24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Na gali rozdania Oscarów 2026 zostanie wprowadzona nowa kategoria Oscarów dla aktorów – The Hollywood Reporter

Na gali rozdania Oscarów 2026 zostanie wprowadzona nowa kategoria Oscarów dla aktorów – The Hollywood Reporter

Akademia Sztuki i Nauki Filmowej ogłosiła, że ​​wkrótce zacznie przyznawać coroczną nagrodę Akademii za obsadę. Nagroda, która zostanie przyznana po raz pierwszy w 2026 r., będzie pierwszym nowym Oscarem przyznanym od czasu, gdy organizacja zaczęła prezentować najlepszy film animowany w 2002 r., po ogłoszeniu jej utworzenia w 2001 r.

Oświadczenie to jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę presję, jaką Akademia odczuwała, szczególnie w ostatnich latach, aby ujednolicić liczbę kategorii przyznawanych w programie telewizyjnym ABC, aby zatrzymać jak najwięcej widzów. (Nie potwierdzono jeszcze, że Oscary zostaną wręczone za pośrednictwem transmisji telewizyjnej, ale trudno sobie wyobrazić, że tak się nie stanie.) Obecnie na żywo rozdawane są dwadzieścia trzy nagrody, chociaż przeciętny widz zwykle zwraca na nie uwagę. Tylko około czterech, pięciu.

Z drugiej strony, w ostatnich latach Akademia coraz częściej zatrudniała reżyserów castingów. Specjaliści od castingów należeli do organizacji od dziesięcioleci, ale do 2013 roku byli klasyfikowani jako ogół członków, kiedy to organizacja utworzyła oddział dla dyrektorów castingów. Sześć lat później dyrektor castingu został po raz pierwszy wybrany na prezesa Akademii; Dawid Rubin Funkcję tę pełnił od 2019 do 2022 roku. Obecnie Kapituła Dyrektorów Castingów liczy 158 aktywnych członków, co czyni ją najmniejszą z 19 oddziałów Akademii.

W wydanym w czwartek oświadczeniu poinformował obecny prezes akademii Żaneta Yang I dyrektor generalny Billa Kramera „Kierownicy castingu odgrywają zasadniczą rolę w kręceniu filmów, a wraz z rozwojem Akademii z dumą dodamy obsadę do dyscyplin, które uznajemy i celebrujemy” – ogłosił. „Gratulujemy członkom naszego Oddziału Dyrektorów Castingu tego ekscytującego osiągnięcia i życzymy ich zaangażowanie i staranność podczas całego procesu.”

READ  Jak to się stało i co to znaczy?

Trzej Gubernatorzy Oddziału Dyrektorów Obsady Akademii – Richarda Hicksa, Kim Taylor Coleman I Debra Zinn Dodał: „W imieniu członków Kapituły Dyrektorów Castingu chcielibyśmy podziękować Radzie Gubernatorów, Komisji ds. Nagród i kierownictwu Akademii za ich wsparcie. Ta nagroda jest w pełni zasłużonym wyrazem uznania dla wyjątkowych talentów naszych Dyrektorów Castingu i świadectwo oddanych wysiłków naszej Kapituły.”

Zasady kategorii dotyczące kwalifikowalności i głosowania w sprawie nagrody inauguracyjnej zostaną ogłoszone w kwietniu 2025 r. jako część zasad dotyczących pełnej 98. ceremonii wręczenia Oscarów. Szczegóły wręczenia nagrody zostaną ustalone przez Radę Gubernatorów i kierownictwo administracyjne Akademii w późniejszym terminie.