24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dyrektor generalny Disneya obstawia przyszłość Taylor Swift i Fortnite

Dyrektor generalny Disneya obstawia przyszłość Taylor Swift i Fortnite

  • Napisane przez Mariko Aoi
  • Reporter biznesowy

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, ogłosił serię posunięć, które, jak ma nadzieję, przyniosą „znaczący rozwój” gigantowi rozrywki.

W planach jest transmisja ekskluzywnej wersji filmu z koncertu Taylor Swift w ramach trasy Eras Tour w serwisie Disney+.

Firma zainwestuje także 1,5 miliarda dolarów (1,2 miliarda funtów) w Epic Games, twórcę popularnej gry wideo Fortnite.

Disney znalazł się pod presją inwestora-aktywisty Nelsona Peltza, który wezwał do zmiany biznesu.

Amerykański miliarder chce, aby Disney zwiększył zyski z działalności związanej ze streamingiem, a także poprawił wyniki kasowe swoich filmów. W ubiegłym roku kilka filmów Disneya, w tym te z serii Marvel, nie przyczyniło się do wzrostu sprzedaży biletów na całym świecie.

W swoich wynikach za trzy miesiące kończące się 31 grudnia Disney podał, że jego usługa przesyłania strumieniowego straciła 1,3 miliona abonentów po wzroście cen w październiku.

Jednak Disney nadal oczekuje, że jego działalność w zakresie transmisji strumieniowej osiągnie rentowność do września tego roku.

Umowa z Epic oznacza, że ​​gracze będą mogli wchodzić w interakcję z postaciami Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych Wojen i Avatara.

„Jest to największe w historii wejście Disneya w świat gier i stwarza znaczące możliwości wzrostu i ekspansji” – powiedział Iger.

Trzej amerykańscy giganci medialni wspólnie posiadają szeroką gamę praw sportowych, w tym Puchar Świata FIFA, Formułę 1, National Football League, National Basketball Association i Major League Baseball.

Iger ujawnił także plany odkupienia od inwestorów akcji o wartości 3 miliardów dolarów. Disney zaobserwował w swoich wynikach płaskie przychody w wysokości 23,5 miliarda dolarów, a zysk przed opodatkowaniem wzrósł do 2,8 miliarda dolarów z 1,7 miliarda dolarów w tym samym kwartale.

Rzecznik zarządu Trian Fund Management pana Peltza powiedział jednak: „To się powtórzyło. Oglądaliśmy ten film w zeszłym roku i nie podobało nam się zakończenie”.

Po tych ogłoszeniach akcje Disneya wzrosły o ponad 6% w rozszerzonym obrocie w Nowym Jorku.

Został przywrócony po spadku cen akcji spółki, a Disney+ nadal przynosił straty.

Osobno Disneyowi grozi pozew złożony przez aktorkę Ginę Carano, która została zwolniona w 2021 r. za post w mediach społecznościowych, w którym porównała bycie republikaninem do bycia Żydówką podczas Holokaustu.

Pozew jest finansowany przez Elona Muska, który na swojej platformie X, znanej wcześniej jako Twitter, opublikował otwarte zaproszenie innych osób do przyłączenia się do pozwu.