25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chińska firma Huawei wprowadza do przedsprzedaży smartfon Mate 60 Pro+

Chińska firma Huawei wprowadza do przedsprzedaży smartfon Mate 60 Pro+

PEKIN, 8 września (Reuters) – Chińska firma Huawei Technologies Co w piątek rozpoczęła przedsprzedaż smartfona Mate 60 Pro+, dodając nową wersję do serii, która przyciągnęła uwagę całego świata dzięki ujawnieniu sukcesu chińskiej firmy technologicznej w przeciwstawianiu się amerykańskim sankcjom.

Bez wcześniejszych zapowiedzi, jak to miało miejsce w zeszłym tygodniu podczas premiery smartfona Mate 60 Pro, firma ogłosiła w swoim oficjalnym sklepie internetowym, że zacznie przyjmować zamówienia na telefon od godziny 10:08 (02:08 GMT) z dostawą do października. 9.

Specyfikacje dostarczone przez firmę dla telefonu wskazywały na jego możliwość jednoczesnego podłączenia do dwóch satelitów i większą pamięć wewnętrzną w porównaniu do Mate 60 Pro. Jego cena nie została ujawniona.

Testy prędkości udostępnione przez kupujących w chińskich mediach społecznościowych wykazały, że Mate 60 Pro jest w stanie uzyskać prędkość pobierania przekraczającą tę, którą można znaleźć we flagowych telefonach 5G.

Firma zajmująca się szczegółowymi analizami TechInsights ustaliła również, że telefon jest napędzany nowym chipsetem Kirin 9000s wyprodukowanym w Chinach przez Semiconductor Manufacturing International Corp (SMIC) (0981.HK).

Odkrycie postrzegane jest jako duży przełom dla Huawei, którego dostęp do podstawowych narzędzi do tworzenia chipów umożliwiających produkcję bardziej zaawansowanych modeli telefonów jest od 2019 roku ograniczany przez Stany Zjednoczone. To wcześniej sprawiało, że firma była w stanie wypuszczać jedynie ograniczone partie modeli 5G przy użyciu standardowych chipów.

W piątek firma wypuściła także Huawei Mate X5, nową wersję swojej serii telefonów składanych.

Raport z redakcji w Pekinie; Pod redakcją Edmunda Clamana i Stephena Coatesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę