24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nieobecność Messiego na towarzyskim meczu Interu Miami wywołała okrzyki wyprzedanej publiczności i potępienie ze strony rządu Hongkongu

Nieobecność Messiego na towarzyskim meczu Interu Miami wywołała okrzyki wyprzedanej publiczności i potępienie ze strony rządu Hongkongu

Kibice w Hongkongu przybyli w niedzielę, aby obejrzeć grę Lionela Messiego.

Nie dostali tego, za co zapłacili.

Prawie 40-tysięczny tłum kibiców na stadionie w Hongkongu zaczął głośno buczeć, gdy Messi szedł wzdłuż linii bocznej w zwykłym ubraniu zamiast w mundurze po zakończeniu towarzyskiego meczu Interu Miami z drużyną Hong Kong All-Star XI. Na meczu nie pojawił się także jego kolega z drużyny, Luis Suarez.

Kibice skandowali podczas meczu: „Gdzie jest Messi?” I „Zwrot pieniędzy, zwrot pieniędzy, zwrot pieniędzy”.

Rozpętali lawinę okrzyków pod adresem właściciela drużyny i emerytowanej gwiazdy futbolu Davida Beckhama, gdy ten wygłosił oświadczenie na ekranie wideo na stadionie.

Interweniuje rząd Hongkongu

Niestawienie się doprowadziło do potępienia i wezwania Komisji ds. Głównych Wydarzeń Sportowych (MSEC) w Hongkongu do obcięcia funduszy organizatorom po tym, jak organ rządowy podał, że przekazał 1,92 mln dolarów na pomoc w zorganizowaniu meczu.

„Jeśli chodzi o nieobecność Messiego na dzisiejszym meczu, rząd, a także wszyscy kibice są bardzo rozczarowani ustaleniami organizatorów”. – czytamy w oświadczeniu MSEC. „Organizator jest winien wszystkim kibicom wyjaśnienia.

Dodał: „MSEC podejmie dalsze kroki we współpracy z organizatorem zgodnie z warunkami, które obejmują zmniejszenie kwoty finansowania w przypadku niestawienia się Messiego na meczu”.

Firma organizująca, Tatler Hong Kong, wydała w odpowiedzi własne oświadczenie, w którym wyraziła „skrajne rozczarowanie”, deklarując jednocześnie, że spodziewa się występu Messiego i Suareza.

W oświadczeniu czytamy: „Pomimo niektórych doniesień prasowych, Tatler nie miał informacji o występie ani Messiego, ani Suareza przed rozpoczęciem meczu”. „Messi i Suarez zostali uznani przez zespół medyczny za niezdolnych do gry, ku wielkiemu rozczarowaniu wszystkich, łącznie z nami”.

Messi odpadł z powodu zapalenia mięśnia przywodziciela. Suarez został odsunięty na bok Długotrwała kontuzja kolana. Dla każdego sportowcaW sobotę Messi uczestniczył w otwartej sesji treningowej. Trener Tata Martino powiedział, że został wykluczony z gry w niedzielę po ocenie przedmeczowej w hotelu drużyny.

READ  Rosenthal: Dom Alonso był w centrum rozmów biznesowych z Brewersami. Czy Mets przeniosą się poza sezonem?

Udział Messiego był promowany w celu sprzedaży biletów

To była wiadomość dla fanów, którzy przybyli na niedzielny mecz z pełnym oczekiwaniem na występ międzynarodowej gwiazdy. Według Reuterafani zapłacili za bilety aż 4800 HKD (624 USD). Tatler Hongkong Messi pojawiał się w promocjach meczu wraz z zapewnieniami, że będzie grał u boku „wszystkich czołowych gwiazd Interu Miami”.

W piątek Martino bagatelizował kontuzję Messiego, mówiąc reporterom, że „najprawdopodobniej” zagra.

„Chcemy, aby Leo grał jak najwięcej” – powiedział Martino na piątkowej konferencji prasowej. „Będziemy oceniać zawodników. Mamy nadzieję, że Leo zagra jak najwięcej minut. Zobaczymy to na jutrzejszym treningu, ale niewykluczone, że zagra w niedzielę”.

Według The Athletic nieobecność Messiego nie została ogłoszona przed meczem. Z raportu wynika, że ​​początkowo ogłoszono go jako zmiennika przed końcem meczu i wpisano go do składu drużyny. Według lokalnych doniesień kibice Na mecz pojawił się przebrany za Messiego Jako plac zabaw Spikerzy nadal promowali gwiazdy Kto miał grać. Dopiero gdy w ostatnich zmianach nie znalazł się Messi, kibice zdali sobie sprawę, że nie będą mogli zobaczyć go wchodzącego na boisko.

Martino wyjaśnił decyzję o pozostawieniu Messiego i Suareza po meczu, wyrażając jednocześnie rozczarowanie fanów.

„Cóż, Leo ma obrzęk mięśnia przywodziciela” – powiedział Martino Reutersowi. … „Kiedy spotkaliśmy się z ekipą medyczną, wyrazili oni opinię, że dzisiejszy udział piłkarza w zawodach jest zbyt niebezpieczny. W przypadku Luisa ma on problem z kolanem. Po drugim meczu w lidze obudził się spuchnięty. [Saudi] Arabska wyspa. Dlatego nie nadawał się na dzisiejszy mecz.

Dodał: „Rozumiemy rozczarowanie kibiców, którzy przybyli dzisiaj na stadion z powodu nieobecności Leo i Luisa”.

Inter Miami wygrał niedzielny mecz 4:1.