13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Starlink – podwójna głowica Starliner?  Celem SpaceX i Boeinga Starliner jest w poniedziałek

Starlink – podwójna głowica Starliner? Celem SpaceX i Boeinga Starliner jest w poniedziałek

Celem SpaceX jest poniedziałkowa poranna misja, podczas której w ciągu 11 godzin lub mniej ze stacji sił kosmicznych Cape Canaveral może wystartować głośna, podwójna rakieta Starlink-Starliner, jak wskazują ostrzeżenia nawigacyjne.

Chociaż SpaceX nie ogłosiło publicznie tej misji, z biuletynów bezpieczeństwa morskiego Narodowej Agencji Wywiadu Geoprzestrzennego i Straży Przybrzeżnej wynika, że ​​okno startowe Starlink zostanie otwarte w poniedziałek od 11:34 do 16:05 czasu EDT. SpaceX wystrzeliwuje rakiety Falcon 9 w ramach swoich misji Starlink, których celem jest umieszczenie satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej.

Kilka godzin później szanse na odpowiednią pogodę powinny osiągnąć 95% podczas głównego wydarzenia poniedziałkowego: wystrzelenia pierwszego załogowego statku kosmicznego Boeing Starliner o 22:34 w ramach programu Commercial Crew Programu NASA.

Najnowsze informacje na temat obu premier można znaleźć na stronie floridatoday.com.

Przylądek Canaveral: Czy dzisiaj jest premiera? SpaceX, NASA i nadchodzący harmonogram wystrzelenia rakiety ULA na Florydzie

„Jeszcze kilka tygodni dzieli nas od letniego sezonu burzowego tutaj, w środkowo-wschodniej Florydzie” – powiedział Brian Cizyk, oficer ds. pogody w 45. Eskadrze Pogodowej Sił Kosmicznych, powiedział w piątek podczas konferencji prasowej NASA przed startem.

„Chociaż mamy do czynienia z sytuacją przypominającą lato, z grzbietem wysokiego ciśnienia panującym na Atlantyku, nie doświadczamy takiej wilgotności i niestabilności, jakie moglibyśmy doświadczyć w czerwcu, lipcu i sierpniu” – powiedział Žižek.

Astronauci NASA, Sonny Williams i Butch Wilmore, wystrzelą pokład Starlinera podczas lotu testowego na Międzynarodową Stację Kosmiczną na pokładzie rakiety Atlas V United Launch Alliance z Launch Complex 41.

Misja, która odbędzie się w poniedziałkowy wieczór, będzie dopiero szóstym lotem NASA nowym statkiem kosmicznym z załogą, powiedziała podczas konferencji prasowej Megan Cruz, prezenterka NASA.

Administrator NASA Bill Nelson powiedział: „Pierwszy raz ludzie polecieli nowym statkiem kosmicznym, najpierw Merkurym, potem Gemini, potem Apollo, promem kosmicznym, potem Dragonem, a teraz Starlinerem”.

READ  Deszcz meteorów Orionidów osiągnie swój szczyt w tym tygodniu

Około 26 i pół godziny po starcie Williams i Willmore powinni zadokować na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w środę o 12:46, powiedział Steve Stich, kierownik programu załogi komercyjnej NASA.

„Kiedy Butch i Sonny znajdą się na pokładzie, pozostaną tam przez nieco ponad tydzień” – powiedziała Dana Weigel, kierownik programu NASA Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. „Ich główne zajęcia w tym tygodniu będą dotyczyć samego Starlinera”.

„Będą go dokładnie sprawdzać. Przyjrzą się konfiguracji sprzętu awaryjnego na swoim statku kosmicznym. Wykonają także inne czynności, które zatwierdzą operacje, których ostatecznie będziemy potrzebować przez jakiś dłuższy czas. – czas trwania misji” – powiedział Weigel.

Najnowsze wiadomości ze stacji sił kosmicznych na Przylądku Canaveral i Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego należącego do NASA można znaleźć na stronie floridatoday.com/space.

Ricka Neila Jest korespondentem kosmicznym „Floryda Today”. Skontaktuj się z Nealem [email protected]. Twitter/X: @Rick Neal1

Przestrzeń jest dla nas ważna, dlatego pracujemy nad zapewnieniem jak największego zasięgu działalności przemysłowej i startów na Florydzie. Takie dziennikarstwo wymaga czasu i zasobów. Wesprzyj go subskrybując tutaj.