6 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mike Matheny nie wróci do rodziny królewskiej

Mike Matheny nie wróci do rodziny królewskiej

Mike Matheny został zwolniony po trzecim sezonie jako menedżer Royals. Trener kręgli Cal Eldred również został zwolniony po piątym sezonie w tej roli.

Wiceprezes wykonawczy/dyrektor generalny JJ Piccolo ma spotkać się z lokalnymi mediami w czwartek ze stadionu Kauffman.

W oświadczeniu zespołu Piccolo powiedział: „Jesteśmy wdzięczni Mike’owi za poprowadzenie nas przez niezwykłe czasy w ciągu ostatnich trzech sezonów. Stanął w obliczu tych wyzwań i pomógł nam iść naprzód w pozytywny sposób. Dziękujemy mu za jego przywództwa i wiedzieć, że jego wpływ będzie miał pozytywny wpływ na przyszłość”.

Członkowie rodziny królewskiej idą w tym kierunku przez ostatnie dwa tygodnie po właścicielu Johnie Sherman Dayton Moore, szef operacji baseballowych, zwolniony, gdzie przekazał operacje baseballowe Picollo i jego asystentom dyrektorów generalnych. Ostatnie dwa tygodnie były wypełnione spotkaniami front office, w tym kilkoma między Piccolo i Mathenym, na temat przyszłości rodziny królewskiej i wizji Piccolo, by przekształcić odbudowę w konkurencyjne sezony w ciągu najbliższych dwóch lat.

Środa była pierwszym wielkim ruchem Piccolo. Oczekuje się, że w najbliższych tygodniach klub dokona dalszych zmian w sztabie trenerskim, a także innych zmian personalnych w całej organizacji.

Royals skorzystali z opcji w stosunku do umowy Matheny’ego podczas wiosennego treningu w tym roku, przedłużając ją do sezonu 2023. Ale Matheny został zatrudniony przez Moore’a, a Sherman powiedział, kiedy Moore został zwolniony, że ocena Matheny’ego i jego przyszłość w Kansas City zostanie pozostawiona Pikolo.

Matheny został mianowany po tym, jak Ned Yost przeszedł na emeryturę w 2019 roku po spędzeniu roku jako specjalny doradca Moore’a. To było drugie zadanie Matheny’ego jako trenera, po 6 i pół sezonach w St. Louis od 12 do 18. Przyjechał do Kansas City zdeterminowany, by inaczej podejść do spraw mediów i analityków.

52-latek objął młody klub Royals, w tym zarządzał 13 graczami podczas ich debiutów w Major League. Ale jego obecność była intensywna, jak kilka źródeł wskazało MLB.com, a niektórzy gracze czuli, że nie mogą być w pobliżu niego.

Royals byli pod wodzą Matheny’ego 165-219, w tym rekord 65-97 w 2022 roku – w roku, w którym czuli, że mogą się poprawić w poprzednim sezonie.

Zamiast tego zajęli ostatnie miejsce w MLS Central, ograniczając przegraną 9-2 w środę do Guardians w Progressive Field, ponieważ Royals pozwoliło 15 trafień dla zwycięzców klasy. Kansas City poszło w tym roku na najgorsze 26-55 w MLB na drogach.

„Kierowanie rodziną królewską było prawdziwym przywilejem” – powiedział Matheny w oświadczeniu wydanym przez klub. „Jestem wdzięczny tak wielu, zwłaszcza Daytonowi Moore’owi oraz trenerom i zawodnikom, z którymi pracowałem. Chciałbym podziękować panu Johnowi Shermanowi i Royal Group za możliwość zarządzania swoim zespołem oraz wszystkim osobom zaangażowanym w tę wspaniałą organizację Przychodzę do rodziny królewskiej, wiedząc, że są organizacją doskonałości i troskliwej, i codziennie pokazywali mi ten sponsoring. Fani rodziny królewskiej muszą być podekscytowani tą grupą graczy i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak nadal się rozwijają.

54-letni Eldred spędził 14 sezonów w głównych ligach i był kolegą z drużyny Matheny’ego z Milwaukee i St. Louis. Eldred przejął funkcję trenera pitchingu Royals w 2017 roku po tym, jak przez dwa poprzednie sezony pełnił funkcję Asystenta Generalnego Menedżera/Rozwoju Zawodników.

Kansas City również zajął ostatnie miejsce w AL w mrugnięciach i pozwolił na najwięcej rund ze wszystkich drużyn AL.

Brady Singer poczynił ważne kroki naprzód w swoim trzecim sezonie – w dużej mierze dzięki pomocy Eldreda w mechanice Singera – ale Royals nie zauważyli wystarczającej poprawy od innych starterów, w tym Daniela Lyncha, Chrisa Bobicka i Jonathana Hesleya.