29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Oczekuje się, że Lisandro Martinez z Manchesteru United będzie pauzował około ośmiu tygodni z powodu kontuzji kolana

Oczekuje się, że Lisandro Martinez z Manchesteru United będzie pauzował około ośmiu tygodni z powodu kontuzji kolana

Obrońca Manchesteru United Lisandro Martinez nie będzie potrzebował operacji kontuzji prawego kolana, której odniósł w niedzielnym meczu z West Ham United, ale oczekuje się, że będzie pauzował przez około osiem tygodni.

26-letni Martinez skręcił więzadło poboczne przyśrodkowe w kolanie – w przypadku którego czas rekonwalescencji może być różny – podczas zderzenia z Vladimirem Coufalem z West Ham w 68. minucie meczu, co uznano za najlepszy wynik, biorąc pod uwagę obawy. Argentyńczyk nabawił się kontuzji więzadła krzyżowego przedniego (ACL).

W oświadczeniu United napisano: „Lesandro Martinez doznał kontuzji więzadła pobocznego przyśrodkowego w kolanie i oczekuje się, że będzie pauzował przez co najmniej 8 tygodni.

Dodał: „Wszyscy życzymy Lecci szybkiego powrotu do zdrowia i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy go z powrotem na boisku w dalszej części sezonu”.

„Nie mogę powiedzieć, ale nie wygląda to dobrze” – powiedział trener United Erik Ten Hag po zwycięstwie 3:0 nad West Hamem. „Występuje silny niepokój. Na diagnozę musimy poczekać kilka dni. Robimy co w naszej mocy, aby postawić prawidłową diagnozę i ustalić szkody.

„Jest bardzo smutny, bardzo zawiedziony. Wszyscy naprawdę mu współczujemy. „Przede wszystkim jest to osobista katastrofa, kiedy jest tak źle, ale także dla zespołu, jest to naprawdę złe, ponieważ na pewno wiele nam to daje.”

Martinez wrócił dopiero, gdy opuścił ponad trzymiesięczną rehabilitację po operacji złamanej kości śródstopia stopy. To była jego druga operacja w związku z tym problemem, po tym jak przeszedł operację w kwietniu, która zakończyła jego pierwszy sezon w United.

Argentyńczyk przeniósł się do United z Ajaksu za 47 milionów funtów (obecnie 58,9 miliona dolarów) latem 2022 roku, ponownie dołączając do Erika ten Haga, którego trenował w holenderskim klubie.

Martinez rozegrał w barwach United 45 meczów we wszystkich rozgrywkach i opuścił dziewięć ostatnich meczów Premier League z powodu kontuzji stopy. W tym sezonie rozegrał dla United zaledwie 10 występów, a mecz z West Hamem był jego siódmym ligowym startem w sezonie.

Jak dużym ciosem będzie nieobecność Martineza?

Martinez ponownie zaczął nabierać tempa po przerwie na żądanie, przypominając fanom o potencjale tej drużyny United, więc kolejna wymuszona nieobecność to fatalny moment.

Ten Hag starannie poprowadził swój powrót – najpierw ponownie wprowadził go na boisko jako zmiennik w meczu z Tottenhamem Hotspur, a następnie został usunięty ze stanowiska zapobiegawczo w meczach Newport i Wolverhampton Wanderers – a Martinez przy każdej okazji wykazywał się większą sprawnością fizyczną.

Na Molineux i przeciwko West Ham Martinez pokazał, co potrafi z piłką, wykonując podania, które zmieniły styl gry United.

Jest także postrzegany jako lider zespołu, stale komunikujący się z kolegami z drużyny i próbujący się organizować.

Dziwaczny konflikt Martineza z Coufalem oznacza, że ​​Ten Hag będzie musiał ponownie zmienić swoje podejście.

United będzie wdzięczni, że ten nowy problem nie jest poważniejszy, co wiąże się z początkowymi obawami dotyczącymi uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego. Klub nie będzie jednak spieszył się z jego powrotem.

(Michael Regan/Getty Images)