2 października, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Netflix traci subskrybentów, co przekłada się na 25%

Netflix traci subskrybentów, co przekłada się na 25%

dystans Zapasy spadły na początku tego roku Ze względu na obawy o wzrost liczby abonentów, lider transmisji powiedział, że Zaginiony subskrybentów, kiedy ogłosił we wtorek zarobki za pierwszy kwartał.
Netflix (NFLX) Obecnie ma 221,6 miliona subskrybentów na całym świecie. Firma poinformowała we wtorek, że w pierwszym kwartale 2022 r. straciła 200 tys. abonentów Oczekuje się dodania 2,5 miliona subskrybentówOczekuje utraty kolejnych dwóch milionów abonentów w drugim kwartale 2022 roku.

Raport spowodował spadek akcji o 25% w okresie po zamknięciu transakcji.

Zysk Netflix za czwarty kwartał wyniósł 1,5 miliarda dolarów, w porównaniu z 1,7 miliarda dolarów w poprzednim kwartale. Przychody wzrosły o 9,8% do 7,8 mld USD.

Nie da się przecenić, jak fatalny jest ten raport dla Króla Transmisji na Żywo teraz. Akcje firmy spadły o ponad 40% od początku roku, a inwestorzy bardzo niepokoili się wzrostem jej zysków — we wtorek pojawiły się obawy, że Netflix stracił nie tylko wyniki swoich własnych oczekiwań, ale także tysiące subskrypcji uruchomić.

Co się stało?

W liście do inwestorów firma poinformowała, że ​​od rozpoczęcia transmisji na żywo w 2007 r. firma „działała w silnym przekonaniu, że rozrywka na żądanie w Internecie zastąpi telewizję linearną”, ale dodała, że ​​w niedalekiej przyszłości „my nie osiągamy zysków tak szybko, jak byśmy tego chcieli.” „.

Netflix powiedział, że pandemia „zamazuje obraz, znacznie zwiększając nasz wzrost w 2020 r., co prowadzi nas do przekonania, że ​​większość naszego spowolnienia wzrostu w 2021 r. była spowodowana pośpiechem Covida”.

Ale istnieje wiele różnych czynników stojących za stagnacją abonentów, w tym konkurencja ze strony tradycyjnych firm medialnych, które weszły na rynek streamingu w ostatnich latach, a także Szeroko udostępniaj hasło.

„Oprócz naszych 222 milionów opłacanych rodzin, szacujemy, że Netflix jest współdzielony z ponad 100 milionami dodatkowych rodzin, w tym z ponad 30 milionami w [United States/Canada] obszar”, powiedziała firma.

Firma obwiniła również „czynniki makro”, które mają obecnie wpływ na wiele firm, takie jak „spowolnienie wzrostu gospodarczego, rosnąca inflacja i wydarzenia geopolityczne, takie jak Jak inwazja Rosji na Ukrainęa niektóre z trwających zakłóceń spowodowanych przez COVID prawdopodobnie również będą miały wpływ”.

Netflix poinformował, że wycofanie się z Rosji kosztowało firmę 700 000 abonentów.

READ  Jack Dorsey's Block Dorsey osiąga 1,5 miliarda dolarów zysku w drugim kwartale, przychód BTC spada

Zły raport firmy prawdopodobnie zakłóci rynek streamingu, ponieważ wiele innych firm zmieniło swoje strategie biznesowe, aby konkurować z Netflix.

Disney (dis)na przykład – jeden z największych konkurentów Netflix – spadł o około 5% we wtorek wieczorem.

Co teraz?

Netflix powiedział we wtorek inwestorom, że planuje odwrócić bieg wydarzeń, robiąc to, co zawsze: ulepszać usługi.

„Naszym planem jest ponowne przyspieszenie oglądalności i wzrostu przychodów poprzez dalsze ulepszanie wszystkich aspektów Netflix — w szczególności jakości naszych programów i rekomendacji, które nasi członkowie cenią najbardziej” — powiedziała firma.

Firma dodała, że ​​„podwaja rozwój historii i doskonałość twórczą” i że uruchomiła narzędzie „Podwójne polubienie”, które pozwoli członkom „lepiej wyrażać to, co naprawdę lubią, a nie to, co po prostu lubią”.

Netflix powiedział również, że skupi się bardziej na „najlepszych sposobach zarabiania na udostępnianiu” pod względem haseł.

To może być koniec udostępniania haseł Netflix

„Udostępnianie prawdopodobnie pomogło napędzać nasz rozwój, dzięki czemu więcej osób przychodzi do Netflix i korzysta z niego. Zawsze staraliśmy się ułatwiać udostępnianie w domu członka, dzięki funkcjom takim jak wieloprofilowość i przesyłanie strumieniowe” – powiedziała firma. „Chociaż były one bardzo powszechne, powodowały zamieszanie co do tego, kiedy i jak Netflix może być udostępniany innym rodzinom”.

Spółka Powiedział w zeszłym miesiącu Że w ciągu ostatniego roku pracował nad sposobami, aby „umożliwić członkom, którzy dzielą się rzeczami poza domem, łatwe i bezpieczne robienie tego, jednocześnie płacąc więcej”.

„Chociaż nie będziemy teraz w stanie spieniężyć tego wszystkiego, uważamy, że jest to ogromna krótko- i średnioterminowa szansa” – powiedzieli.

Pomimo ogromnego spowolnienia wzrostu, które postawiło pod znakiem zapytania jego strategię, Netflix pozostał wyzywający.

„Koncentracja na ciągłym doskonaleniu dobrze nam służyła przez ostatnie 25 lat” — powiedział Netflix. „Dlatego jesteśmy teraz największą usługą przesyłania strumieniowego subskrypcji na świecie pod względem wszystkich kluczowych wskaźników: płatnych subskrypcji, zaangażowania, przychodów i zysków”.

READ  Hyundai Motor Group zainwestuje w Stanach Zjednoczonych ponad 10 miliardów dolarów do 2025 r