19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Discord eliminuje programistów i serwery emulatorów Nintendo Switch

Discord eliminuje programistów i serwery emulatorów Nintendo Switch

Złoczyńca Marvela, Thanos, podnosi Nintendo Switch, gdy dziennik Yuzu znika z ekranu.

zdjęcie: Nintendo/Marvel/Yuzu

Walka z emulacją Nintendo Switch jeszcze się nie skończyła. the Mario Producent nabył czołowe oprogramowanie symulacyjne Yuzu Jaskinia, zamknięta, pchana 4 marca, a obecnie popularna platforma czatowa Discord podobno niszczy konta i serwery należące do innych twórców emulatorów Nintendo Switch.

według krawędź, Discord wyłączył wszystko, co było powiązane z Suyu i Sudachi, dwoma emulatorami Nintendo Switch, które pojawiły się po tym, jak Nintendo rozwiązało gang Yuzu na początku marca. Dotyczy to zarówno serwerów emulatorów znajdujących się na platformie, jak i kont powiązanych z programistami pracującymi nad oprogramowaniem. Twórcy tej technologii powiedzieli, per krawędźOtrzymali jedynie „niejasne wiadomości” od Discorda dotyczące przekazywania treści rzekomo naruszających prawa własności intelektualnej. O tym oświadczyła dyrektor ds. komunikacji produktów firmy Kellen Sloan krawędź Działa to po prostu zgodnie z normalnymi procesami dotyczącymi żądań usunięcia treści na podstawie ustawy DMCA.

„Discord odpowiada na wszystkie zgodne z prawem i ważne żądania DMCA i stosuje się do nich” – stwierdził Sloan w oświadczeniu. krawędź. „W tym przypadku również pojawił się nakaz sądu nakazujący usunięcie tych materiałów, a my podjęliśmy działania zgodne z postanowieniem sądu”.

10 kwietnia programista Sudachi, Jarrod Norwell, opublikował na X/Twitterze zdjęcie e-maila na Discordzie. W e-mailu napisano, że konto Norwella zostało wyłączone, ponieważ firma stwierdziła, że ​​„naruszało”. [Discord’s] Rzekome „Warunki korzystania z usługi lub Wytyczne dla społeczności”[sharing] Treści naruszające czyjąś własność intelektualną lub inne prawa” – stwierdził Norwell krawędź Nie podano żadnych innych informacji, a on twierdził, że Sudachi nie zrobił nic złego. W rzeczywistości twórcy emulatora krawędź Powiedzieli, że wszyscy ciężko pracowali, aby zmienić kod, aby mieć pewność, że Nintendo ich nie widzi. Wątpliwe jest również, czy istnienie serwerów Discord narusza cokolwiek z nakazu sądowego i czy ich usunięcie jest zgodne z polityką Discord.

Kotaku Skontaktowałem się z Discordem, Nintendo i kilkoma powiązanymi twórcami emulatorów, aby uzyskać komentarz.

Wygląda na to, że Nintendo nie zwalnia tempa w dążeniu do nieustannej emulacji. Legenda Zeldy: Łzy Królestwa On był Został nielegalnie pobrany ponad milion razy Całe półtora tygodnia przed premierą 12 maja 2023 r. w formie, w którą można grać wyłącznie za pośrednictwem tej emulacji (przed sprzedażą w ponad 20 milionach egzemplarzy w ciągu roku). Tak, Nintendo naprawdę nienawidzi tych rzeczy.

READ  Mysz Logitech Vertical Lifting Mouse działa świetnie, ale szybko się brudzi