29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Milos Pekovic odchodzi z serialu HBO w obliczu kontrowersji – Deadline

Milos Pekovic odchodzi z serialu HBO w obliczu kontrowersji – Deadline

Ekskluzywny, Zaktualizowano w oparciu o oświadczenie PekoviciaHBO rozstało się z aktorem Milošem Pekovićiem, który nie będzie już jego częścią Biały lotosŹródła podają, że nadchodzący finał trzeciego sezonu odbędzie się w hotelu w Tajlandii.

Serial nie ujawnia szczegółów postaci, ale uważa się, że Pekovic został obsadzony w małej, powracającej roli Rosjanina Valentina, zalotnego jogina i guru poprawy życia w hotelu. Część zostanie teraz przekształcona, ponieważ wkrótce rozpocznie się produkcja na Koh Samui, Phuket i Bangkoku oraz w ich okolicach.

„Byłem zaszczycony, że zostałem wybrany do bycia częścią tego Biały lotos„Serial telewizyjny, który bardzo cenię i z kolegami, których głęboko szanuję” – powiedział Pekovic w oświadczeniu, które można przeczytać w całości poniżej. Dodała: „Ale mój udział nie jest możliwy ze względów spoza zakresu sztuki i nie ugięłam się przed żadną narracją, która miałaby naruszyć moją integralność”.

Decyzja ta zapadła ponad tydzień po wezwaniu ukraińskiego MSZ do HBO w związku z wyborem serbsko-rosyjskiego aktora Pekovicia.

Kiedy w poście wideo zawierającym publiczne komentarze Bekovicha oznaczono amerykańską sieć, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy zapytało: „Czy wypada współpracować z kimś, kto popiera ludobójstwo i łamie prawo międzynarodowe?”

W klipach audio z wywiadów Pekovica są one pokazane obok siebie w nagraniu wideo z fragmentami Biały lotosWydaje się, że popiera okupację Krymu przez Rosję, co stało się preludium do inwazji na Ukrainę w 2022 r. Aktor kilkakrotnie podróżował na półwysep, w tym w celach zawodowych, co doprowadziło do umieszczenia Ukrainy na liście osób objętych zakazem wjazdu w 2019 r. mógł umieścić… Po wyborze nazwisko Pekovicia szybko znalazło się na radarze ukraińskiego rządu. Biały lotos Ogłoszono to 12 stycznia.

W oświadczeniu, w którym Pekovic nawiązał do swojego wychowania podczas wojen w Jugosławii w latach 90., określił wydarzenia z zeszłego tygodnia jako „ukierunkowaną kampanię”. [that] Wystosowano to przeciwko mnie, najwyraźniej jako zewnętrzny manewr mający na celu wywarcie wpływu na decyzje, które mogłyby stworzyć niepokojący precedens, który przyćmił istotę wolności artystycznej.

READ  Co fani Coachelli myślą o zniesieniu środków ostrożności związanych z COVID?

„Rezultatem takiej narracji jest triumf absurdu i porażka sztuki” – stwierdził.

36-letni Serb, obywatel Rosji, pracuje w Rosji od ponad dziesięciu lat, stając się jednym z najpopularniejszych aktorów w kraju i współpracując z wybitnymi reżyserami, takimi jak zdobywca Oscara Nikita Michałkow, ukarany sankcjami Unii Europejskiej za wspieranie Festiwalu Filmowego 2022 Puchar Świata w Rosji. Najechać. W 2021 roku Pekovic otrzymał obywatelstwo rosyjskie na mocy dekretu podpisanego przez prezydenta Rosji Władimira Putina, który również przyznał Pekovićowi medal w 2018 roku.

Film z ceremonii wręczenia nagród znalazł się w nagraniu wideo dotyczącym Ukrainy, w którym Departament Stanu oskarżył Bekovicha o wspieranie wojny.

Na Twitterze (obecnie W ówczesnym poście na Instagramie życzył, aby nie było wojen, i dodał: „Niech Bóg chroni życie wszystkich, którzy są teraz w niebezpieczeństwie”.

Nie ma publicznych wzmianek o poparciu Pekovicia dla inwazji Kremla na Ukrainę. Ale nie potępił jej w 2022 roku i nie zrobił tego od czasu opublikowania w zeszłym tygodniu druzgocącego filmu.

Jest prawdopodobne, że milczenie przyczyniło się do jego odejścia Biały lotos Ponieważ postawiło HBO w trudnej sytuacji, próbując ominąć geopolityczne i artystyczne miny lądowe.

Pekovic, który w zeszłym tygodniu widział, jak serbskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanęło w jego obronie, znalazł się w trudniejszej sytuacji. Potępienie działań Rosji na Ukrainie mogłoby chronić jego szanse na pracę w Hollywood – ale wiązało się to z wielkim ryzykiem osobistym.

Aktor, który po raz pierwszy został ojcem zaledwie dwa dni przed urodzeniem Biały lotos Ogłoszono casting, który znalazł się w centrum uwagi w związku z gwałtownym stłumieniem sprzeciwu wobec wojny na Ukrainie w Rosji, gdzie zwykłym obywatelom wyrażającym sprzeciw grożą długie wyroki więzienia.

Oto pełne oświadczenie Pekovicia:

„Dorastałem w kraju rozdartym wojną. Kiedy miałem 11 lat, dni i noce spędziłem w schronach bombowych, podczas gdy moja ojczyzna i rodzinne miasto były bombardowane. Nie mogłem nikomu życzyć takich zniszczeń.

READ  Kanye West zdziwiony złą reakcją na program „White Lives Matter”

Na całym świecie trwa coraz więcej aktywnych konfliktów. Każdy jest inny. Każdy chwyta za serce. Mam nadzieję, że wszyscy przestaną i że zasady miłości zwyciężyją.

Dziś rozpętano przeciwko mnie ukierunkowaną kampanię, najwyraźniej jako zewnętrzny manewr mający na celu wywarcie wpływu na decyzje, które mogłyby stworzyć niepokojący precedens, który przyćmił samą istotę wolności artystycznej. Efektem takiej narracji jest triumf absurdu i porażka sztuki.

Poczułam się zaszczycona faktem, że wybrano mnie do roli w serialu White Lotus, serialu, który darzę wielkim szacunkiem i który, podobnie jak moi koledzy, bardzo szanuję. Jednak mój udział nie jest możliwy z powodów spoza zakresu sztuki i nie uginam się przed żadną narracją, która miałaby naruszyć moją uczciwość.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali. Życzę moim kolegom wielu sukcesów w tworzeniu kolejnego sezonu.