ten) i nr 3 w Ohio State (6-0, 3-0), FOX: Penn State nie wygrało w Columbus od 2011 roku, a James Franklin ma bilans 1-8 przeciwko Buckeyes. Stawka jest wysoka, ale nasi autorzy odpowiadają na to nurtujące pytanie: czy istnieje prawdziwa rywalizacja między stanem Penn i Ohio?

READ  Kij przejmuje Puljujarvi od Mzitiri

Popołudnie: stan Waszyngton (4-2, 1-2 Pac-12) pod adresem 9 Oregon (5-1, 2-1), 15:30, FOX: Obie drużyny mają chip na ramieniu. Cougs przegrali dwie porażki z rzędu, a Oregon przeżywa rozgoryczenie z Waszyngtonem. (Minnesota zajmuje 24. miejsce, a Iowa była tutaj kolejnym faworytem. Dlaczego? Ponieważ nieznośna Wielka Dziesiątka Zachodu może faktycznie pomóc w podjęciu decyzji o Wschodzie).

Czas największej oglądalności: Duke nr 16 (5-1, 2-0, ACC) i stan Florida nr 4 (6-0, 4-0), 19:30, ABC: Keon Coleman ze stanu Floryda W zeszłym tygodniu wyglądał na nie do zatrzymania. Tymczasem Duke czeka na powrót QB Rileya Leonarda po kontuzji kostki. W tej grze stawka w grze o tytuł ACC jest wysoka.

Konkurencyjne konfrontacje

Południe: nr 22 Sił Powietrznych (6-0) w Marynarce Wojennej (3-3), CBS: Falcons wygrali w tej serii trzy mecze z rzędu. Obie drużyny plasują się w pierwszej piątce pod względem liczby jardów w biegu, a Air Force wydaje się być jedną z lepszych drużyn w grupie pięcioosobowej. Kolejna uwaga: gospodarze wygrali dziewięć z ostatnich 10 meczów z serii.

Popołudnie: nr 17 Tennessee (5-1, 2-1 SEC) i nr 11 Alabama (6-1, 4-0), 15:30, CBS: Zeszłoroczny film przerwał passę 15 porażek Tennessee z Bamą. Obie drużyny mają jednak w tym sezonie nową tożsamość. Czy The Tide odzyska kontrolę nad serialem?

Primetime: nr 2 w Michigan (7-0, 4-0 Big Ten) w Michigan State (2-4, 0-3), 19:30, NBC: W związku z tym narasta presja. Oprócz najnowszych doniesień ze stanu Michigan, jest to pierwszy wyjazd Wolverines do East Lansing od czasu ich rozdzierającej serce porażki w 2021 r. Ciemną chmurą nad tym wszystkim jest oczywiście zeszłoroczny incydent w tunelu, który wywołał wiele pytań: czy ta rywalizacja również stać się toksycznym??

Gwiazdy FCS: Dakota

Cztery programy w Dakocie (Dakota Południowa, Stan Dakota Południowa, Dakota Północna i Stan Dakota Północna) miażdżą konkurencję. Jedyne porażki (poza meczami między sobą) miały miejsce z Boise State i Missouri. Wszystkie znajdują się w pierwszej piętnastce drużyn FCS, a SDSU zajmuje pierwsze miejsce w historii. Obrońca tytułu Jackrabbits ma pięć najlepszych wyników w ataku i obronie.

  • Południowa Dakota w Indianie, 13:00, ESPN+
  • Stan Dakota Południowa w południowym Illinois, 15:00, ESPN+
  • Zachodnie Illinois w stanie Dakota Północna, 15:30, ESPN+
  • Północna Dakota w Północnej Iowa, 17:00, ESPN+
READ  Ławka White Sox Luisa Roberta, bo mu nie zabrakło

Najlepsze zakłady autorstwa Austina Mocka

Penn State – Ohio State (-105), pierwsza połowa do lat 22: „Nie mam zbyt dobrej opinii na temat tego meczu, ale w tym przypadku oba ataki są przeciwko niemu. Należy wziąć pod uwagę fakt, że obie drużyny powoli rozpoczynały mecze w ataku i być może będziemy musieli poczekać do drugiej połowy na fajerwerki.

Tennessee w Alabamie (-115), poniżej 48,5: „Mój model jest wielkim fanem obrony Alabamy, zwłaszcza jej obrony biegowej. Tennessee będzie miało trudności z odniesieniem sukcesu w parterze i nie podobają mi się jego szanse na znalezienie strefy końcowej, jeśli jest jednowymiarowa. W ataku Alabamy również występowały problemy z punktacją. Mecz stanowi wyraźny kontrast w stosunku do zeszłorocznej strzelaniny w Knoxville.

Duke +14,5 (-110) na Florydzie: „To zależy całkowicie od tego, czy Leonard będzie w stanie odejść, co wierzę, że tak się stanie. Ufam jednak, że Mike Elko i jego obrona będą przygotowani, aby mimo wszystko spowolnić atak Seminoles. Duke ma wyjątkową obronę podań, a zwalnianie jest kluczowe najskuteczniejsza część ataku stanu Floryda jest niezbędna, aby utrzymać się w zasięgu dwóch bramek.