6 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rentowności obligacji skaczą, kontrakty terminowe na akcje rosną po tym, jak Powell powiedział, że Fed jest gotowy do bardziej agresywnego działania

Rentowności obligacji skaczą, kontrakty terminowe na akcje rosną po tym, jak Powell powiedział, że Fed jest gotowy do bardziej agresywnego działania

Rentowności amerykańskich obligacji rządowych wzrosły, a kontrakty terminowe na akcje wzrosły, ponieważ inwestorzy przetrawili bardziej agresywny ton prezesa Rezerwy Federalnej, Jerome’a ​​Powella, by powstrzymać inflację.

Kontrakty terminowe na indeksy przemysłowe S&P 500 i Dow Jones wzrosły we wtorek odpowiednio o 0,3% i 0,5%. Kontrakt terminowy Nasdaq 100 skoncentrowany na technologii wzrósł o 0,2%. Główne indeksy giełdowe w USA zamknęły się w poniedziałek niżej po tym, jak powiedział Powell Fed był gotowy do podniesienia stóp procentowych W krokach co pół punktu procentowego, jeśli to konieczne, aby ograniczyć inflację.

Na rynku obligacji skarbowych USA nasiliła się wyprzedaż obligacji rządowych, co spowodowało, że rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wyniosła 2,341% z 2,315% w poniedziałek. Stanowi to najwyższy zwrot od maja 2019 r., zanim pandemia Covid-19 zmieniła rynki finansowe. Rentowności rosną, gdy ceny obligacji spadają.

Akcje, obligacje, towary i waluty mocno ucierpiały z powodu zmienności w zeszłym miesiącu, ponieważ inwestorzy próbowali ocenić skutki gospodarcze Wojna Rosji na Ukrainie. Wielu inwestorów obawia się teraz, że wojna może utrzymać stabilną inflację i zahamować wzrost gospodarczy w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Traderzy pracowali w poniedziałek na parkiecie nowojorskiej giełdy.


Zdjęcie:

Brendan McDermid/Reuters

Ale w tym tygodniu inwestorzy zmierzyli się z nową podkręconą kulą, gdy Powell przemawiał w poniedziałek, mówiąc tonem ostrzejszym niż ten, którego używał, gdy Podnoszenie stóp procentowych prawie od zera zeszły tydzień. Wielokrotnie podkreślał niepewność stojącą przed bankiem centralnym i mówił, że urzędnicy są gotowi zmienić swoją politykę w bardziej burzliwym kierunku.

„Przesłanie, które wyszło [Fed] Spotkanie z zeszłego tygodnia jest takie, że będą się stresować [monetary policy] „Ale gospodarka USA jest wystarczająco odporna, aby sobie z tym poradzić” – powiedział Howe Roberts, szef analityki w Quant Insight, firmie zajmującej się analizą danych. „Rynek giełdowy postanowił położyć nacisk na część dotyczącą odporności gospodarczej”.

Powiedział, że wczorajsze komentarze zachwiały niektórymi z tych oczekiwań. „Wielką zmienną jest teraz strona wzrostu gospodarczego” – kontynuował Roberts.

Wielu inwestorów bacznie obserwuje tzw. krzywą dochodowości, która mierzy różnicę między krótkoterminowymi i długoterminowymi stopami procentowymi i jest często postrzegana jako silny wskaźnik sentymentu do perspektyw wzrostu gospodarczego. Ostatnio luka między rentownościami krótkoterminowych i długoterminowych obligacji skarbowych USA kurczyło sięco budzi obawy, że rynek obligacji jest bliski zasygnalizowania możliwej recesji.

Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych – szczególnie wrażliwa na zmiany w polityce pieniężnej – wzrosła we wtorek do 2,164% z 2,132% w poniedziałek.

Aby uzyskać lepszy obraz sytuacji gospodarczej USA, we wtorek rano inwestorzy przeanalizują dane z Rezerwy Federalnej w Richmond o aktywności produkcyjnej. Oczekuje się, że dane gospodarcze, o godz. 10.00 ET, wzrosną w porównaniu z poprzednim miesiącem.

W obrotach przedrynkowych w Nowym Jorku akcje banków wzrosły, po podobnych ruchach w Europie. W USA Morgan Stanley dodał 1%, a Citigroup 0,7%. W Europie Société Générale zyskał 1,8%, a Deutsche Bank 3,8%.

W innych sektorach firma Nike zwiększyła się o 6% w handlu przedrynkowym w Nowym Jorku po tym, jak odnotowała przychody Przekroczyła oczekiwania analityków. Akcje Okta spadły o 7,1% po tym, jak grupa hakerów opublikowała zrzuty ekranu, twierdząc, że uzyskała dostęp do oficjalnej strony Okta.com i innych systemów. Firma powiedziała we wtorek, że Wstępne dochodzenie nie znalazło dowodów O wszelkiej trwającej złośliwej aktywności, mówiącej, że zrzuty ekranu były prawdopodobnie związane z incydentem bezpieczeństwa, który miał miejsce w styczniu.

Na rynkach energetycznych kontrakty terminowe na ropę Brent, międzynarodowy benchmark, wzrosły o 0,6% do 116,34 USD za baryłkę podczas niestabilnej sesji giełdowej. W zeszłym tygodniu ceny ropy Brent spadły poniżej 100 USD, po czym odwróciły się i wzrosły. Poparcie dla ogólnounijnego zakazu zakupu rosyjskiej ropy Rośnie w obrębie bloku, co zwiększa prawdopodobieństwo większych wahań w przyszłości.

W Europie kontynentalny indeks Stoxx Europe 600 wzrósł o 0,5%, co stawia go na piątą sesję z rzędu.

W Azji główne indeksy również zamknęły się znacznie wyżej. Hang Seng z Hongkongu zyskał 3,2%, a japoński Nikkei 225 o 1,5%. China Shanghai Composite zyskał 0,2%.

Napisz do Caitlin McCabe pod adresem [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Crypto: Co dalej, gdy upadek FTX prowadzi do „momentu Lehmana”?