21 maja, 2024

The Bees przekładają początek meczu Diamondbacks vs.  Dodgers na Chase Field

The Bees przekładają początek meczu Diamondbacks vs. Dodgers na Chase Field

We wtorek wieczorem wokół Chase Field panowało zamieszanie i to nie tylko dlatego, że Shohei Ohtani i Dodgers byli w mieście.

Chwilę przed 18:40 drużyna Diamondbacks ogłosiła, że ​​wtorkowy mecz został przełożony z powodu kolonii pszczół, która utworzyła się w siatce za bazą domową.

To już drugi przypadek w tym sezonie, kiedy mecz Diamondbacks u siebie został opóźniony, mimo że stadion rozgrywany był na stadionie z rozsuwanym dachem, który sprawia wrażenie chronionego przed żywiołami. Pod koniec marca jeden z meczów pokazowych przeciwko Guardians został odwołany z powodu ulewy w połowie meczu, ponieważ obecnie w obecności fanów nie można było zamknąć dachu.

To także nie pierwszy raz, kiedy Bees mają wpływ na ważny mecz ligowy. W 2023 roku mecz pomiędzy Orioles i Rockies został przerwany podczas pierwszych rund z powodu roju w pobliżu wybiegu. W 2019 roku mecz pomiędzy The Reds i Giants został opóźniony o 20 minut z powodu roju w pobliżu bazy domowej. W 2013 roku drużyny Mariners i Angels zostały wyłączone na 23 minuty z powodu roju w pobliżu muru boiska. W 2014 roku mecz DBacks-Giants na stadionie Chase Field został zakłócony przez pszczoły.

Jednak żaden z tych rojów nie stworzył roju tak dużego jak ten w Chase Field we wtorek wieczorem, co wywołało ciągłe dyskusje wśród sędziów, obsługi naziemnej i obu sztabów trenerskich. Około 40 minut po rozpoczęciu opóźnienia drużyna Diamondbacks ogłosiła, że ​​czeka na przybycie zawodowego pszczelarza i „oczekuje wznowienia gry natychmiast po pomyślnym usunięciu ula”.