25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Microsoft twierdzi, że umieszczenie banku żywności w Ottawie jako miejsca turystycznego nie było wynikiem „nienadzorowanej sztucznej inteligencji”

Microsoft twierdzi, że umieszczenie banku żywności w Ottawie jako miejsca turystycznego nie było wynikiem „nienadzorowanej sztucznej inteligencji”

Microsoft Travel Guide w Ottawie w Kanadzie, polecany turystom do odwiedzenia Ottawa Food Bank, Jak zauważył Paris Marks Dopóki nie został usunięty po pierwotnym opublikowaniu tego artykułu. (Możesz Zobacz cały artykuł tutaj.) Bank Żywności był rekomendacją nr 3 na liście, siedząc za National War Memorial, a nad nim idąc na mecz hokejowy Ottawa Senators.

W 2020 roku informowaliśmy o zwolnieniu przez Microsoft dziennikarzy z Microsoft News i MSN, aby zastąpić ich sztuczną inteligencją. Jednak firma twierdzi, że jej treść nie została wygenerowana przez sztuczną inteligencję, do której jesteśmy teraz przyzwyczajeni w postaci dużych modeli językowych, które zasilają narzędzia takie jak chatbot Bing czy ChatGPT. Zamiast tego, według firmy, treść w historii Microsoftu została stworzona przez „połączenie technik algorytmicznych z przeglądem ludzkim”. Jak opisano w oświadczeniu do krawędź Od Geoffa Johnsa, starszego menedżera w firmie Microsoft:

Ten artykuł został usunięty i ustaliliśmy, że przyczyną problemu jest błąd ludzki. Artykuł nie został opublikowany przez Amnesty International Uncensored. Łączymy moc technologii z doświadczeniem redaktorów treści, aby ożywić historie. W tym przypadku treść została wygenerowana poprzez połączenie technik algorytmicznych z przeglądem przez człowieka, a nie za pomocą dużego modelu językowego czy systemu sztucznej inteligencji. Pracujemy nad tym, aby tego typu treści nie były publikowane w przyszłości.

„Każdego dnia nasze algorytmy przeczesują setki tysięcy treści przesłanych przez naszych partnerów” — napisał Microsoft na swojej stronie O nas. dla swojego programu Microsoft Start. „Przetwarzamy je, aby zrozumieć wymiary, takie jak aktualność, kategoria, typ tematu, treść opinii i potencjalna sława, i publikujemy je zgodnie z preferencjami użytkownika. Jest to połączone z ludzką moderacją, aby zapewnić, że wyświetlane przez nas treści są zgodne z naszymi wartościami i że ważne informacje pojawiają się w naszych doświadczeniach”.

READ  Ulubione hacki Stream Deck od The Verge

Zrzut ekranu przedstawiający sekcję Ottawa Food Bank w artykule firmy Microsoft. Artykuł został już usunięty.
Zrzut ekranu: Jay Peters/The Verge

Tutaj Witryna Banku Żywności w Ottawie Jeśli chcesz przekazać darowiznę – firma niedawno przeniosła się do nowej lokalizacji ze względu na popyt, który wzrósł o 85 procent od 2019 r. Chociaż zachęcamy do wsparcia, dyrektor generalny Rachael Wilson powiedział CBC w czerwcu„Mamy nadzieję, że pewnego dnia zamkniemy nasze drzwi… aby zmniejszyć liczbę osób potrzebujących banku żywności”.

Każda sekcja artykułu, niejasno oznaczona jako „Microsoft Travel”, zawiera krótki opis tekstowy tego, czego można oczekiwać od miejsca docelowego. Jeśli chodzi o bank żywności, brief Microsoftu zawierał oświadczenie, które jest zaskakująco oburzające, biorąc pod uwagę kontekst, o którym mowa: „Ludzie, którzy do nas przychodzą, mają pracę i rodziny do utrzymania, a także wydatki do pokrycia. Życie jest już wystarczająco ciężkie. Rozważ przyjazd na pusty żołądek”.

Samantha Koziara, dyrektor ds. komunikacji Banku Żywności w Ottawie, powiedziała w oświadczeniu dla krawędź Czwartek. Wyrażenie „pusty żołądek” jest wyraźnie niewrażliwe i nie zostało pominięte przez (człowieka) redaktora. O ile mi wiadomo, nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś takiego – ale wraz ze wzrostem popularności sztucznej inteligencji nie wątpię, że liczba niedokładnych/niewłaściwych odniesień na listach wzrośnie. Takich jak te. To po prostu podkreśla znaczenie badaczy, pisarzy i redaktorów… dla ludzkiej różnorodności”.

Aktualizacja 18 sierpnia, 14:59 ET: Dodano nowy kontekst od firmy Microsoft, który wyjaśnia, w jaki sposób został utworzony artykuł.