1 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje Netflixa spadły po utracie pierwszego subskrybenta od dekady

Akcje Netflixa spadły po utracie pierwszego subskrybenta od dekady

Akcje Netflixa spadły o ponad 20% w handlu po godzinach we wtorek po tym, jak gigant streamingowy poinformował, że stracił 200 000 subskrybentów w pierwszym kwartale – to pierwsza strata subskrybentów od dekady. Rozminął się również z oczekiwaniami inwestorów co do przychodów.

dlaczego to ma znaczenie: Akcje Netflix spadły już o ponad 40% od początku roku, w dużej mierze z powodu zwiększonej konkurencji i spowolnienia oczekiwań użytkowników Netflix w pierwszym kwartale.

Detale: Netflix powiedział w pierwszym wierszu z Uwaga dla współtwórcówObwiniał swoją „stosunkowo wysoką częstość występowania w gospodarstwach domowych” za tworzenie „przeciwności dla wzrostu dochodów”.

w liczbach, Według CNBC:

  • EPS: 3,53 USD w porównaniu z 2,89 USD, według sondażu przeprowadzonego przez analityków Refinitiv.
  • Przychody: 7,78 miliarda dolarów w porównaniu do 7,93 miliarda dolarów, według ankiety przeprowadzonej przez analityków Refinitiv.

Wielkie zdjęcie: W marcu Netflix rozpoczął testowanie łamania zasad udostępniania haseł jako sposobu na zwiększenie subskrypcji.

  • Firma poinformowała we wtorek, że oprócz 222 milionów płacących rodzin szacuje, że Netflix jest udostępniany ponad 100 milionom dodatkowych rodzin, które nie płacą za usługę, w tym ponad 30 milionom w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie — najbardziej lukratywny rynek.

głębiej… Zarobki Netflix w ciągu ostatniego roku:

READ  Akcje w USA rosną, co daje indeksowi S&P 500 najlepszy miesiąc od 2020 roku