29 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Meta Strikes zgadza się z Tencentem w sprawie sprzedaży zestawów słuchawkowych do wirtualnej rzeczywistości w Chinach – Wall Street Journal

Meta Strikes zgadza się z Tencentem w sprawie sprzedaży zestawów słuchawkowych do wirtualnej rzeczywistości w Chinach – Wall Street Journal

Logo grupy biznesowej Meta Platforms widać w Brukseli, Belgia, 6 grudnia 2022 r. REUTERS/Yves Herman/File Photo Uzyskanie praw licencyjnych

9 listopada (Reuters) – Meta Platforms (META.O) zawarła umowę z Tencent Holdings (0700.HK) na sprzedaż nowego, niedrogiego zestawu słuchawkowego do rzeczywistości wirtualnej (VR) w Chinach w ramach próby powrotu na świat wirtualnej rzeczywistości. Rynek, na którym Facebook i Instagram pozostają zakazane, donosi „Wall Street Journal”. wspomniany Czwartek.

Wstępna umowa uczyni Tencent wyłącznym sprzedawcą zestawu słuchawkowego Meta w Chinach, podała gazeta, cytując źródła, dodając, że chiński producent gier wideo rozpocznie sprzedaż zestawu słuchawkowego pod koniec 2024 roku.

W raporcie nie wspomniano o potencjalnej cenie zestawu słuchawkowego.

Pekin zakazał korzystania z Facebooka i Twittera w połowie 2009 roku po krwawych zamieszkach w zachodnim regionie Xinjiangu, które według władz zostały wywołane przez portale społecznościowe.

Umowa na VR daje Meta szansę na powrót na chiński rynek i konkurowanie z właścicielem TikToka, firmą Bytedance, która produkuje gogle Pico VR.

Meta’s Quest jest obecnie bestsellerem w rozwijającej się dziedzinie rzeczywistości wirtualnej. Na początku tego roku firma zaprezentowała kolejną generację zestawu słuchawkowego Quest 3 do rzeczywistości mieszanej.

Według „Wall Street Journal” Meta planuje w przypadku Chin zastosować w zestawie słuchawkowym soczewki tańsze niż te w Quest 3. Ta wersja będzie sprzedawana także na innych rynkach.

W raporcie dodano, że Meta będzie miała większy udział w sprzedaży sprzętu, podczas gdy Tencent będzie generował większe przychody z treści i usług, a tańszy zestaw słuchawkowy będzie zapewniał także gry i inne aplikacje opublikowane przez chińską firmę.

Meta i Tencent nie odpowiedziały natychmiast na prośby Reutersa o komentarz.

(Reportaż: Shubham Kalia z Bengaluru; przygotowanie: Mahomet do biuletynu arabskiego) Redakcja: Rashmi Aish, Mrjank Dhaniwala i Sonia Cheema

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę