20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Twórca Marvel Rivals przeprasza za kontrakt, który uniemożliwił twórcom krytykę gry

Twórca Marvel Rivals przeprasza za kontrakt, który uniemożliwił twórcom krytykę gry

Twórca Marvel Rivals przeprosił za umieszczenie w umowie z twórcą klauzuli, która uniemożliwia streamerom krytykowanie gry.

Marvel Rivals, inspirowana Marvelem wersja drużynowej strzelanki Overwatch, została niedawno udostępniona niektórym twórcom treści w ramach zamkniętych testów alfa. Wśród pozytywnych komentarzy okazało się, że umowa, którą twórcy muszą podpisać, aby uzyskać dostęp do gry, zawiera szereg klauzul uniemożliwiających jakiekolwiek obraźliwe komentarze.

Jak streamer i emerytowany zawodowy gracz Overwatch Brandon Larned, znany również jako Seagull, ujawnił na X/Twitterze, klauzula dotycząca niedyskredytowania zawarta w umowie uniemożliwiała twórcom publikowanie negatywnych recenzji, a nawet porównywanie ich z konkurencją, taką jak Overwatch Blizzarda.

Reakcja na to postanowienie była w dużej mierze negatywna, a twórca NetEase spotkał się z ostrą krytyką za próbę zapobieżenia nawet konstruktywnej krytyce gry. Teraz NetEase przeprosił za, jak to określił, „wszelkie nieprzyjemne doświadczenia lub wątpliwości wynikające z niezrozumienia tych warunków” i ogłosił plany przeglądu umowy.

„Szczerze przepraszamy za zamieszanie, niepewność i frustrację spowodowane tymi zbyt restrykcyjnymi warunkami i dziękujemy za udział.

„Program twórców treści to projekt na małą skalę, którego celem jest pomoc w tworzeniu niesamowitych treści poprzez wspieranie twórców, zapewniając im więcej zasobów”. NetEase stwierdził w swoim oświadczeniu. „Aktywnie zachęcamy twórców, aby dzielili się podczas gry swoimi szczerymi pomysłami, sugestiami i krytyką. Wszelkie opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne, ostatecznie pomagają nam zapewnić najlepsze wrażenia dla nas i naszych graczy.

„Szczerze przepraszamy za zamieszanie, wątpliwości i frustrację spowodowane tymi zbyt restrykcyjnymi warunkami i dziękujemy za udział. Cenimy każdą sugestię naszych graczy i zawsze szanujemy Wasze opinie. Obecnie współpracujemy z twórcami, którzy wyrazili te obawy i sprawdzamy obecną wersję, aby była mniej restrykcyjna i bardziej przyjazna dla twórców. Dziękujemy za wyrozumiałość podczas wprowadzania tych zmian.

READ  Ogłaszamy przepustkę na sezon 2 RA All-Star Game

„Mamy nadzieję, że gra wam się spodoba i zawsze jesteśmy otwarci na wasze szczere przemyślenia i pomysły na ulepszenie gry”.

Marvel Rivals to darmowa strzelanka drużynowa 6 na 6 na PC, w której występują kultowi bohaterowie i złoczyńcy z Avengers, Strażników Galaktyki, X-Men i wielu innych. Ta wieloświatowa przygoda zawiera początkową listę składającą się z Czarnej Pantery, Doktora Strange, Groota, Hulka, Iron Mana, Lokiego, Luny Snow, Magika, Magneto, Mantisa, Namora, Peni Parkera, Rocket Raccoon, Scarlet Witch, Spider-Mana, Storm, Gwiezdny Lord i Punisher. Data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

Wesley jest redaktorem wiadomości IGN w Wielkiej Brytanii. Znajdziesz go na Twitterze pod adresem @wyp100. Możesz skontaktować się z Wesleyem pod adresem [email protected] lub poufnie pod adresem [email protected].