26 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Stadion Salt Lake City, o świcie wyszukuje „tymczasowy dom” dla drużyny A

Stadion Salt Lake City, o świcie wyszukuje „tymczasowy dom” dla drużyny A

Szacowany czas czytania: 4-5 minut

SALT LAKE CITY — Major League Baseball może przybyć do Utah znacznie wcześniej, niż ktokolwiek się spodziewał.

Władze Oakland Athletics mają w tym tygodniu odwiedzić Smith Ballpark jako potencjalny tymczasowy dom, zanim nowy stadion drużyny w Las Vegas będzie gotowy. O sprawie poinformował w czwartek „Las Vegas Review-Journal”.Cytując „kogoś, kto ma wiedzę na temat tej podróży”.

Władze miasta potwierdziły, że istnieje zainteresowanie przekształceniem Smith Ballpark w „tymczasowy dom” dla drużyny, ale może to nie być jedyny rozważany stadion w Utah.

Tymczasem dyrektor generalny Larry'ego H. Millera, Steve Starks, wydał w piątek oświadczenie, w którym potwierdził, że w czwartek firma gościła dyrektorów zespołów „i pokazała, że ​​możemy zaspokoić ich potrzeby na boisku” poprzez budowę nowego stadionu w centrum południowej Jordanii.

The A's ogłosili w zeszłym roku, że przeniosą się do Las Vegas, ale nowy stadion Nevady ma zostać ukończony dopiero w 2028 roku, a jego dzierżawa w Oakland wygasa z końcem tego sezonu.

Andrew Wittenberg, rzecznik burmistrz Salt Lake City Erin Mendenhall, odmówił podania szczegółów, ale w piątek potwierdził KSL.com, że miasto jest zainteresowane umożliwieniem drużynie „A” gry w Smith's Ballpark, podczas gdy drużyna przebywa w przerwie między domami.

„Burmistrz Mendenhall zawsze powtarzał, że Salt Lake City to miasto należące do wielkiej ligi i wierzy, że Smith's Ballpark będzie wspaniałym tymczasowym domem dla zawodników z piątki. Nawet na krótki czas liga MLB może być katalizatorem dla okolicy” – stwierdził w oświadczeniu. .

Wittenberg dodała, że ​​miasto nie może komentować „żadnych toczących się obecnie rozmów na temat Major League Baseball”, ale „nie może się doczekać dnia, w którym w Salt Lake City rozegrany zostanie mecz Major League Baseball”.

Z drugiej strony, według Starksa Miller był w „regularnym kontakcie” z „A” również na stadionie Daybreak. Zgodnie z tym scenariuszem drużyna A's zagrałaby na stadionie Daybreak, podczas gdy należąca do firmy Salt Lake Bees pozostanie na stadionie Smith's Ballpark do 2027 roku.

READ  Gwiazda tenisa, Naomi Osaka, współpracuje z LeBronem Jamesem, aby założyć firmę medialną

„Ten nowy stadion będzie zaspokajał potrzeby zawodników z grupy A i był w centrum ich uwagi. Będzie oferował wspaniałe widoki na boisko i góry Wasatch, jest łatwo dostępny z korytarza Mountain View Corridor i TRAX oraz znajduje się w najszybszym rozwijającą się część hrabstwa Salt Lake” – powiedział Starks. „Nasze unikalne rozwiązanie zapewni, że Two Stadiums Baseball pozostanie na rynku Salt Lake, podczas gdy Salt Lake Bees powrócą do Smiths Ballpark na dodatkowe sezony”.

„Las Vegas Review-Journal” doniósł również, że w czwartek rodzina A odwiedziła Sutter Health Park w Sacramento w Kalifornii. Rozważane jest Las Vegas Ballpark, siedziba drużyny Las Vegas Aviators, ich spółki zależnej Triple-A, podobnie jak Oracle Park w San Francisco i stadion Greater Nevada w Reno w stanie Nevada, podało dziennik.

Wybór tymczasowego domu należy do A i nie ma jasnego harmonogramu, kiedy zostanie podjęta decyzja.

Jednak obie opcje Utah pasują do harmonogramu drużyny A.

Podobnie jak A's w Oakland, umowa najmu Salt Lake City z Larrym H. Millerem wygasa w tym roku. Ostatni mecz drużyny u siebie zaplanowano na 22 września przed przeniesieniem się do Daybreak. Jeśli drużyna A wybierze Smith's Ballpark lub Daybreak Stadium, nie będzie musiała dzielić boiska z inną drużyną.

Tymczasem Wittenberg powiedział, że dodatkowy stadion baseballowy nie zmieni długoterminowej przyszłości dzielnicy Ballpark w Salt Lake City. Urzędnicy Agencji Przebudowy Salt Lake City kierują wysiłkami dotyczącymi przyszłości Smith Ballpark; Przyznają jednak, że jakiekolwiek nowe przeznaczenie stadionu nadal może być odrzucone, nawet jeśli ostateczny plan lokalizacji został już wybrany.

Na stadionie można nadal organizować festiwale i wydarzenia do czasu sfinalizowania przyszłych planów, powiedziała Corinne Piazza, kierownik projektu agencji, na posiedzeniu Zarządu Społeczności Ballpark na początku tego miesiąca.

„Burmistrz Mendenhall poważnie podchodzi do swojego zaangażowania na rzecz mieszkańców dzielnicy Ballpark i pragnie kontynuować realizację długoterminowej strategii, która priorytetowo traktuje całoroczne uruchomienie tego obiektu” – powiedział Wittenberg.

READ  Deion Sanders tęskni za NFL z powodu braku HBCU w projekcie

Nie zmienia to również długoterminowych planów MLB.

Miller kieruje wysiłkami zmierzającymi do stałego przeniesienia ligi MLB do Salt Lake City. Ich plan, wspierany przez koalicję prominentnych przywódców i mieszkańców Utah, przewiduje budowę nowego stadionu dla potencjalnego zespołu ds. rozbudowy, który miałby być zlokalizowany w powstającej dzielnicy energetycznej Salt Lake City po zachodniej stronie.

Oczekuje się, że liga MLB rozpocznie w tym roku ekspansję na większą skalę.

Powiązane historie

Najnowsze historie ekspansji MLB w Utah

Carter Williams to wielokrotnie nagradzany reporter piszący dla KSL.com wiadomości ogólne i zagraniczne, historię i sport.

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować