15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Jaden Rashada twierdzi, że trener Florydy Billy Napier złożył „fałszywe obietnice” i inne osoby w pozwie

Jaden Rashada twierdzi, że trener Florydy Billy Napier złożył „fałszywe obietnice” i inne osoby w pozwie

Były rozgrywający z Florydy Jaden Rashada złożył pozew przeciwko trenerowi Gators Billy’emu Napierowi, byłemu pracownikowi UF i głównemu zwolennikowi uniwersytetu, twierdząc, że złożyli oni „fałszywe i oszukańcze obietnice”, aby skłonić Rashadę do podpisania umowy z programem w 2022 roku.

Rashada początkowo wyjechał do Miami w czerwcu 2022 r., przed ostatnią klasą szkoły średniej, ale pięć miesięcy później wrócił na Florydę po podpisaniu wspaniałego czteroletniego kontraktu o wartości 13,85 mln dolarów z Gator Collective, nieistniejącą już organizacją, która pośredniczyła w tworzeniu nazwy. , Picture and Przykład (NIL) oferty dla sportowców na Florydzie.

Jednak kilka tygodni później grupa rozwiązała jego umowę, zanim zapłaciła mu zaplanowaną premię za podpisanie umowy w wysokości 500 000 dolarów. Rashadeh twierdzi, że stracił w ten sposób wart 9,5 miliona dolarów kontrakt, który zawarł z ogromną firmą z Miami.

W pozwie zarzuca się, że oskarżeni w dalszym ciągu składali obietnice finansowe, aby nakłonić Rashadę do podpisania kontraktu w grudniu, co uczynił wkrótce po tym, jak „sam trener Napier zapewnił (red.), że absolwenci UF dobrze obiecywali, że Jayden otrzyma 1 milion dolarów, jeśli podpisze kontrakt z UF w Narodowym Dniu Podpisu.”

Niezwykła wojna licytacyjna NIL pomiędzy boosterami z Florydy i Miami o Rashadę, szczegółowo opisana przez Sportowiec W zeszłym roku miało to miejsce w związku z powstaniem szkolnych grup NIL — niezależnych organizacji, które zapewniają możliwości finansowe NIL sportowcom z college’u, głównie poprzez zbieranie pieniędzy od darczyńców, fanów i osób wspierających. Niecałe dwa lata później drużyny kolegialne są wszechobecne i odgrywają główną rolę w rekrutacji zawodników futbolu uniwersyteckiego.

Głębiej

Od 13,8 miliona dolarów od zera do zera: bezprecedensowe zatrudnienie 4-gwiazdkowego QB

Pozew złożony w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Północnego Okręgu Florydy zawiera sześć zarzutów oszustwa, zaniedbania i niedozwolonej ingerencji przeciwko Napierowi; były członek drużyny piłkarskiej Marcos Castro-Walker, który był dyrektorem programu piłkarskiego NIL; Mega booster z Florydy Hugh Hathcock; i biznes motoryzacyjny Hathcocka. Floryda zwolniła Castro-Walkera 1 lutego, wkrótce potem Sportowiec Poinformował, że był jednym z tematów dochodzenia NCAA, które utknęło w martwym punkcie w sprawie rekrutacji Rashaady.

„Nie komentujemy toczącego się postępowania sądowego, a w skardze nie wymieniono ani uniwersyteckiego stowarzyszenia sportowego, ani uniwersytetu. UAA zapewni trenerowi Napierowi osobistego doradcę, a wszelkie pytania będziemy kierować do tych przedstawicieli” – powiedział rzecznik Florida Athletics, Steve McLean. stwierdził w oświadczeniu.

Pozew dotyczy odszkodowania „przekraczającego kwotę lub wartość 10 milionów dolarów”.

READ  Szefowie vs. Raiders: aktualizacje na żywo, statystyki gier, skróty i analizy sobotniego meczu 18. tygodnia

„Niestety tego typu oszustwa stają się coraz bardziej powszechne na dzisiejszym Dzikim Zachodzie, występującym jedynie w środowisku uniwersyteckim” – powiedział Rusty Hardin, prawnik reprezentujący Rashadah. „Zamożni absolwenci, pochłonięci szkolnymi programami sportowymi, wyzyskują młodych ludzi, oferując im zmieniające życie sumy pieniędzy, a następnie wycofując się ze swoich zobowiązań. Jako pierwszy badacz sportu, który sprzeciwił się temu skandalicznemu zachowaniu, Jaden stara się je utrzymać oskarżeni ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny i ujawniają nadużycie władzy. Jak dotąd nie zostało to sprawdzone.

Rashada, który został zwolniony z listu intencyjnego na Florydzie w styczniu 2023 r., ostatecznie podpisał kontrakt z Arizona State, gdzie jako student pierwszego roku w czerwonej koszuli rozpoczął inaugurację sezonu 2023 drużyny Sun Devils. Niedawno ogłosił swoją decyzję o przeniesieniu się do rywala z Florydy, Gruzji. Napier unikał szczegółów, gdy pytano go wówczas o odejście Rashady, ale ogólnie opowiedział The Associated Press o NIL, mówiąc: „Myślę, że rzeczywistość przedstawia obecną strukturę NIL z udziałem stron trzecich, zaangażowanych agentów, przedstawicieli marketingu i prawników i grupami (To) jest bardzo płynne i myślę, że ma bardzo wyjątkową dynamikę.

Hardin, który reprezentował tak znane osobistości ze świata sportu, jak Roger Clemens, Adrian Peterson i Deshaun Watson, powiedział, że rodzina zatrzymała go w styczniu 2023 r., ale zwlekał ze złożeniem pozwu w nadziei, że dochodzenie NCAA w sprawie Florydy i rekrutacja Rashadaha do Miami sprawią, że sprawa odpocząć. To zostało rozwiązane.

„Jaden przez jakiś czas był niezdecydowany (co do złożenia pozwu)” – powiedział Hardin. „Osobiście lubi Napiera, ale zdaje sobie sprawę, że coraz więcej graczy – być może nie na tym poziomie, z tak dużymi pieniędzmi z przodu – ma takie samo doświadczenie”.

W pozwie zarzuca się, że Hathcock, bogaty dobroczyńca z Florydy, zaczął ścigać Rashadę mniej więcej w tym samym czasie, gdy Rashada przybył do Miami i ustnie zaoferował mu umowę o wartości 11 milionów dolarów na wybranie drużyny Gators zamiast Hurricanes. Niektóre media podały, że Rashada miał kontrakt o wartości 9,5 miliona dolarów ze wzmacniaczem z Miami. Jak wynika z pozwu, do października Hathcock zawarł umowę na kwotę prawie 3 milionów dolarów, aby przekonać Rashedę do rezygnacji. W pozwie przytacza się wiadomość tekstową z 27 października od Castro-Walkera do jednego z agentów NIL gracza, Jacksona Zagera, która brzmiał: „Już wiesz, co musimy zrobić w ciągu najbliższych kilku dni!! Załatw nam QB. 👀🤣 .”

READ  Legendarny krykiecista Shane Warren zmarł w wieku 52 lat w Tajlandii

W pozwie zarzuca się, że Hathcock planował sfinansować ostateczną ofertę o wartości 13,85 mln dolarów częściowo za pośrednictwem swojej firmy Velocity Automotive, która jest wymieniona jako współoskarżona, ale sama oferta przetargowa została złożona przez Gator Collective.

W pozwie przytacza się kilka SMS-ów pomiędzy Eddiem Rojasem, dyrektorem generalnym Gator Collective, a Zagerem, w tym: „Powiedz Jadenowi, że chcemy go założyć na całe życie. Musimy jak najszybciej założyć dla niego rachunki maklerskie. Koleś jest bogaty, a my jesteśmy dopiero zaczynam. A także: „Będziemy musieli unikać dziwaków w Miami[.] Nienawidzę Miami. Miło będzie to oglądać.”

Rashada publicznie ogłosił swoją przeprowadzkę z Miami na Florydę 10 listopada 2022 r.

Przepisy NCAA zabraniają szkołom wykorzystywania funduszy NIL jako zachęty do rekrutacji, a w czasie tych wydarzeń osobom wspierającym i grupom NIL nie wolno było omawiać warunków finansowych z rekrutami. Jednakże wstępny nakaz sędziego wydany w marcu uniemożliwił NCAA egzekwowanie tych zasad. Następnie NCAA tymczasowo wstrzymała dochodzenia takie jak to prowadzone na Florydzie.

pogłębiać

Głębiej

Sędzia federalny blokuje NCAA egzekwowanie zasad NIL

Jak wynika z pozwu, w ciągu następnych kilku tygodni kilka osób powiązanych z Hathcockiem, w tym Castro i Walker, potwierdziło przedstawicielom Rashady, że Hathcock zapłaci 500 000 dolarów. Zamiast tego grupa rozwiązała umowę 6 grudnia. Następnego dnia Castro-Walker powiedział agentom, że Hathcock nadal planuje zapłacić 13,85 miliona dolarów, ale pieniądze zostaną przekazane przez jego ogłoszoną grupę o nazwie Gator Guard.

Jak wynika z pozwu, gdy 21 grudnia zbliżał się termin podpisania umowy, Jayden zapytał swojego ojca, Harlena i jego agentów: „Czy mogę podpisać?” Zager odpowiedział: „Jeszcze nie”. „Castro Walker zadzwonił do Harleya, aby potwierdzić, że Jayden otrzyma 500 000 dolarów i wszystkie obiecane przyszłe płatności”.

Zaplanowana przez Napiera konferencja prasowa z okazji podpisania porozumienia krajowego została przełożona, podczas gdy Rashada w dalszym ciągu się opierał. Mniej więcej w tym czasie Napier rzekomo skontaktował się z Harlenem, który poinformował agentów Rashady: „Trener Napier powiedział [Hathcock’s] W samolocie i będzie podłączony 1 milion. Chce papiery i wyślę ci je, jeśli będziesz grzeczny.

Jak wynika z pozwu, niecałą godzinę po tej rozmowie Jayden się zarejestrował.

Zgodnie z pozwem jedyne pieniądze, które Rashadah otrzymała od obozu na Florydzie, to przelew bankowy w wysokości 150 000 dolarów od Hathcocka, dzięki czemu „Jaden mógł uniknąć potencjalnego sporu z Johnem Ruizem z Miami, który próbował spłacić umowę o wartości 9,5 miliona dolarów po tym, jak Jaden się wycofał”. jego zaangażowanie. Z Miami do UF.”

READ  Szefowie kontra. Patrioci, najważniejsze wydarzenia, aktualności, nieaktywne i aktualizacje na żywo

SportowiecW artykule z lutego 2023 r. podano, że Rashadah otrzymała już „około 125 000 dolarów” od firmy Ruiza, LifeWallet. powiedział Ruiz Sportowiec W tamtym czasie „nie było porozumienia między Rashadah a LifeWallet na kwotę 9,5 miliona dolarów lub nic podobnego”.

„To nieprawda” – powiedział Hardin. „Mógł powiedzieć, że nie ma pisemnej umowy, ale umowy ustne to to samo”. (Umowy ustne są wykonalne na Florydzie.)

Ruiz wydał następujące oświadczenie: Sportowiec Wtorkowy poranek: „Ani LifeWallet, ani John H. Ruiz nie mieli z Rashadem żadnej umowy o wartości 9,5 miliona dolarów. LifeWallet miał bardzo drobną umowę z Rashadem, gdy był on uczniem szkoły średniej w Kalifornii. Rashadeh i jego ojciec stoją samotnie. Jak dotąd mam osobiście bardzo dobry kontakt z obydwoma. Obaj wiedzą, że postąpiliśmy z nimi uczciwie i uczciwie, jak zawsze to robimy ze wszystkimi graczami, którzy nie mają nic. LifeWallet ma udokumentowane doświadczenie w przestrzeganiu zasad wszystkich swoich bezstratnych transakcji. LifeWallet został opłacony przez osoby kontrolujące działania związane ze zbieraniem funduszy przez Gators. Chociaż mam na ten temat swój własny pogląd, w tym momencie w centrum uwagi powinna znajdować się troska tego młodego człowieka.

pogłębiać

Głębiej

Miami stoi przed dochodzeniem NCAA w sprawie transakcji NIL

Oczekuje się, że Rashada, która wcześniej współpracowała z trzema szkołami: Miami, Florydą i Arizoną, zgłosiła się do Gruzji na letnie treningi w przyszłym miesiącu lub podpisała z nimi kontrakt.

„Podobnie jak w przypadku decyzji Jadena o studiowaniu w stanie Arizona, decyzja Jadena o studiowaniu w Gruzji w tym roku nie była odpowiedzią na żadne obietnice, zapewnienia ani oferty nie związane z żadnymi pieniędzmi” – czytamy w pozwie. „Odrobił lekcję”.

Castro i Walker nie od razu odpowiadali na telefony i SMS-y w celu uzyskania komentarza. Kiedy Sportowiec Skontaktowałem się z Velocity Automotive, aby uzyskać komentarz od Hathcocka, a pracownik powiedział, że Hathcock sprzedał firmę.

Przeczytaj cały pozew tutaj.

Głębiej

czyta Sportowiec Raport śledczy na temat rekrutacji Jadena Rashadeha tutaj.

(Zdjęcie Billy’ego Napiera: James Gilbert/Getty Images)