26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Cody Bellinger nie jest wystawiany przez Dodgersów

Cody Bellinger nie jest wystawiany przez Dodgersów

W ruchu, który byłby niewyobrażalny jeszcze dwa sezony temu, Dodgers zdecydowali się na to Bez licytacji gracz defensywny Cody’ego Bellingera przed upływem terminu w piątek. Ten ruch sprawia, że ​​Bellinger, Piłkarz Roku 2019 National League, po raz pierwszy w swojej karierze jest wolnym agentem.

„To była oczywiście wyjątkowa ścieżka dla Cody’ego, który zmagał się z kontuzjami i ciężko pracował przez ostatnie kilka lat, aby powrócić do swoich występów na miarę gwiazd” – powiedział Andrew Friedman, prezes Dodgers Baseball Operations. „Jednak nie potoczyło się to tak dobrze, jak się spodziewaliśmy lub oczekiwaliśmy, dlatego musieliśmy podjąć trudną decyzję, aby nie licytować”.

Bellinger miał zarobić ponad 20 milionów dolarów podczas swojego ostatniego sezonu kwalifikacyjnego Arbitraż płacowy. Biorąc pod uwagę kiepską produkcję Bellingera w każdym z ostatnich dwóch sezonów, była to kwota, której Dodgersowie nie czuli się komfortowo, płacąc, nawet jeśli wierzyli, że Bellinger może odbić się w następnym sezonie.

Przeprowadzka niekoniecznie oznacza koniec pobytu Bellingera w Los Angeles. Dodgers spróbują go odzyskać po niższej cenie, ale będzie to trudne zadanie. Oczekuje się, że rozgrywający będzie miał wielu zalotników. Friedman powiedział, że Dodgers zbadali handel Bellingerem przed terminem niezłożenia oferty, ale rozmowy się nie zmaterializowały.

Teraz, gdy Bellinger jest wolnym agentem i może podpisywać kontrakty za mniejsze pieniądze, Rays, Cardinals, Blue Jays, Cubs i Marlins znajdują się na długiej liście drużyn, które byłyby zainteresowane jego usługami.

„Niekoniecznie powiedziałbym, że to koniec rozdziału Cody and the Dodgers” – powiedział Friedman. „Nadal bardzo mocno wierzymy w talent Cody’ego i jego konkurencyjną budowę. Jesteśmy zainteresowani zjazdem i będziemy kontynuować rozmowy z Cody’m i jego grupą. Ta sprawa jest omawiana na jej zakończenie.”

Ten typ produkcji stał się tym, czego oczekiwali Dodgers i Bellinger, ale odtworzenie go stało się niemożliwe. W latach 20. Bellinger zwichnął swoje ramię, które nie rzucało, celebrując homera w meczu 7 NLCS. Miał operację poza sezonem, co wykluczyło go na kilka tygodni z wiosennego treningu.

W pierwszym tygodniu sezonu 21 Bellinger złamał lewą kość strzałkową podczas dziwacznej gry przeciwko drużynie A. Mając do czynienia z kontuzjami, Bellinger nie był w stanie podejść do talerza. Skończył rok z 10 homerami i .542 OPSjeden z najgorszych kierunków wśród wykwalifikowanych pałkarzy.

Bellinger dołączył do wiosennych treningów w tym roku podekscytowany swoją dodatkową siłą. Ale wyniki nigdy nie nadeszły, a on odnotował 654 OPS w 144 meczach. Ten brak produkcji skłonił Dodgersów do ustawienia Bellingera w meczu 4 NLDS przeciwko Padres, nawet z praworęcznym Joe Musgrove na kopcu.

„Myślałem, że w ostatnim okresie poza sezonem byłem bardzo pewny siebie [about a bounce-back season]„Nie zostało to udowodnione w 22 roku” — powiedział Friedman o Bellingerze. „Bardzo mało wiadomo o tym, co robimy… Nadal naprawdę wierzymy w talent Cody’ego i czujemy, że jest bardziej niż kiedykolwiek zaangażowany w jego odkrywanie.

„To, w połączeniu z talentem, jaki mamy w naszej siłowni, w naszym sztabie trenerskim, wydaje nam się, że wspólnie możemy to rozgryźć. Ale znowu czułem się tak w ’22. Czuję się tak ponownie w ’23 ”.

Bellinger ma 27 lat i nadal gra w elitarnej obronie pomocnika. Argument za zaproponowaniem mu kontraktu obracał się wokół dania mu ostatniej szansy na rozwiązanie sprawy w Los Angeles. Ale ponieważ Dodgers musieli awansować na inne stanowiska, zwłaszcza początkowy personel, jego cena stała się zbyt wysoka w tym momencie poza sezonem.

Los Angeles wyczyściło prawie 100 milionów dolarów z listy płac od czasu rozpoczęcia darmowej agencji, ale prawdopodobnie wejdzie w sezon 23 z niższą listą płac niż w ciągu ostatnich dwóch lat.

Dodgersy również nie są wojownikami Łukasza Williamsaktóry w zeszłym tygodniu zażądał zwolnień od Marlins, oraz gracz Edwina Riosaktóry trafił siedem homerów w 27 meczach dla Dodgersów w zeszłym sezonie.