18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mikron osiąga rekordowy poziom, ponieważ popyt na sztuczną inteligencję zapewnia dobre perspektywy

Mikron osiąga rekordowy poziom, ponieważ popyt na sztuczną inteligencję zapewnia dobre perspektywy

Napisane przez Medha Singh i Aditya Soni

(Reuters) – Producent układów pamięci Micron Technology osiągnął w czwartek rekordowy poziom po tym, jak dobre perspektywy przychodów napawały optymizmem, że rosnący popyt na sprzęt do sztucznej inteligencji wyniesie dostawcę Nvidię na nowy poziom.

Akcje ostatnio zwyżkowały o 15%, podnosząc szerszy indeks chipów w Filadelfii o 3%. Firma Micron, która raportuje zyski szybciej niż inne firmy, pomaga ocenić szerszy popyt na półprzewodniki.

Firma poinformowała w środę, że jej chipy pamięci o dużej przepustowości (HBM), które odnoszą się do ultraszybkich półprzewodników wykorzystywanych w opracowywaniu aplikacji sztucznej inteligencji, zostały wyprzedane w roku 2024. Dodała, że ​​większość jej dostaw również została przeznaczona na rok 2025. .

„Pamięć jest głównym beneficjentem wdrożenia sztucznej inteligencji i spodziewamy się ożywienia w branży w kształcie litery V, a przychody wzrosną o 55% w 2024 r. i 35% w 2025 r.” – powiedział Mark Haefele, dyrektor ds. inwestycji w UBS Global Wealth Management. .

Micron, jeden z dostawców chipów HBM dla Nvidii, wraz z południowokoreańską firmą SK Hynix, miał zwiększyć swoją kapitalizację rynkową o prawie 16 miliardów dolarów, biorąc pod uwagę cenę akcji spółki wynoszącą 110,92 dolarów.

W środę przed ogłoszeniem wyników spółka Micron była notowana po około 24-krotności szacunkowych zysków za 12 miesięcy w porównaniu z 14,53 mniejszego rywala Western Digital.

Akcje Micron wzrosły w ciągu ostatnich 12 miesięcy o ponad 60%, pod wpływem zaufania inwestorów, że firma zwiększy swój udział w wysokomarżowym rynku HBM w tym i następnym roku.

Sumit Sadhana, dyrektor ds. biznesowych Micron, powiedział w środę agencji Reuters, że firma pozyskała nowych klientów na produkty HBM, których jeszcze nie ogłosiła.

Prognoza na bieżący kwartał dotycząca skorygowanej marży brutto na poziomie 26,5% plus minus 1,5% była również wyższa od szacunków rynkowych na poziomie 20,8%, biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką podaż nowych chipów HBM, co dało firmom takim jak Micron większą siłę ustalania cen.

READ  Akcje banków regionalnych zamknęły się na najniższym poziomie od 2020 r

„Mała podaż, zwiększony popyt i normalizacja nadwyżek zapasów w połączeniu ze zwiększonym wolumenem HBM powodują znaczną poprawę cen” – stwierdzili analitycy Piper Sandler.

(Reportaż: Medha Singh z Bengaluru; redakcja: Pooja Desai i Shinjini Ganguly)