28 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nvidia wydaje się niektórym tania, ponieważ rajd jest zatrzymany na 220%.

Nvidia wydaje się niektórym tania, ponieważ rajd jest zatrzymany na 220%.

(Bloomberg) — Byki Nvidii zaczynają rzucać rzadko używanym przymiotnikiem na określenie akcji, które w ciągu niecałego roku wzrosły ponad trzykrotnie: tanie.

Najczęściej czytane w serwisie Bloomberg

Takiego zdania są inwestorzy, tacy jak Alec Young, główny strateg inwestycyjny w Mapsignals, który od lata obserwuje, jak akcje Nvidii oscylują wokół 100 dolarów, po czym w sierpniu wzrosły do ​​prawie 500 dolarów. Jednak w obliczu ciągłego wzrostu szacunków zysków, cena Nvidii w stosunku do oczekiwanych zysków spadła do najniższego poziomu od połowy 2022 roku.

„Akcje są w rzeczywistości bardzo tanie” – stwierdził Young, dodając, że stosunek ceny do zysku jest niższy niż szacowana stopa wzrostu spółki, co jest rzadkością.

Michael Sansottera, dyrektor ds. inwestycji w Silvant Capital Management, również umieszcza wycenę Nvidii w grupie taniej.

„Rośnie szybciej niż zdecydowana większość innych firm” – stwierdził. „Jest stosunkowo niedrogi.”

Akcje Nvidii wzrosły w piątek aż o 2,1%, co oznacza drugi z rzędu tygodniowy wzrost.

Oczywiście wycena Nvidii zależy od zysków, które nie zostaną jeszcze zrealizowane w branży, która nawet byki uznają za wysoce cykliczną. W ujęciu kroczącym wycena Nvidii jest około 35-krotniejsza niż w przypadku jej sprzedaży, co czyni ją najdroższą w historii akcją spółki S&P 500. Cadence Design zajmuje drugie miejsce przy cenie o połowę niższej, a standardowa średnia wynosi 2,4 razy.

To zbyt drogie w oczach wielu inwestorów, w tym Cathie Wood z Ark Investment Management, która we wrześniu stwierdziła, że ​​Nvidia to kosztowny i oczywisty sposób na handel sztuczną inteligencją. W ostatnich miesiącach fundusze ETF zarządzane przez Wooda sprzedały akcje Nvidii. Robert Arnott, założyciel Research Affiliates LLC, postrzega Nvidię jako potencjalną bańkę, której „ceny przekraczają perfekcję”.

Nvidia opublikuje raport o wynikach 21 listopada, a inwestorzy będą uważnie śledzić to, co firma ma do powiedzenia na temat Chin, w związku z zaostrzeniem przez Stany Zjednoczone ograniczeń w sprzedaży zaawansowanych półprzewodników. Akcje Nvidii wzrosły w czwartek po raporcie chińskich mediów państwowych, w którym podano, że producent chipów planuje wprowadzić na rynek w kraju trzy nowe chipy oparte na sztucznej inteligencji.

READ  Nadmiar fałszywych profili na LinkedIn stawia HR przed botami – Krebs in Security

Dla Davida Klinka, starszego analityka akcji w Huntington Private Bank, perspektywy wzrostu Nvidii wydają się pozostać dobre. Powiedział jednak, że wszelkie oznaki spowolnienia spowodują problemy dla akcji.

„To naprawdę szybki wzrost w przyszłości i w tym przypadku należy utrzymać coś, co wygląda na okazyjną wycenę” – powiedział Klink.

Wykres techniczny na dzisiaj

Prognozy zysków dużych firm technologicznych to kolejny powód, dla którego osiągają one lepsze wyniki niż mniejsze firmy. Według danych Bloomberga grupa, wraz z szacunkami konsumentów, należy do największych zwycięzców tego sezonu wyników. Szacunki analityków za 12 miesięcy dotyczące zysków technologicznego indeksu Nasdaq 100 w porównaniu do małej spółki Russell 2000 osiągnęły rekordowy poziom.

Najważniejsze historie technologiczne

  • Microsoft poinformował, że dostęp do popularnego oprogramowania do czatowania ChatGPT firmy OpenAI został przywrócony po tym, jak był chwilowo niedostępny dla pracowników, co określił jako incydent.

  • Trade Desk Inc. odmówił. wzrósł aż o 31% w rozszerzonym obrocie w czwartek po tym, jak cyfrowa platforma reklamowa podała słabą prognozę przychodów na bieżący kwartał, wysyłając ostrzeżenie o kondycji rynku reklamowego.

  • Walt Disney Co. po raz drugi w ciągu dwóch tygodni zmienił harmonogram premier filmów, ogłaszając opóźnienia w kilku zdjęciach po rozstrzygnięciu ogólnobranżowego sporu kontraktowego ze strajkującymi aktorami.

  • Firma Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. odnotowała pierwszy miesięczny wzrost sprzedaży od lutego, potwierdzając oczekiwania, że ​​światowy rynek chipów jest o krok od stopniowego ożywienia po minimach z czasów Covid-19.

  • Semiconductor Manufacturing International Corp. ostrzegł, że oczekiwane ożywienie na rynku smartfonów nastąpi dopiero za rok, a napięcia geopolityczne powodują niebezpieczny nadmiar mocy produkcyjnych na świecie w zakresie produkcji chipów.

Zarobki w piątek

-Z pomocą Subrata Patnaika i Sagariki Jaisinghani.

(Aktualizacja ruchu akcji po otwarciu rynku.)

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

READ  Elon Musk zgadza się z tweetem mówiącym „Gra jest fałszywa”, jeśli nie może kupić Twittera

©2023 Bloomberg L.P