22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

OpenAI sprawia, że ​​ChatGPT jest „bardziej bezpośredni i mniej gadatliwy”

OpenAI sprawia, że ​​ChatGPT jest „bardziej bezpośredni i mniej gadatliwy”

Kredyty obrazkowe: Nikos Pikiaridis/NoorPhoto/Getty Images

ChatGPT, wirusowy chatbot OpenAI oparty na sztucznej inteligencji, właśnie otrzymał dużą aktualizację.

OpenAI ogłosiło dzisiaj, że użytkownicy Premium ChatGPT — klienci płacący za ChatGPT Plus, Team lub Enterprise — mogą teraz korzystać ze zaktualizowanej i ulepszonej wersji GPT-4 Turbo, jednego z modeli obsługujących konwersacyjne doświadczenie ChatGPT.

Ten nowy model („gpt-4-turbo-2024-04-09”) niesie ze sobą ulepszenia w pisaniu, matematyce, logicznym rozumowaniu i programowaniu, twierdzi OpenAI, a także bardziej nowoczesną bazę wiedzy. Był szkolony na publicznie dostępnych danych do grudnia 2023 r., w przeciwieństwie do poprzedniej wersji GPT-4 Turbo dostępnej na ChatGPT, której termin realizacji przypadał na kwiecień 2023 r.

„Podczas pisania za pomocą ChatGPT [with the new GPT-4 Turbo]Odpowiedzi będą bardziej bezpośrednie, mniej szczegółowe i będą zawierały bardziej konwersacyjny język” – napisał OpenAI w poście na X.

Aktualizacja ChatGPT — następująca po wtorkowym wprowadzeniu przez GA nowych modeli w OpenAI API, w szczególności GPT-4 Turbo z Vision, który dodaje możliwości rozumienia obrazu do GPT-4 Turbo obsługującego wyłącznie zwykły tekst — pojawia się po nieciekawym tygodniu dla OpenAI.

Przygotowanie raportów Jak ujawnił The Intercept, Microsoft zademonstrował model przetwarzania tekstu na obraz DALL-E OpenAI jako narzędzie na polu bitwy dla amerykańskiej armii. i, Według W artykule opublikowanym w magazynie The Information OpenAI zwolniło niedawno dwóch badaczy – w tym sojusznika głównego naukowca Ilyi Sutskevera, który był jednym z tych, którzy nawoływali do obalenia dyrektora generalnego Sama Altmana pod koniec ubiegłego roku – za rzekomy wyciek informacji.

READ  Darmowe DLC do Sonic Frontiers z datą premiery, klasyczny Sonic