28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jose Altuve i Astros ogłuszają Rangersów po chaosie i wyrzuceniu z ALCS Game 5

Jose Altuve i Astros ogłuszają Rangersów po chaosie i wyrzuceniu z ALCS Game 5

On gra

ARLINGTON, Teksas – Seria mistrzostw ligi amerykańskiej, w której rywalizowało dwóch rywali ze stanu, przekształciła się z jednorodnej, przez kontrowersyjną, aż do szalonej – aż do chwili, gdy jeden z najlepszych zawodników posezonowych w historii baseballu w końcu przywrócił porządek.

W oszałamiających ostatnich czterech rundach, podczas których doszło do dwóch potężnych zamachów kijem, trzech zmian prowadzenia i oczyszczenia ławek, a wszystko to w czasie, gdy przewaga drużyny ALCS odnalazła równowagę, ostatnie słowo należało do José Altuve. Jego trzy runy u siebie na lewym boisku bliżej Rangersów, Jose Leclerca, w górnej części dziewiątego miejsca, dały Astros zwycięstwo 5-4 w piątym meczu, dzięki czemu ich sezon był podłączony do aparatury podtrzymującej życie i po raz kolejny znaleźli się u progu świata. seria.

Było to 26. home run Altuve, jego drugi w historii play-offów pierwszej ligi i należy do jego najbardziej pamiętnych.

Dla Rangersów był to kolejny okropny rozdział w historii posezonowej, który ostatecznie zakończył się ukąszeniami węży.

Byli na dobrej drodze, obejmując prowadzenie 4:2 po trzech runach u siebie Adulisa Garcii i jednym stracie w pierwszej szóstej tercji. Mieli także przewagę moralną, gdy zastępca Astros, Bryan Abreu, zdawał się pomścić słynny kolec nietoperza Garcii, uderzając go w żebra w końcówce ósmej rundy.

Garcia natychmiast stanął twarzą w twarz z bramkarzem Martinem Maldonado, zakładając, że boisko było odwetem – być może z powodu stanowczej świętowania Garcii lub lipcowej bójki pomiędzy obiema drużynami.

Nastąpił chaos.

Ławki zostały oczyszczone, a wokół bazy domowej zebrało się kołyszące się morze ludzkości. Sędziowie wyrzucili zarówno Abreu, jak i Garcię – wyrzucenie tego ostatniego nie było od razu jasne – a wściekła reakcja menadżera Astros, Dusty’ego Bakera na wyrzucenie Abreu, spowodowała, że ​​on również otrzymał bardzo szybki but.

Opóźnienie prawdopodobnie nie pomogło Leclercowi, który oddał singiel i spacer na rzecz uderzających Yannera Diaza i Jonathana Singletona, założył Altuve. Wywołało to obustronny wrzask wśród niedowierzającego tłumu liczącego 41 519 osób na stadionie Globe Life Field.

Astro prowadzi.

Koniec dziewiątego nie był piknikiem: Mitch Garver i Jonah Heim przenieśli go na szczyt kolejności – tak jak Astros na górze kadru – i zbliżyli Heat do Astros do Ryana Pressleya.

Jednak w przeciwieństwie do Leclerca Pressley – powołany w miejsce zbombardowanego Abreu – uspokoił burzę. Marcus Semien w kolejce był krótki. Corey Seager uderzył piłkę głęboko w środek.

Nowicjusz Evan Carter uderzył zamachem.

koniec gry. Przewaga Astro. I porządek został – na razie – utrzymany w kolejności dziobania Lone Star.

Oto jak przebiegał mecz 5:

Po tym, jak zastępca Rangersów, Jose Leclerc, oddał jednego i zaczął dziewiątą rundę, Jose Altuve trafił homera za trzy runy i dał Astros prowadzenie 5-4.

Był to 26. home run Altuve po sezonie i drugi co do wielkości w historii baseballu.

ARLINGTON, Teksas – To była zacięta, ale cywilna bitwa o stan Lone Star w serii mistrzostw ligi amerykańskiej. Ale zła historia, jeden zamach kijem i jedno dźgnięcie w żebra szybko to zmieniły.

READ  Zawieszenie piłki za piłką Indie kontra Indie Zachodnie, Indie Zachodnie kontra Indie Seria T20I, 5. T20I

Zwolniony z Houston Astros, Brian Peña, uderzył zapolowego Texas Rangers Adelis Garcię w żebra przy pierwszym uderzeniu kijem w ósmej rundzie, dwie rundy później po tym, jak Garcia dał Rangersom prowadzenie 4-2 po trzech home runach w decydującej fazie . Gra 5.

Garcia natychmiast powąchał zamiar, odwracając się i szczękając łapaczowi Astros, Martinowi Maldonado, gdy obaj zmierzyli się pod maską. Fotele zostały zdezynfekowane. Byki zostały oczyszczone. Zawodnicy wychodzili z meczu tunelem pod budynkiem klubowym i wychodzili na boisko ubrani w różne stroje.

Ostatecznie menedżer Abreu, Garcia i Astros Dusty Baker zostali zwolnieni.

Feud Astros z Garcią sięga lipca, kiedy po wielkim szlemie Garcii wybuchła bójka na ławce, która zwiększyła prowadzenie Teksasu do 13-3. Maldonado i Garcia przemawiali tego dnia, po raz kolejny na tej najwspanialszej scenie.

Obserwuj, aby otrzymywać aktualizacje na żywo Piąty mecz ALCS:

ARLINGTON, Teksas – Justin Verlander przez prawie całe popołudnie trzymał drużynę Texas Rangers i 41 519 kibiców w spokoju. A potem go zaatakowali.

Środkowi obrońcy Rangersów — Corey Seager, Evan Carter i Adulis Garcia — wskoczyli na Verlandera z podwójną i pojedynczą bramką oraz homerem Garcii za trzy runy, przerywanym zdecydowanym atakiem na pałkę, gdy Rangersi objęli prowadzenie 4:2 szósta runda ALCS Game 5 w czwartek.

Verlander, który w ciągu pięciu rund zanotował zaledwie trzy trafienia, został wyrzucony z gry po singlu Josha Younga, nie będąc w stanie utrzymać prowadzenia 2:1, które objął chwilę wcześniej.

Rangersom brakuje teraz zaledwie dziewięć punktów do objęcia prowadzenia 3:2 z Houston, a szósty mecz odbędzie się w niedzielę.

ARLINGTON, Teksas – Corey Seager wykonał kilka świetnych zagrań na krótkim przystanku w ALCS. Jednak nietrafiona dała Houston Astros prowadzenie 2:1 w szóstej rundzie kluczowego piątego meczu w czwartek.

Gdy biegacze byli w zakrętach, a jeden wypadał, Jose Abreu uderzył krótkiego skoczka, który pożarł Seagera, umożliwiając Alexowi Bregmanowi zdobycie zielonego gola. Spektakl był czymś więcej niż tylko ogromnym sukcesem.

Po spacerze starter Jordan Montgomery skończył po 5 1/3 rundzie, pozostawiając za sobą załadowane bazy. Jednak zastępujący Josh Spurs skierował Chase’a McCormicka na płytki lot w prawo, a Marcus Semien wykonał dobre nurkowanie na obrońcy Jeremy’ego Peñy, a drużyna Astros została uwięziona na trzech biegaczach.

ARLINGTON, Teksas — Po prawie pięciu rundach i odrobinie trudnych spraw, Texas Rangers w końcu wylądowali na Justinie Verlanderze.

Pierwszy bazowy Nathaniel Lowe wjechał szybką piłką z prędkością 95 mil na godzinę na lewe boisko i miał jej wystarczająco dużo, aby wymknąć się lewemu obrońcy Houston Astros Chasowi McCormickowi, a Rangersi zremisowali 1:1 w piątym meczu ALCS.

Nawet wtedy Verlander oddał tylko jedno trafienie i spacer i pokonał startera Teksasu, Jordana Montgomery’ego, którego jedyną wadą był home run z Alexem Bregmanem, który w pierwszym biegu u siebie przegrał.

READ  Źródła: Gwiazda zespołów specjalnych Jets, Justin Hardy, nie będzie grać przez 4–6 tygodni

Pomimo remisu Verlander i drużyna Astros są w dobrej formie: w pięciu rundach i liczbach rzucił zaledwie 68 narzutów, aby przekazać piłkę najlepszym zawodnikom Houston.

ARLINGTON, Teksas — Po dwóch doskonałych rundach drużyna Texas Rangers nagle miała Justina Verlandera dokładnie tam, gdzie go oczekiwała: spacer, singiel, wicemistrzowie na pierwszym i trzecim miejscu oraz czołowy zawodnik z jednym odpadnięciem na trzecim miejscu.

Po dwóch rzutach było po wszystkim.

Sluggers Marcus Semien i Corey Seager zamachnęli się po pierwszym narzucie Verlandera i obaj wyskoczyli, Semien do pierwszej bazy, a Seager na płytkie lewe boisko i wykorzystał złotą okazję.

Verlander rzucił 35 narzutów w ciągu trzech rund, a najlepsi gracze Houston – Hector Neres, Brian Abreu, Ryan Pressley – byli wypoczęci i gotowi na ten kluczowy mecz nr 5.

Choć to dopiero początek sezonu, Rangersi mogą wkrótce zacząć odczuwać presję związaną z rzucaniem Astros.

– Gaby Lakis

ARLINGTON, Teksas – Trzeci mecz z rzędu Texas Rangers będą musieli zmierzyć się z wczesnym deficytem na własnym stadionie. Czy to oznacza, że ​​przewidywana jest trzecia strata ALCS?

Zawodnik drużyny Houston z numerem 3, Alex Bregman, wbił piłkę w lewe boisko po piątym lewym narzucie Jordana Montgomery’ego w czwartym meczu, a drużyna Astros objęła prowadzenie 1:0, po czym przekazała piłkę Justinowi Verlanderowi w swoim 38. starcie po sezonie .

Wzór jest znajomy.

Astros prowadzili 3:0 po dwóch rundach trzeciego meczu i jednej rundzie czwartego meczu i obaj przejęli, odrabiając deficyt ALCS 2-0. Dzisiejszy zwycięzca zyskuje niezwykle ważną przewagę 3:2, zanim cała drużyna wyruszy do Houston na 6. mecz w sobotę.

– Gaby Lakis

ARLINGTON, Teksas – W ośmiu meczach posezonowych Yordan Alvarez z drużyny Astros uderza obecnie 0,419 (13 z 31), osiąga bazę z wynikiem 0,471 i zdobywa 13 runów. Nie znajdzie się to w zapisie play-offów, ale niech zapis odzwierciedli, że uderzający przed nim i za nim w składzie łącznie zdobyli pięć serii.

Po nokaucie 2:0 w pierwszym meczu ALCS, Astros w kolejnych trzech meczach zdobyli cztery, osiem i 10 runów. Duma powraca, głównie za sprawą pałkarza sprzątającego, który często porusza się w ciszy, ale może dać Bryce’owi Harperowi szansę na bycie najskuteczniejszym pałkarzem w grze.

„Alvarez jest teraz w ogniu. „Jest najlepszym pałkarzem na świecie” – mówi zapolowy Chas McCormick, którego trzeci home run w karierze po sezonie dał Houston prowadzenie 9-3. „Więc kiedy nasz facet odejdzie, a my zdobędziemy Altuve i Jose Abreu, otrzymamy jedną z najlepszych drużyn na świecie.

„Po tym, jak Alvarez uderzał tak, jak uderzał wcześniej, nic nie może nas teraz powstrzymać”.

READ  Peyton Manning chce zwrotu prezentów emerytalnych Toma Brady'ego

Astro vs. Rangersi, prawdopodobni miotacze w ALCS Game 5

Houston Astro

Początkowy miotacz: RHP Justin Verlander – 13-8, 2,28 ERA w sezonie zasadniczym; 1,42 w 12 rundach posezonowych

 1. Jose Altuve (z prawej) 2B
 2. Mauricio Dupont (z prawej), CF
 3. Alex Bregman (z prawej) 3B
 4. Yordan Alvarez (z lewej) dr
 5. Jose Abreu (z prawej) 1b
 6. Kyle Tucker (z lewej) RF
 7. Chas McCormick (z prawej) LF
 8. Jeremy Peña (po prawej) SS
 9. Martin Maldonado (z prawej) C

strażnicy Teksasu

Początkowy miotacz: LHP Jordan Montgomery – 10-11, 3,20 ERA w sezonie zasadniczym; 2-0, 2,08 ERA w 17⅓ rundach posezonowych

 1. Marcus Semien (R) 2B
 2. Corey Seager (po lewej) SS
 3. Evan Carter (po lewej) LF
 4. Adulis Garcia (R) RF
 5. Leodi Taveras (S) CF
 6. Josh Jung (z prawej) 3b
 7. Nathaniel Lowe (po lewej) 1b
 8. Mitch Garver (z prawej) DH
 9. Jonasz Heim (S) ok

ARLINGTON, Teksas – Dla Jose Altuve pierwsze 100 występów w fazie play-off jest już zapisanych. Jak daleko może posunąć się kolejne stulecie gier?

Potężny Houston Astros rozpoczął piątek od piątego meczu American League Championship Series na stadionie Globe Life Field. Altuve i Astros dzieli dziesięć lat od przegrania 110 meczów i od tego czasu odnoszą niemal nieprzerwane sukcesy.

Mając 33 lata Altuve wydaje się równie zdolny do przetrwania po sezonie jak zawsze: zaliczył trzy trafienia w wygranym 10:3 meczu z Houston w czwartym meczu i miał pięć strikeoutów w ostatnich dziewięciu uderzeniach. Częściowo dzięki stale rosnącemu katalogowi występów posezonowych znajduje się w czołówce niemal każdej kategorii ofensywnej.

Trzy runy zdobyte w czwartym meczu pozwoliły mu wyprzedzić Berniego Williamsa i zająć drugie miejsce w historii play-offów. Ma przed sobą długą drogę w 85 rundach, aby zdobyć 111 dla lidera wszechczasów Dereka Jetera. Altuve zajmuje również drugie miejsce w karierze home run z 25 i czwarte pod względem trafień (112) i dodatkowych trafień bazowych (45).

Umowa z Altuve obowiązuje do 2024 r., a Astro nie wykazują żadnych oznak spowolnienia.

„Jestem wdzięczny, że mogę tu rozegrać tak wiele meczów w fazie play-off” – mówi Altuve w piątek przed piątym meczem. „I tak, nie mogę się pogodzić z niektórymi trafieniami, zawodnikami i indywidualnymi statystykami (liderami) w fazie play-off, ale za każdym razem, gdy możesz grać, myślisz o wygranej.

„Mogę powiedzieć, że statystyki coś znaczą, ponieważ pomagasz drużynie, ale ostatecznie nie są one najważniejszym wydarzeniem. Chodzi o zwycięstwo”.

Dużo tego też. Tylko miotacze Braves, Tom Glavine i John Smoltz, pojawili się w siedmiu kolejnych seriach League Championship Series, podobnie jak Altuve i trzecibazowy Alex Bregman. Astros dzielą dwa zwycięstwa od piątego występu w World Series w tej serii.

Minęło szybko – i nadal porusza się szybko, zbyt szybko, aby Altuve mogło je odwrócić.

„Możesz mnie zapytać ponownie, gdy już wszystko się skończy” – mówi o swoich najbardziej pamiętnych chwilach w tym odcinku. Może będę miał lepszą odpowiedź. „Po prostu cieszę się wszystkim”.